Televizyonun Fişini Çekip Takınca Yeşil Kırmızı Yanıp Sönüyor

O Çevrimdışı

OqDaYy

Yeni Üye
23 Eki 2023
39
36
Arkadaslar Tv Fisini Oyun Oynadiktan Sonra Cekiyorum Lakin Tekrar takinca Logo Aciliyor Sonra Yesil Kirmizi Led Gostergesi Yaniyor Sonuyor 5-10 Saniye Bu sekilde Olduktan Sonra Kirmizi Oluyor Tekrar KumandaninPower Tusuna basinca Aciliyor. Bu Normalmi Fisi Cekince?

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
TV nedir, marka model bilgisi nedir, hiçbir bilgi olmadan nasıl yardımcı olabiliriz?

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
toshiba 50ul2163dt/2
Söz konusu cihaz android tabanlıdır. Dolayısıyla fişten çekip tekrar takma işlemi Android cihazlarda hard reboot, power on off işlemi gerçekleştirir. Başlangıçtaki bootloader sekansını belirlemek için standby ledinde böyle bir özellik vardır. Ancak tavsiyemiz çok fazla ihtiyaç olmaması halinde cihazın fişten kapanıp açılmamasıdır.

O Çevrimdışı

OqDaYy

Yeni Üye
23 Eki 2023
39
36
TV nedir, marka model bilgisi nedir, hiçbir bilgi olmadan nasıl yardımcı olabiliriz?
toshiba 50ul2163dt/2 Fiş Takiliyke Sorun Yok Lakin Fisi Cekince Bidaha Taktigimda Toshiba Logoso Cikiyor Sonra Kirmizi Yeşil Ekran Yanip Sönüyor Kirmizi Oluyor Kumandada Power tusuna Basinca Ekran Gelene kadar O sekilde aciliyor Anlamadim Kendini Korumayami aliyor Bilemedim gitti

Söz konusu cihaz android tabanlıdır. Dolayısıyla fişten çekip tekrar takma işlemi Android cihazlarda hard reboot, power on off işlemi gerçekleştirir. Başlangıçtaki bootloader sekansını belirlemek için standby ledinde böyle bir özellik vardır. Ancak tavsiyemiz çok fazla ihtiyaç olmaması halinde cihazın fişten kapanıp açılmamasıdır.
Yani Bu Normal bir durum soz konusu Lakin tv Smart Android tabanli degil. Dediginiz gibi Muhtemelen

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
toshiba 50ul2163dt/2 Fiş Takiliyke Sorun Yok Lakin Fisi Cekince Bidaha Taktigimda Toshiba Logoso Cikiyor Sonra Kirmizi Yeşil Ekran Yanip Sönüyor Kirmizi Oluyor Kumandada Power tusuna Basinca Ekran Gelene kadar O sekilde aciliyor Anlamadim Kendini Korumayami aliyor Bilemedim gitti
Anlatılanı okudunuz mu? Sürekli aynı şeyi yazıyorsunuz. Yukarıdaki mesajda süreci anlattım. Ayrıca kırmızı yeşil yanıp sönen ekran mı, standby ışığı mı? Anlatımınızı netleştirin ve yazılanları okuyun. Ayrıca yazılan mesajlara beğen butonu ile tepki verin.

O Çevrimdışı

OqDaYy

Yeni Üye
23 Eki 2023
39
36
Kardesim sitede yaniyim Ben Forum sitelerine pek asina degilim tesekkurler Yardimin için Allah razi olsunda Bukadar tepki gostermeni anlamadim Alt ustu bi yardim istedim sizden Niye boyle celallenion onu anlamis degilim Gene saol tmm

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Kardesim sitede yaniyim Ben Forum sitelerine pek asina degilim tesekkurler Yardimin için Allah razi olsunda Bukadar tepki gostermeni anlamadim Alt ustu bi yardim istedim sizden Niye boyle celallenion onu anlamis degilim Gene saol tmm
Birincisi hitap şeklinizi düzeltmezseniz bundan dolayı zaten bir uyarı alacaksınız. Kardeşim diye bir hitap şeklini biz bulunduğumuz ortamda belirli samimiyetimiz olan kişiler haricinde kullanmıyoruz. Dolayısıyla siz "Kardeşim" şeklinde hitap edemezsiniz.

İkincisi zaten yazılan cevaba bakmayıp altına aynı mesajı tekrar yazmak SPAM yapmaktır. Forumda olmanız önemli değil, herhangi bir sosyal medya mecrasında SPAM yapmak yasaktır. Bulunduğunuz sosyal medya ortamında ya da toplulukta topluluk kuralları vardır ve bunlar üyelerin tamamının uyması gereken kurallardır.

Konunun başında TV marka model bilgisi belirtmediğiniz için daha önceki mesajlarınızda bulunan 50ua2263dt modeli ile karıştırmış ve ona göre cevap vermişim. Cevabımı revize ediyorum;

50ul2163dt Smart tabanlıdır ve Smart tabanlı TV' lerde de Linux altyapılı bir yazılım bulunmaktadır. Bu yazılımında bir açılış, donanım algılama ve doğrulama sekansı vardır. Standby led' indeki renk değişiklikleri bu süreçte görünür. Tabii buradaki asıl nüans tanım farklılığı olabilir. Eğer anlattığınız standby ledi renk değişikliği ise süreç bu şekilde gelişir. Ancak eğer sonraki mesajlarınızdaki gibi tüm ekranda değişiklik varsa o zaman sürecin video kaydını alarak paylaşın. Panelde veya başka bir donanımda ya da yazılımda arıza olup olmadığını kontrol edebiliriz.

Geri
Üst Alt