Televizyon Markalarının Servis Bulundurma Kriterleri

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
6502 sayılı Tüketicinin Korunması hakkında Kanun’un 58 inci maddesine dayanılarak uygulamaya konulan, Satış Sonrası Hizmetler Yönetmeliği eki Satış Sonrası Hizmet Verilmesi Zorunlu Olan Ürünler Listesinin “Ev ve Benzeri Yerlerde Kullanılan Elektronik Cihazlar" başlığının 8.4.1 sırasında yer alan, “Televizyonlar” için üretici ve ithalatçılar her coğrafi bölgede en az 3 adet olmak üzere 7 bölgede toplam 40 servis istasyonlu TS 10956 standardından Ticaret Bakanlığınca onaylı Satış Sonrası Hizmetleri Yeterlilik Belgesi alması ve 10 yıllık kullanım ömrü boyunca servis hizmeti vermekle yükümlü bulunmaktadır.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
İşte bu yönetmelikteki bana göre mevcut AÇIK nedeniyle SONY gibi koca koca markalar MUĞLA gibi bir İL de dahi servis bulundurmaya gerek görmüyorlar.

İL bu yahu İL.

Yönetmeliğe yazsana ''Her ilde en az 1 servis olmak zorunda'' diye. Hem istihdam artsın hem vatandaş ADAM GİBİ hizmet alsın satın aldığı üründen.

Adam 30-40bin lira para verip SONY televizyon alıyor ama MUĞLA ilinde yetkili servis yok. Ne oldu? ''Kaliteli ürün aldım'' peki hani kaliteli hizmet?

Ayıp yahu vallahi ayıp.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
E bulundurmazsa tespiti yada şikayet halinde cezası şudur diye bir madde olmazsa neden bulundursun.
Zaten bulundurmazsa yeterlilik belgesi verilmiyor veya verilmişler iptal ediliyor o ayrı konu lakin coğrafya bölge adet konuları sıkıntılı.

81 Vilayeti ilde şu kadar alana 40 servis yeterli diyorlar.

Daha saçması ise şu, Siz birkaç Büyükşehir dışında telefon markalarının yetkili servis hizmeti sunduğunu gördünüz mü mesela?

Birgün ben BLue House firmasına yetkili servislik için müracaat etmiştim, cevap olarak bana ''Biz servislik vermiyoruz, arızalı ürünleri kargo ile şu adrese yolluyorlar merkezden destek sunuyoruz'' demişlerdi.

Bana göre saçma bir uygulama.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt