Telefox 37 ekran tv kapanma arızası?

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Kayınpederlerin emektar telefox 37 ekran tv arızalanmış.Fişe taktıktan 10 sn kadar sonra kendi kendine kapanıyor.Açtım baktım patlak kondansatör direnç falan göremedim.

Yeni tv almışlarda çöpe atmaya kıyamadım belki arızası basittir.Ptc kaynaklı falan olabilir mi?

20180916_214133.jpg
20180916_214127.jpg
20180916_214117.jpg

M Çevrimdışı

mesutank 

Süper Üye
4 Şub 2018
656
44
eht trafosunun lehim kontrellerini yapiniz.soguk lehim kaynakli olabilir.
Saygilarimla...

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Hmmm klasik inceboyun tüp vakası.

Olasılıklar içerisinde 1- Anot atlaması 2- Guns sparkı bulunmaktadır lakin yine de ölçüm biçim yapmadan net bir şey söylemek zordur.

Anot atlaması kontrolünde çarpılma riskiniz oldukça yüksektir zira çarpılmak için dokunmanıza gerek yok, yaklaşmanız dahi yeterli olmaktadır. Bu nedenle dikkat seviyeniz en üst düzeyde olsun lütfen.

Ürün yanındayken yazarsanız bazı kontrolleri ona göre yaptırabiliriz :ok

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,620

Olasılıklar içerisinde 1- Anot atlaması 2- Guns sparkı bulunmaktadır lakin yine de ölçüm biçim yapmadan net bir şey söylemek zordur.

Anot atlaması kontrolünde çarpılma riskiniz oldukça yüksektir zira çarpılmak için dokunmanıza gerek yok, yaklaşmanız dahi yeterli olmaktadır. Bu nedenle dikkat seviyeniz en üst düzeyde olsun lütfen.

Bence size göndersin ya da tamirciye gitsin.
EHT'nin gerilimini tatmasın. :uzgun

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,620
18.000 ile 27.000 volt arası değişen düşük akımlı yüksek voltajdır, uyaralım.

İlk olarak 13 yaşımda olmak üzere hayatım boyunca 100 dolayında duvara çarpmıştır beni :kiskis

(Akı .kunu geçer Umutcum) :kiskis

O yüzden maceraya gerek yok, akım zayıf ama gerilim öteye fırlatır adamı. :uzgun

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32

ilginize teşekkürler hocam.Tavsiye ler üzerine özellikle Eht soğuk lehimlerini tazeledim gözle görülürde başka bir patlama yanık şişmiş kondansatör göremedim.

Anot atlaması teşhisi için sanırsam tv ye elektrik vermem gerek ki? bu benim alabileceğim bir risk değil.Zaten kayınpeder çöpe at dedi can sıkıntısına kaptım eve getirdim.

Ancak bu anot atlaması nedir? teşhis nasıl konulur arıza sebebi nedir çok kısa bilgilendirirseniz genel kültür bilgisi olur benim için.teşekkürler:bilmiyom:clap2:clap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt