Televizyon ve ses sistemi DTS oynatma sorunu

R Çevrimdışı

Rizacan67

Yeni Üye
26 Mar 2024
7
29
Arkadaşlar merhaba,

Samsung QN90a televizyonum var DTS sesleri desteklemiyorum gözüküyor. Bende HW-Q800b Samsung sound bar aldım. DTS vb. bütün içerikleri destekliyor. Söyle bir sorun var ben HDD ile televizyona DTS içerikli film bağlıyorum ve açmaya çalıştığımda desteklemiyor hatası veriyor ama sound bar destekliyor. Ses sistemi televizyon eark ile bağlı olmasına rağmen sorunu çözemedim. DTS sesleri oynatmam ve sound Bar'dan tam performans almam için nasıl bir yol izlemeliyim.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881

Bu TV DTS formatındaki herhangi bir içeriği TV bünyesinde çözemediği gibi Passthrough dediğimiz çözmeden başka bir kod çözücüye aktarma seçeneğini de desteklemiyor. Yani dts içeriği ancak passthrough destekleyen bir medya oynatıcıyı ya da dts çözen bir medya oynatıcıyı sisteme dahil ederek kullanabilirsiniz.

Ayrıca Forum bünyesinde (Her yerde olduğu gibi) aynı konuyu, mesajı, içeriği birebir kopyalayıp yapıştırarak içerik oluşturmayın!

R Çevrimdışı

Rizacan67

Yeni Üye
26 Mar 2024
7
29

Bu TV DTS formatındaki herhangi bir içeriği TV bünyesinde çözemediği gibi Passthrough dediğimiz çözmeden başka bir kod çözücüye aktarma seçeneğini de desteklemiyor. Yani dts içeriği ancak passthrough destekleyen bir medya oynatıcıyı ya da dts çözen bir medya oynatıcıyı sisteme dahil ederek kullanabilirsiniz.

Ayrıca Forum bünyesinde (Her yerde olduğu gibi) aynı konuyu, mesajı, içeriği birebir kopyalayıp yapıştırarak içerik oluşturmayın!
Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim. Ses sistemine mi tv bölümüne mi açmam gerektiğine emin olamadığım için öyle yaptım. Böyle bir şey tekrarlanmayacaktır.

Media oynatıcıdan kastınız Mi Box tarzı bir şey mi oluyor. Böyle bir durumda kaliteli bir şey mi almak gerekiyor. yoksa sadece dts destekleyen bir player alsam yeterli olur mu ? Çünkü kötü olanı aldığımda sesi aktarır ama içerik blu ray olduğu için onu oynatmama durumu olur mu

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim. Ses sistemine mi tv bölümüne mi açmam gerektiğine emin olamadığım için öyle yaptım. Böyle bir şey tekrarlanmayacaktır.

Media oynatıcıdan kastınız Mi Box tarzı bir şey mi oluyor. Böyle bir durumda kaliteli bir şey mi almak gerekiyor. yoksa sadece dts destekleyen bir player alsam yeterli olur mu ? Çünkü kötü olanı aldığımda sesi aktarır ama içerik blu ray olduğu için onu oynatmama durumu olur mu
Açıkçası Mi box genel itibariyle güncelleme problemleri hard-soft brick problemleri nedeniyle sıkıntılar yaratıyor. O yüzden gerekirse lisanslı başka bir android box, bluray oynatıcı v.b. tercih edilebilir. Donanım yeterliliği konusunda da haklısınız. Sadece sesi desteklesin dediğiniz bir sistem eğer videoyu oynatmaya yeterli güce sahip değilse tekrar bir handikap oluşur. Onu da egale etmek gerekir. Forumda kısa bir gezinti ile BOX' lar hakkında açılmış ana konular ve incelemelerle bilgi edinmeniz mümkün olur.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bilginiz ve yorumunuz için çok teşekkür ederim
İndirip izliyorsanız, hdd dediğiniz için öyle dedim, Homatics Box R 4K Plus almanız isabetli olacaktır;

Tabi ben HDD ile sadece bir kere film izledim.
QN90A gibi bir televizyonda izlemedim.
Resim işleme tarafına ve lisans olayına çok kafayı takmıyorsanız Amlogic S905X4 işlemcili bir kutu işinizi görecektir.
Resim işlemede Apple dışında iyi alternatif Nvidia sanırım.

albanez albanez

R Çevrimdışı

Rizacan67

Yeni Üye
26 Mar 2024
7
29
İlginiz için teşekkür ederim. Dün laptop ile denedim sesi falan aktardım aslında ama görüntüden emin olamadan hdr vb. diğer özellikler çalışıyor mu tam anlayamadım büyük ihtimalle box alıp sorunu çözeceğim gibi

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
İlginiz için teşekkür ederim. Dün laptop ile denedim sesi falan aktardım aslında ama görüntüden emin olamadan hdr vb. diğer özellikler çalışıyor mu tam anlayamadım büyük ihtimalle box alıp sorunu çözeceğim gibi
TV HDR sinyalini aldıysa, TV arayüzüne bakmalısınız, HDR oynatılıyordur.
Windows 10 kullanıyorsanız ayarlar menüsünden Sistem > Ekran > Windows HD color ayarına bakmalısınız.
Veya ekran kartı yazılımınızdan kontrol edin.
PC'den verim almak istiyorsanız, biraz didiklemeniz lazım.
Ben o kadar kasmıyorum ama MADVR video çözücüsünü kuranlar var.
Ben bir kere denedim başaramadım ilginç bir şekilde.

R Çevrimdışı

Rizacan67

Yeni Üye
26 Mar 2024
7
29
TV HDR sinyalini aldıysa, TV arayüzüne bakmalısınız, HDR oynatılıyordur.
Windows 10 kullanıyorsanız ayarlar menüsünden Sistem > Ekran > Windows HD color ayarına bakmalısınız.
Veya ekran kartı yazılımınızdan kontrol edin.
PC'den verim almak istiyorsanız, biraz didiklemeniz lazım.
Ben o kadar kasmıyorum ama MADVR video çözücüsünü kuranlar var.
Ben bir kere denedim başaramadım ilginç bir şekilde.
Teşekkür ederim akşam eve gidince bakacağım ama dediğiniz gibi baya karışık işler ya tam olarak anlatan bir yerde yok. Ayriyeten Truehd 7.1 sesleride denedim onlar içinde aynı hatayı veriyor ama sizin attığınız resimde hem desteklediğini hemde soundbara direk aktarabileceği yazıyor. Onun için ne yapmam lazım biliyor musunuz

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Teşekkür ederim akşam eve gidince bakacağım ama dediğiniz gibi baya karışık işler ya tam olarak anlatan bir yerde yok. Ayriyeten Truehd 7.1 sesleride denedim onlar içinde aynı hatayı veriyor ama sizin attığınız resimde hem desteklediğini hemde soundbara direk aktarabileceği yazıyor. Onun için ne yapmam lazım biliyor musunuz
Hangi resmi atmıştım?

R Çevrimdışı

Rizacan67

Yeni Üye
26 Mar 2024
7
29
Hangi resmi atmıştım?
Çok özür dilerim sizi attığınız link demek istemiştim. Resim olarak ekledim :)

Resim.png

Geri
Üst Alt