Teraspy & By_Trol Cevaplıyor

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado merhaba 40-42-43 inç fiyat performan ürünü bir tv almak istiyoruz.Tv genel olarak uydu yayını izlenecek.Ara sıra da internetten video ve miracast den akıllı telefona bağlanıp video aktarımı yapılacak.Biz bir mağazada Vestel 40FD7300 modeline baktık ve beğendik.İnternette 1800 TL mağazada 2200 TL ye satılıyor.Sizden ricam bu ürünün özellikleri ve fiyatı sizce uygun mudur.Bu fiyat aralığında önerebileceğiniz bir Tv öneriniz var mı
Biraz araştırdım ama sizce bunlardan hangisi daha alınası

Vestel FD7300

LG 40MB27HM-P.APD

Hi Level Tv 40" Uydu Alıcılı Led

Samsung UE-40M5000 Full HD Uydu Alıcılı LED Televizyon

Samsung UE-40J5270 LED Televizyon
HILEVEL 2 yıl garantili ve ücretsiz montaj desteği yok bunu geçelim
VESTEL gereksiz marka değeri var bunu geçelim
LG Gereksiz marka değeri var bunu geçelim
SAMSUNG 40M5000 ile J5270 arasında smart harici zaten fark yok o nedenle M5000 i geçelim 5270 köşede dursun

Tüm bunlara ilaveten size tavsiyem, eğer bulabilirseniz TOSHİBA 43L2863 araştırıp incelemeniz, Beğenmezseniz J5270 de karar kılmanız yöndedir :ok

T Çevrimdışı

tuba S.

Yeni Üye
18 Eki 2018
9
Merhaba adem bey, kolay gelsin. Farklı konu başlıklarındada dünden beri yazıyorum fakat buradan ulaşabilirim sanırım size. smart tv yi ilk önce sürüm yükseltmek için çekirdek yazılım yüklemeyi denedim. sorun çıkarttı bende iptal ettim herşey normale döndü. Daha sonra madem sürüm yükselmiyo ozaman modlayayım dedim. Modlamada bildiğim modülleri aktif etmeme rağmen tv kaldırmadı sanırım. Kapandı açılış ekranında kaldı ve kırmızı ledi yanıp sönüyor. Daha sonra full yazılım atayım düzelsin dedim. Full yazılımı verdi arkadaşlar sagolsun. Onu atarkende anlatılan işlemleri birebir uyguluyorum ama açılış ekranı geliyor bu sefer ledi hiç yanmıyor. Beyni karıştı sanırım. Sorun ne çözemedim. Anakart pörtlemiş olmasın sakın :)

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Merhaba adem bey, kolay gelsin. Farklı konu başlıklarındada dünden beri yazıyorum fakat buradan ulaşabilirim sanırım size. smart tv yi ilk önce sürüm yükseltmek için çekirdek yazılım yüklemeyi denedim. sorun çıkarttı bende iptal ettim herşey normale döndü. Daha sonra madem sürüm yükselmiyo ozaman modlayayım dedim. Modlamada bildiğim modülleri aktif etmeme rağmen tv kaldırmadı sanırım. Kapandı açılış ekranında kaldı ve kırmızı ledi yanıp sönüyor. Daha sonra full yazılım atayım düzelsin dedim. Full yazılımı verdi arkadaşlar sagolsun. Onu atarkende anlatılan işlemleri birebir uyguluyorum ama açılış ekranı geliyor bu sefer ledi hiç yanmıyor. Beyni karıştı sanırım. Sorun ne çözemedim. Anakart pörtlemiş olmasın sakın :)

''Sakın?'' kısmı biraz fazla olmuş :kiskis

nandflash çökmüş görünüyor azizim
Mucizevi bir şekilde 24 saat enerjisiz kaldıktan sonra full yazılım ile açılırsa açılır, açılmaz ise size yeni bir anakart yolu göründü demektir :ok

P Çevrimdışı

petrolcumurat 

Yeni Üye
19 Eki 2018
43
48
Ado ustam merhaba. Benim sorunum vestel 22fa7100 tv de smart uygulamadan kablolu ağ bağlı durumda tivibuya kullanıcı adı ve şifrem olduğu halde giriş yapamıyorum. Sizin çözümünüz varsa iletebiliseniz sevinirim.

V.0.45.23.39 yazılımı sorunsuz yükledim. Fakat uygulama versiyonu hiç değişmiyor.V.0.45.22.0 olarak kalıyor.
Saygılarımla

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Ado ustam merhaba. Benim sorunum vestel 22fa7100 tv de smart uygulamadan kablolu ağ bağlı durumda tivibuya kullanıcı adı ve şifrem olduğu halde giriş yapamıyorum. Sizin çözümünüz varsa iletebiliseniz sevinirim.

V.0.45.23.39 yazılımı sorunsuz yükledim. Fakat uygulama versiyonu hiç değişmiyor.V.0.45.22.0 olarak kalıyor.
Saygılarımla

Bu konuda benim bildiğim bir çözüm yok

TEKNOwest teknovest ustamıza bir danışalım bakalım :ok

B Çevrimdışı

barasn

Yeni Üye
15 Eki 2018
12
39
Adem Helvacı Ado
Hocam jvc ve telefunken hdmi 2.0 mi yoksa 2.2 hdcp mi bilgin varmi?
Jvc-lt-65vu83t
Telefunken 65tu7040

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado
Hocam jvc ve telefunken hdmi 2.0 mi yoksa 2.2 hdcp mi bilgin varmi?
Jvc-lt-65vu83t
Telefunken 65tu7040

Maalesef ulaşabildiğim bilgilerde 2.0 ve/veya 2.2 tarzında bir belirleme göremiyorum

ya da şöyle yazarsam daha anlaşılır olur. 3 adet usb görüyorum ancak 2.0 dışında bir bilgi göremiyorum, bu durumda 2.2 yi yok kabul etmek gerekir diye düşünüyorum.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,455
49
yoyo bir yanlışlık yok şöyle bir durum var iki sene öncede böyle bir sorunla karşılaşdım ozaman garantisi devam ediyordu servis götürdü arka paneli değiştirdiler ondan farklı olabilir
Adem Helvacı Ado ustam konuyu anladım . bir ara mb81 anakart yerine (muadil anakart olarak) mb95 anakart ve braket gönderimi yapmışlardı sanırım mesele bu.sizin cihazınızıa mb81 anakart yerine mb95 anakart takıldığını biz bilemeyiz.@ado usta mboot lu yazılım mevcutsa sorun düzelebilir

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt