Televizyon da oluşan kırmızı renkler

G Çevrimdışı

geceyry

Yeni Üye
17 Tem 2022
10
32
Herkese selamlar. Yaklaşık 6 yıldır kullanmış olduğum televizyonumda bazı sorunlar oluştu. Ekran da bulunan herşey de kırmızılıklar var. Film ve oyun fark etmiyor. Bu kırmızıklar genelde beyaz ve mavide oluyor. Gökyüzü temalarda fark daha net fark ediliyor. Sizce sorunu ne olabilir.

Edit. TV ye yandan el ile vurunca bir kaç saniye düzeliyor. Sonra tekrar bozuluyor
IMG_20220717_153349.jpg
IMG_20220717_153346.jpg
IMG_20220717_152733.jpg

Son düzenleme:
Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Panel bit uyuşmazlığı bu.
Muhtemel bir LVDS soket temassızlığı.
TV arka kapağı açılıp anakart ile TCON kart arasındaki soket bağlantı noktalarını9n ikisinin de sökülüp alkol ile (eski bir diş fırçası) temizlenip yeniden yerine takılması sorunu ortadan kaldırabilir.

Yine de profesyonel bir tespit yapılmadan farazi bilgi veriyor olduğumu hatırlatmak isterim.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Peki bu profesyonel birisi tarafından mı yapılmalı yoksa ben sokup bakabikir miyim
Bu konuda karar size kalmış, bizim gözümüzle bakınca basit 5 dakikalık iş yorumu yaparız ancak bu işlerden uzak birisi gereksiz daha büyük sorunlara neden olabilir.

Sıkıntı şu ki mesleki profesyonellik ile iş ahlakı arasındaki çizgiyi çoktan aşmış birisine denk gelirseniz üzülürsünüz.

Şimdi adam mesleki bilgi ve tecrübesini konuşturup iki diş fırçası sallamaya 150tl istediğinde ''Aaabi iki fıs fıs yaptı 150 lira aldı'' yorumu yapanlar oluyor.

Dün bir hanımefendi evine bulaşık makinesi arızası için gelen yetkili servisin tahliye hortumundaki yırtılmaya bant sarıp 150tl alıp gitmesine isyan etti mesela kanalda.

Karşı taraf art niyetli ise, ''Aaabi bu modeller zaten hep böyle, bunların Tcon kartı arıza yapıyo değişmesi lazım'' dese bir şey diyemiyorsun, Tcon 150 + işçilik 150 + git gel toplam 350tl.

Kapağı açıp alkol ve diş fırçası ile sizin çözebileceğiniz bir sorun ise sıfır maliyet.

G Çevrimdışı

geceyry

Yeni Üye
17 Tem 2022
10
32
IMG_20220718_195242.jpg

Sanirim soketlerr bunlar
Bu konuda karar size kalmış, bizim gözümüzle bakınca basit 5 dakikalık iş yorumu yaparız ancak bu işlerden uzak birisi gereksiz daha büyük sorunlara neden olabilir.

Sıkıntı şu ki mesleki profesyonellik ile iş ahlakı arasındaki çizgiyi çoktan aşmış birisine denk gelirseniz üzülürsünüz.

Şimdi adam mesleki bilgi ve tecrübesini konuşturup iki diş fırçası sallamaya 150tl istediğinde ''Aaabi iki fıs fıs yaptı 150 lira aldı'' yorumu yapanlar oluyor.

Dün bir hanımefendi evine bulaşık makinesi arızası için gelen yetkili servisin tahliye hortumundaki yırtılmaya bant sarıp 150tl alıp gitmesine isyan etti mesela kanalda.

Karşı taraf art niyetli ise, ''Aaabi bu modeller zaten hep böyle, bunların Tcon kartı arıza yapıyo değişmesi lazım'' dese bir şey diyemiyorsun, Tcon 150 + işçilik 150 + git gel toplam 350tl.

Kapağı açıp alkol ve diş fırçası ile sizin çözebileceğiniz bir sorun ise sıfır maliyet.
Abi selamlar. Dediğin gibi soketi söktüm. Alkol olmadığı için kolonya ile temizledim. İlk dakikalar düzeldi ama sonrasında tekrar aynı kırmızılıklar çıkmaya başladı. Fakat eskisinden az oluyor şuan. Sanırım kartı değiştirmem gerekecek

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Sanirim soketlerr bunlar

Abi selamlar. Dediğin gibi soketi söktüm. Alkol olmadığı için kolonya ile temizledim. İlk dakikalar düzeldi ama sonrasında tekrar aynı kırmızılıklar çıkmaya başladı. Fakat eskisinden az oluyor şuan. Sanırım kartı değiştirmem gerekecek

Kırmızı noktalar sökülüp temizlenecek :

sokett.jpg

Geri
Üst Alt