Televizyonumun Etherneti ve Wifisi Nedir ?

D Çevrimdışı

dovmee

Yeni Üye
15 Ara 2021
6
37
Merhaba;
Vestel MB230 Anakarta sahip "55UD9281" Model bir Televizyonum var;
Ancak Tüm aramalarıma rağmen bazı spesifikleri bulamıyorum bunlar;
Ethernetim Gigabit mi ? Wifi si AC yayın desteği varmı ?
Bunları nasıl öğrenebilirim.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Gigabit değildir muhtemelen. 10/100'dür bence.
Hız testi siteleri ile donanımı test edebilirsiniz bence.
Yayın desteğinden kastınız nedir?

D Çevrimdışı

dovmee

Yeni Üye
15 Ara 2021
6
37
Ethernette oldugu gibi wifi de hız modları var;
AC yayın 886Mbit e kadar bağlantı verebiliyor.
N yayın ise 150 mbite kadar..
Tv larda bu spesifiklerinde paylaşılması öğrenilmesi gerekli

C Çevrimdışı

coolwhisper 

Aktif Üye
8 Mar 2019
235
56
Ethernette oldugu gibi wifi de hız modları var;
AC yayın 886Mbit e kadar bağlantı verebiliyor.
N yayın ise 150 mbite kadar..
Tv larda bu spesifiklerinde paylaşılması öğrenilmesi gerekli
ac wifi desteği olduğunu sanmıyorum açıkçası, bende 43ud8361 modeli vardı, wifi n150 olarak maksimum bağlanıyordu akşam saatleri kesik kesik internetten video izleyebiliyorduk ama kablo çektim ethernetten direk kesintisiz izliyorum videoları, size tavsiyem eğer wifi üzerinden bağlanacaksınız ve modemle tv arasında duvar veya kartonpiyer varsa araya menzil artırıcı koyun, ben o şekilde yapmıştım tv nin dibine tp link N150 destekli prize takılanlardan wifi artıcı koymuştum modemden daha verimli olarak tv internete bağlanmıştı.

v
ac wifi desteği olduğunu sanmıyorum açıkçası, bende 43ud8361 modeli vardı, wifi n150 olarak maksimum bağlanıyordu akşam saatleri kesik kesik internetten video izleyebiliyorduk ama kablo çektim ethernetten direk kesintisiz izliyorum videoları, size tavsiyem eğer wifi üzerinden bağlanacaksınız ve modemle tv arasında duvar veya kartonpiyer varsa araya menzil artırıcı koyun, ben o şekilde yapmıştım tv nin dibine tp link N150 destekli prize takılanlardan wifi artıcı koymuştum modemden daha verimli olarak tv internete bağlanmıştı.
veya illa da ac ile modeme bağlanıcam derseniz o zaman ac1300 t3u plus dual wifi destekli wifi dongle alırsınız ama tv desteklemeyince onu da N150 olarak kullanırsınız, birde AC 886 Mhz yayınlar için modemle arada herhangi bir engel olmaması lazım, misal cep telim ac wifi destekliyor, salonda modem ile arada 5 metre mesafe varken engel yok, 5G den AC hizmeti alıyorum ama arka odaya geçince tel otomatik olarak 2g ye yani N150 standardına iniyor modemle iletişimi o şekilde devam ediyor.

D Çevrimdışı

dovmee

Yeni Üye
15 Ara 2021
6
37
Ben aslında Kablo cekimimi yaptım TV network kablosu ile baglanıyor,
modem Gigabit ancak Tv gigabitmi onu öğrenemiyorum

O Çevrimdışı

Ozzytaste

Yasaklı Üye
2 Nis 2023