Televizyonlarda Youtube reklam Engellenirmi

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Cümleten Selamın Aleyküm dostlar Vallahi Hepinizi Çok özledim Biliyorum bazılarınız Koro anca işi düşünce gelir diycektir Ama zaman çok değişti artık vallahi Eczanede Çalıştığım Günlerde Zaman bol oluyordu Ayrıca Maaş Belli Gelir belli Kafası Vardı işleri yapıp bol bol kaytarmacada vardı ama artık o dönem sona erdi A Adem Helvacı ustacım şahit iş yeri kurmak vs gerçekten çok zormuş anca yaşayan bilir Şu bir kaç haftada işlerde ciddi anlamda düşüş var bende fırsat buldukça iş yerinde iş yapıyorum kendi kendime iş çıkarıyorum temizlik vs gibi Her neyse konuya dönecek olursam Elimde Vestelin 49FB7300 MB110 Anakartlı televizyonum var youtube de çıkan zıkkım reklamları engellemenin yolu yokmudur bununla ilgili müşteri hizmetlerini aradım biz bişey yapamayız dediler mühendislere iletin dedim he tamam dediler bunlardan cacık olmaz sanki öğle bi his aldım F fikoloji teraspy teraspy Varmı çözüm öneriniz yahu bi pazar günümüz var yarım günümüz reklam izlemekle geçiyor onu geçtim Windowsta engelleme var google chrome Adblock Plus gömdükmü bir reklam çıkmıyor artık Bu arada Nasılsınız Görüşmeyeli?

S Çevrimdışı

StainZell

Yeni Üye
26 May 2018
24
Android olsa iş kolay Smart Tube Next kurulur çözülür.
Ancak gömülü sistemlerde o iş zor.
Şundan 3-4 yıl öncesine kadar Adguard DNS ile çözülüyordu ancak artık olmuyor.
Pi Hole veya Adguard Home ile çözülebilir belki ama elimde sürekli çalışacak bir bilgisayar ya da Raspberry Pİ gibi bir cihaz olmadığı için denemedim açıkçası o yüzen kesin olur ya da olmaz diyemiyorum.
Kesin olur diyeceğim şey ya bir Android Tv Box kullanın ya da Youtube Premium alın.

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Arkadaşlar Fikirleriniz için Gerçekten Çok teşekkür ederim Youtube'ye premium a geçmek istemiyorum ben kalıcı kökten çözüm istiyorum Yazılım yapma şansımız yokmu acaba Vestellerin işletim sistemi neydi hatırlamıyorum Android olsa ah keşke

hareketliperde Çevrimdışı

hareketliperde 

Süper Üye
17 Ara 2019
459
35
Arkadaşlar Fikirleriniz için Gerçekten Çok teşekkür ederim Youtube'ye premium a geçmek istemiyorum ben kalıcı kökten çözüm istiyorum Yazılım yapma şansımız yokmu acaba Vestellerin işletim sistemi neydi hatırlamıyorum Android olsa ah keşke
Kalıcı çözüm anca üstteki arkadaşın dediği gibi ev ağınıza pi hole kurmanız. o da tam etkili olur mu bilinmez.
bendede vestel var. kendi sistemi linux tabanlı bişi işte. premium tek çözümü

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Android olsa iş kolay Smart Tube Next kurulur çözülür.
Ancak gömülü sistemlerde o iş zor.
Şundan 3-4 yıl öncesine kadar Adguard DNS ile çözülüyordu ancak artık olmuyor.
Pi Hole veya Adguard Home ile çözülebilir belki ama elimde sürekli çalışacak bir bilgisayar ya da Raspberry Pİ gibi bir cihaz olmadığı için denemedim açıkçası o yüzen kesin olur ya da olmaz diyemiyorum.
Kesin olur diyeceğim şey ya bir Android Tv Box kullanın ya da Youtube Premium alın.
Modeme falanmı gömülüyo onlar nasıl yapacaz ?

S Çevrimdışı

StainZell

Yeni Üye
26 May 2018
24
Modeme falanmı gömülüyo onlar nasıl yapacaz ?
-Adguard DNS modeme veya televizyonda DNS adresinizi Adguard DNS'in adresi ile değiştirerek kullanabilirsiniz.
-(ancak sizin sorununuza çözüm olmayacaktır)
-(muhtemelen sadece bazı sitelerdeki reklamları engelleyecektir)

-Adguard Home ve Pİ Hole temelde kendi sahibi olduğunuz bir DNS sunucu gibi çalışır. Adguard DNS'den daha etkilidir.
Sistemi bilgisayarınıza yada kullanacağınız cihaza kurar ve modeme sistemin DNS adresini girersiniz.
(Ancak kurduğunuz sistemin sürekli ağa bağlı çalışıyor olması lazım yoksa internet bağlantısında problem yaşayabilisiniz. ben bu yüzden kurmadım açıkçası)
-Pi hole bildiğim kadarıyla sadece Raspberry Pi'da ve bazı Linux sistemlerde çalışıyor, ayrıca kullanımının biraz karmaşık olduğunu biliyorum.
-Adguard Home Linux'da, Windows'da, dahili olarak bazı router'larda (Keenetic gibi) ve bazı NAS cihazlarında çalışabiliyor
Pi Hole'a göre kullanımı daha basit olduğunu biliyorum.
-(NOT:Pİ Hole ve Adguard Home'un Youtube reklamlarında çalışıp çalışmadığından emin değilim kurup denemedim bu programları)

-Daha kesin olacak çözümlere gelirsek eğer televizyona bir Android kutu takıp ona Smart Tube Next programını kurun (Benim tavsiyem budur açıkçası)
-Veya Youtube Premium kullanın.

Necati_Simsek Çevrimdışı

Necati_Simsek 

Süper Üye
29 Ağu 2018
553
55
Premium üyeliğe neden geçmek istemiyorsunuz?
Kullandığımız Vestel Televizyonların işletim sistemi Linux'tur.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt