Televizyon Seçim Rehberi | Kendime Uygun Televizyonu Nasıl Seçerim?

Pixel Teknoloji Çevrimdışı

Pixel Teknoloji

Aktif Üye
1 Eki 2018
369
Televizyon Seçim Rehberi | Kendime Uygun Televizyonu Nasıl Seçerim?

Bizlere yönlendirdiğiniz soruların en başında gelen "Hangi televizyonu almalıyım?" sorusunun doğru cevaplanabilmesi için bu videoyu izlemeniz şiddetle önerilir :)

Bu videoda doğru TV'yi seçebilmek için TV almadan önce hangi sorulara cevap bulmalısınız bundan bahsettik. Öncelikle kullanıcı profilinizi çıkarmanız ardından ise bir TV'den ne beklediğiniz belirlenmelidir. TV önerileri isteklerinizi ve video hakkında merak ettiklerinizi yorum kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz :) Unutmayın bir sonraki videonun konu başlığını yorumlarla siz belirleyebilirsiniz ! Keyifli seyirler :)

-Kendime uygun televizyonu nasıl seçerim?
-Televizyon nasıl seçilir?
-Televizyon seçerken kriterler ne olmalıdır?
-Hangi televizyon bana uygun?
-Televizyon seçiminde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
bu aralar cok üsengecim klavyeyi getirmeye üsendim ekran klavyesi ile anca okadar yazdim :P
benim tavsiyem ana konuyu belirleyin sonra konuda gececek alt basliklari beirleyip interaktif video cekin mesela hz olayina girince bir türlü cikamamissiniz orda kisa bir aciklama ile hz konusuna "buraya eklenecek/ekledigimiz video" ile daha detayli degindik/deginecegiz" diyerek "SADECE" hz konusunu anlattiginiz bir video cekip linkini eklerseniz o konuya ilgi duyan,merak eden veya ben anlamadim biraz daha bilgi olsaydi neymis bu diyen kisiler tiklayip o konu hakkinda daha detayli bilgi sahibi olabilir
biraz yorgunlugun etkisi olabilir ama videoda her konuya deginmissiniz fakat tv secimi hakkinda hic birsey anlatmamissiniz
biraz daha bende konuyu uzatiyim :P
panel seciminde ihtiyaca göre hareket edilmeli tarzinda bir anlatim var dogru fakat kim hangi paneli tercih etmeli tek kriter izleme acisimi? ben oyun oynamak icin kullaniyorum monitörü yada futbol tv pencerenin tam karsisinda duruyor gün isigi vuruyor ? ( panel konusunda bir videonuz vardi sanirim link eklenebilir bu bölüme)
hz i nasil tam olarak ölcebilirsiniz arastirmaniz güzel ben de merak ettim ama nedir bu hz? yüksek hz degeri kimler icin önemli kimler icin önemsiz yada olursa olur ama olmasada dünyanin sonu degil ( oyuncu,aksiyon filmi sevenler mac izleyenlere lazim, müge anli izleyenler yüksek hz in pesine düsmesede olur vs, )

surda bir toparlayacak gibi oldunuz bir an ümitlendim 1970 lere kadar gitti olay :haha
sonuc yanlis fakat emekleriniz icin burdan 1 puan veriyorum :P

tamda bahsettiginiz gibi tv alacak olanlar hangi özellikler olmali yada olmamli bunlara dikkat etmeli fakat bu videolari veya siteyi arastirip bulan kisiler zaten bu sorulara cevap arayan kisiler cevap bulamadiklari sorular olmalimi,olmamali? ne kadar önemli? olursa ne olur olmazsa ne olur benim buna ihtiyacim varmi x özelligi icin 500 lira fazla para vermeye degermi bunlari anlatsaniz daha iyi olurdu
isi noktalarsak

giris: 1. dk acilis, 2dk kadar genel bilgilendirme Tercih yapcaklar icin önemli kriterler panel,ekran boyutu, yenileme hizi, tepki süresi, smart mi degil mi vs. ( burdaki sony nin tarihcesine kadar olan bölüm :P )
gelisme: önemli kriterlerin neden önemli oldugu kisa ama etkili birer örnekle aciklama örnegin: panel ips olursa karsisinda oturmadiginizda görüntü iyi olmaz renkler soluk olur vs , hz düsük olursa aksiyon filmlerinde maclarda görüntü akici olmaz ( salladim burayi dogrumu emin degilim) tepki süresi genel kullanici icin kriter degildir ama oyuncular icin önemlidir.. büyük ekran herkese gerekmez izleme mesefesi düsük olursa göz yorar fazla elektrik tüketir...

sonuc: bilincli tüketici olalim ihtiyaclarimizin bilincinde olalim ona göre ürün alalim yerli mali yurdun mali herkes onu kullanmali fidanlar agaca dönmeli yurdumda

bu tarz bir siralama daha faydali olur tabi ki bu benim fikrim
yine kendi düsüncemi ekliyip sonlandiriyim en azindan benim tv de ses sistemi eskiye göre daha kötü degil daha iyi gizli hoparlör olmasina ragmen özellikle sub sesleri cok iyi veriyor eski tv de ses sistemi almayi düsünürken simdi gereksiz görüyorum desem abartmis olmam , tabi essekten inip ata binmis gibi olduk bu tv ile ama ben sesi gayet basarili buldum

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt