Terlememe sorunu hava sıcaklığı

K Çevrimdışı

kabus22

Kayıtsız / Doğrulanmamış
son bir kaç gündür fazla terlememe durumu yaşıyorum, bu sıcakta terlememe gibi bir durum yaşan varmı ? :alala

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
1,049
29
Aslında terlemek görecelidir. Vücudunuz sıcaklık düşürmek istediğinde ter salgılar, bunu zaten biliyoruz.

Havadaki bağıl nem %100 ise bütün teriniz vücudunuzda kalır. Buna “terlemek” denir.

Havadaki bağıl nem %0’sa (ki zor ama %10-20 mümkün) bütün teriniz buharlaşır. Bu sefer de yeterince terlemediğinizi düşünebilirsiniz.

Muhtemelen sorun sizde değil yani. Ama yine de bir doktora görünün. Özellikle su ihtiyacı da hissetmiyorsanız gerçekten hormonel veya nörolojik bir sorun var olabilir.

K Çevrimdışı

kabus22

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Aslında terlemek görecelidir. Vücudunuz sıcaklık düşürmek istediğinde ter salgılar, bunu zaten biliyoruz.

Havadaki bağıl nem %100 ise bütün teriniz vücudunuzda kalır. Buna “terlemek” denir.

Havadaki bağıl nem %0’sa (ki zor ama %10-20 mümkün) bütün teriniz buharlaşır. Bu sefer de yeterince terlemediğinizi düşünebilirsiniz.

Muhtemelen sorun sizde değil yani. Ama yine de bir doktora görünün. Özellikle su ihtiyacı da hissetmiyorsanız gerçekten hormonel veya nörolojik bir sorun var olabilir.
:ok

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Çok sıcak nem oranı yüksek terlemen normal herkes şikayetçi
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

+Ağustos ortası :kiskis

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Terleme değil,terlememe mübarek :)
Terleme-mesi havaya bağlı dün terlemedim hava kapalı biraz yağmurluydu mesela şartlar önemli

sıcak ağustos ter geçince terlememe dikkat etmedim :kiskis temmuz ağustos terleme ayı :hihi
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Terleme değil,terlememe mübarek :)
Emmi onu konuyu açana sor konu başlığı öyle demiyor

Terleme sorunu hava sıcaklığı​

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,332
65
Terleme-mesi havaya bağlı dün terlemedim hava kapalı biraz yağmurluydu mesela şartlar önemli

sıcak ağustos ter geçince terlememe dikkat etmedim :kiskis temmuz ağustos terleme ayı :hihi
Valla hanıma da okuttum mesajını ,gece vakti bastı kahkahayı,"hiç bir şey olmasa bile mutlaka" diye geçen bir söz var ya,ona benzemiş :haha

C Çevrimdışı

coolwhisper 

Aktif Üye
8 Mar 2019
235
56
hımmmmm, bak şimdi derdimizi paylaştık ne oldu iyimi ,:haha1 forumda doktor da yok bedava muayene olsak:sirit:hihi
Terlemek ya da TERLEMEMEK işte bütün mesele bu..! Normalde terleyen biriyseniz benim gibi, terlemediğiniz zaman vücudunuzda bir sıkıntı var demektir, son bir iki günde yaptığınız veya yapmadığınız olağandışı şeyleri bir düşünün, oradan bir çıkarım yapabiliyorsanız ne ala yoksa bir dahiliye uzmanından yardım almanız en mantıklısı, sorun böbreküstü ter bezlerinizin düzenli çalışmaması gibi duruyor.

K Çevrimdışı

kabus22

Kayıtsız / Doğrulanmamış
İyi ya işte ,olaya esprili şekilde yaklaşırsak ,ha bire kafanda kurmazsın ,daha ne istiyorsun mübarek,bizden iyi Dr. mu olur :haha
tamamdır ,Bundan sonra emmi usta değil, Doktor emmi usta derim:sirit tabiki şaka , ilk konu başlığındaki eksik yazım hatası için üzğünüm,arkadaşın biri yanlış anlamış ,ama sadece başlığı degil mesajı'da okusa anlardı sanırım, sen anlamışsın usta, pardon doktor emmi usta:sirit yani sadece konu başlığı değil yazılan mesaj okununca anlaşılıyor, terlememe konusu sanırım geçici bir problemdi, paylşmak istedim hava şartlarından başkasıda yaşamışmı diye, paylaşmaz olaydım:haha neyse son pişmanlık fayda etmiyor:sirit Dr. usta

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,332
65
tamamdır ,Bundan sonra emmi usta değil, Doktor emmi usta derim:sirit tabiki şaka , ilk konu başlığındaki eksik yazım hatası için üzğünüm,arkadaşın biri yanlış anlamış ,ama sadece başlığı degil mesajı'da okusa anlardı sanırım, sen anlamışsın usta, pardon doktor emmi usta:sirit yani sadece konu başlığı değil yazılan mesaj okununca anlaşılıyor, terlememe konusu sanırım geçici bir problemdi, paylşmak istedim hava şartlarından başkasıda yaşamışmı diye, paylaşmaz olaydım:haha neyse son pişmanlık fayda etmiyor:sirit Dr. usta
Yoo,gayet iyi oldu sorman sevgili ramazan,inan,istersen başlığı değiştirebilirim :ok
Bu arada sana bol tuzlu ayran tavsiye ediyorum :) (desem de inanma :hihi )

K Çevrimdışı

kabus22

Kayıtsız / Doğrulanmamış
teşekkürler usta senle sohbet güzel:ok konu ne olursa olsun

Geri
Üst Alt