Televizyona Kablosuz Görüntü Aktarma (Smart TV, Android TV, Uydu Cihazı ve Chromecast)

hasari Çevrimdışı

hasari 

Aktif Üye
28 Nis 2020
196
40

Televizyona Kablosuz Görüntü Aktarma (Smart TV, Android TV, Uydu Cihazı ve Chromecast)​

Bu videoda sizlere görüntü aktarım teknolojilerinden, telefondan, tabletten ve bilgisayardan televizyona nasıl görüntü aktarabileceğinizi anlatmaya çalıştım. İster TV'niz smart olsun, ister android olsun, isterse de hiç bir özelliği olmasın hangi yollarla görüntüyü aktarabileceğinizi anlatmaya çalıştım. Bunun yanında uydu cihazlarında bulunan yine bir görüntü aktarım teknolojisi olan DLNA teknolojisinden bahsettim.

H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
PC yi doğrudan TV ye bağlamak daha uygun.. Chormecast falan para gider hele bu yoklukta... ve randıman ne derece olur o da ayrı bir konu.. DLNA ve chromecast çoğu kişi tarafından bilinir..

hasari Çevrimdışı

hasari 

Aktif Üye
28 Nis 2020
196
40
Kablo ile kablosuzun karşılaştırmak yanlış olur. Kablosuz görüntü cihazları ve teknolojileri karşılaştırmak olabilir ama kablo ile kablosuzu karşılaştırmak yanlıştır.
Bazı cihazlar aracıdır sadece cihaza ilgili videonun oynatılması komutu verir sadece görüntüyü telefon üzerinden aktarmaz TV direk kendi uygulamasından ilgili videoyu açar oynatır. Bunlar sıfır kayıp hatta çok daha kaliteli şekilde oynatır. Örneğin youtube, Netflix gibi...ama eğer telefon videoyu oynatıp cihaza gönderiyorsa tabi istenen verim alınmaz normaldir. Tabi teknoloji ilerliyor ve ileride bu aktarımlarda sıfır kayıplara ulaşacaklardır ama daha değil tabi.
Haa diyeceksiniz ben kablodan şaşmam tabi şaşmayabilirsiniz sıkıntı yok tercih meselesi ama zaten eğer amaç kablo kullanmadan kolay bir şekilde TV görüntü aktarma ise video amacına ulaşıyor demektir.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt