Let's _be_ honest Çevrimdışı

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
Bugün göz ucu ile bir dolaştım. Hastane çıkışı, yorgundum zaten.

49nu9100 u ben beğendim açıkçası. Yan açılardan da denildiği kadar kayıp gözüme carpmadi.

Esas olarak 49nu8000 modeli baya hoşuma gitti. A Ado nun neden ısrarla önerdiğini anlamış olduk:clap Renkler canlı ve parlak geldi bana. Kim diyor bu monitöre mat soluk diye, elektrik çarpar adamı mazallah.:haha1

Bir baktım fiyatı 3999 TL. Hemen çocuğu çağırdım , gel ülen dedim sar şunu paketle... Abi dedi o teşhir fiyatı:deli1

Yıkıldım...

Bir kac yanında benim meşhur aşkım, 49pus7503 vardı. O da güzel keraneci :) işte o panel mat ve pastel. Fakat öyle ölü gibi değil, doğal renklerde. Allah'ı var o da iyi 4299 TL cik.

Vestel 55ud9350 vardı. Ben beğenmedim. Renkler soluk ve cansız, ruhsuz. 8400 vardı yanında o daha iyi idi.

S Çevrimdışı

SONKULLANICI

Aktif Üye
16 Nis 2019
234
64
selamlar

2500tl altı bir televizyon arıyorum.kullanılacak oda 16 metrekare,40-43inç arası modeller olabilir galiba.ağırlıklı kullanım günlük yayınlar,sıklıkla futbol maçları ve youtube.panel kalitesinden çok ödün vermeyeceksek 4k ve hdr öncelikli tercih,almışken 4k olsun yani.fiyat bandında çok fazla model yok fakat gene de seçmekte kararsız kaldım.önerileri bekliyorum,teşekkürler.
Hocam 2499 tl ye 49ud8200 var bu linkde.

E Çevrimdışı

efsanefrk

Yeni Üye
10 May 2019
12
34
Herkese merhabalar.Aranızda yeniyim evimizin salonuna yeni bir tv alma ihtiyacı var, ihtiyacın sebebi ise salonumuzun büyük olması ve buna karşılık eski tüplü tvmizin yeterli gelmemesi.En yakın izleme mesafesi 3 metre ve bu bile yeterli kaliteyi sağlayamıyor bize.Bu konu başlığının yılbaşından bu yana yazılanların büyük bir kısmını okumaya çalıştım dolayısıyla kafam biraz karıştı. Daha önce aklımda sadece samsung sony lg gibi bilinen markalar vardı ama burda okudugum kadarıyla bircok marka zaten bu markaların panellerini kullanıyor ve 3 aşağı 5 yukarı aynı sayılabilecek düzeyde. Şimdi benim sizde yardım istediğim konu şu hangi tvyi almalıyım bana 1-2 alternatif sunacak şekilde bir tv önerisinde bulunabilir misiniz? Tv için beklentilerim şunlar:

-İzleme mesafesi en az 3 en uzak ise 5 metredir.Bunun için sanırım 55 inç tv yeterli diye düşünüyorum.
-Genelde normal tv kanalları, film ve mümkün olursa ıp tv üzerinden maç yayınları izlenecek. (Ip tv özelliğine sahip tv var mıdır bilmiyorum bu ıp tv konusunda da bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.)
-Tvye bazen kişisel bilgisayarımla veya telefonumla bağlanabilirim.
-Biz elektronik eşyalar konusunda uzun süreli bir kullanıcı tipiyiz o sebeple alımşken bir kere alalım sorun çıkartmayacak sağlam ve uzun vadeli bir şey olsun istiyoruz.
Gördüğüm kadarıyla @Ado bey forumun en yetkili ve deneyimli kişisi.Öncelikle kendisi ve diğer deneyimli konuya hakim arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum şimdiden teşekkürler.
Yok mudur öneride bulunabilecek birileri ?

A Çevrimdışı

Acyln

Yeni Üye
2 Nis 2019
20
32
İyi geceler arkadaşlar 55 inç tv önerirmisiniz 4000 TL civarı aklımda bir kaç tv var ama sizden öneri almak ve karşılaştırmak istedim sizce f/p olarak alınabilecek en iyisi hangisi
Vestel
55ud9360
55ud9650
55ud9400
55ud9200

Samsung
55nu7100
55nu7400

S Çevrimdışı

sanalkanka

Yeni Üye
16 May 2019
14
50
selamlar arkadaşlar net gezinirken bu formu buldum ve üye oldum bende tv arayış içindeyim 55 inç vestelin 55UD9200 tv sini araştırıyorum bu tv almayı düşünüyorum bana tavsiye vestel 55 inç tv varım'dır şimdiden yardımlarınız için teşekkürler

Ç Çevrimdışı

Çerkezoğlu 

Aktif Üye
12 Nis 2019
377
34
selamlar

2500tl altı bir televizyon arıyorum.kullanılacak oda 16 metrekare,40-43inç arası modeller olabilir galiba.ağırlıklı kullanım günlük yayınlar,sıklıkla futbol maçları ve youtube.panel kalitesinden çok ödün vermeyeceksek 4k ve hdr öncelikli tercih,almışken 4k olsun yani.fiyat bandında çok fazla model yok fakat gene de seçmekte kararsız kaldım.önerileri bekliyorum,teşekkürler.
50 ic altı 4k bosunadır anlamazsınız bişey tercih sizindir

A Çevrimdışı

Aklıselim

Yeni Üye
15 May 2019
3
38
Arkadaşlar hepinize selamlar. Şuan düğün arifesindeyim. Beklentilerimi karşılayabilecek modellerin fiyatlarından ötürü kafam epey bi allak bullak olmuş durumda. Dolar 10 kuruş oynuyor fiyat 1000 artıyor. Bu yüzden beklentileri otomatikman düşürmek zorunda kalıyorum ve ona göre diğer alternatifleri de içime sindirmeye çalışıyorum. Ama tv zevkimden feragat etmek de istemiyorum.

Bu kadar sayfa forumu göz gezdirince anlıyorsunuzki sorunsuz panel diye birşey yok. IPS panellerin renkleri gözüme çok hoş gelse de kronik sorunları ve kötü siyah performansından dolayı seçeneklerim arasında yer almıyor. VA panel ve Direct LED olması önceliklerim arasında. İzleme Mesafem 3mt üzerinde. İleride boyut konusunda yeterliydi değildi derdi yaşamamak için kesinlikle tercihim 65" in aşağısı değil. Kaliteli bir film arşivim var. PC den bağlayıp oyunlarımı 1080p çözünürlükte görüntüyü 65"de çok yaymadan bozmadan ölçekleyebilecek bir tvde oynamak istiyorum. Futbol maçı izlemek en büyük keyiflerimden. Maç izlerken o topun soap opera effect denilen illet yüzünden bi görünüp bi kaybolmasını gibi bi durumla karşılaşmak istemiyorum. Bunları göz önüne alınca haliyle uygun fiyatlı bir model bulmak mümkün değil mecbur kesenin ağzını açmak zorundayız.

Televizyon artık tv yayınlarını izleme aracı olmaktan çıktı benim için daha çok bir evin en önemli bileşeni, multimedya, eğlence ve bilgi akışı ekranı haline geldi. O yüzden yapacağım seçimin beklentilerim doğrultusunda beni ileride pişman etmesi en büyük tereddütlerimden biri. O nedenle ince eleyip sık dokumak zorundayım.

Sony KD-65XF9005 - 11.600 - 12000₺
Gönlümde yatan aslan ilk görüşte renklerine canlılığına akıcılığına hayran kaldım.

Samsung 65NU8000 - 9000 - 9500₺
Aslında budur diyorum ama samsungdan yana içime sinmeyen birşeyler hep var (sanırım edge led)

Samsung 65Q6FN - 10500 - 11000₺
NU8000 neredeyse fiyat farkı bin liraya inmişken, olmuşken QLED olsun denmeli mi

Sony KD-65XF7596 - 8000-8200₺
Bu model hem VA hem Direct LED. Bu fiyata 60hz TV almak mantıksız mı

LG 70UK6950PLA - 8500-9000₺
IPS sanıyordum VA panelmiş hem de Direct LED. Bu model de 60hz. Yetenekleri hakkında çok fikir sahibi değilim. Ama boyut/fiyat dengesi cezbediyor yetenekleri hakkında çok detaylı bilgiye sahip değilim

Samsung 65NU7400 - 6600 -6900₺
Hiç kasma al geç paran da cebinde kalsın, beklentilerinin çoğunu karşılar dermisiniz.

@Ado ve @BlackSea Hocam, listemdeki cihazlar hakkında aklımdakileri yazdım ancak sizlerin ve bu tvler hakkında bilgisi olan değerli forum üyelerinin görüşlerini ve deneyimlerini aktarmalarını özellikle rica ediyorum.

Zaman ayırıp okuduğunuz için ayrıca teşekkür ederim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt