Telefonun hoparlöründen konuşma sesi geldi?

S Çevrimdışı

SHADOW

Federal
Aktif Üye
8 Eyl 2018
75
Olay şu:
bugün telefon elimde twiterda gezinirken bi kaç video falan izledim ve twitter anasayfaya geldim, baktım hoparlörden ingilizce konuşma sesi geliyor ama herhangi bi video filan açık değil, twitteri kapatıp telefonun ana sayfasına geldim ama sesler kesilmedi, arkaplanda çalışan uygulama vs de yoktu. Virüs filan mı bulaştı diye korktum açıkcası. Sonra e baktım biraz ama benzer olayı yani pc de hoparlörden ses gelme vs yaşayanlar olmuş eskiden. Frekans çakışması filan yazmışlar, radyo sinyali karışmıştır demişler.
daha önce böyle bi şey yaşayan oldu mu acaba ya da sebebi ne olabilir bunun?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

umarım bilen biri vardır

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Telefonu bilgisayara bağlayıp bi stock rom atın attıktan sonra bide hard reset yapın sağlama alın kendinizi

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,517
Radyo ve Telefon calisma frenkansi birbirinde cok farkli.

Radyo dusuk band kullanırken Telefon yuksek band kullanir.

Oyuzden karisma isi hurafelerden biridir.

Bazen benzer durum facebook uygulamasinda yasiyorum.
Yukaridan asagiya inerken erkanim goruntu baska ses baska olarak karsilasiyorum

bunun nedeni uygulamadaki bug kaynakli
siz sesini duydugunuz video gelmeseniz daha uygulama video otomatik oynattigi icin
bu durumla karsilasiyorsunuz

S Çevrimdışı

SHADOW

Federal
Aktif Üye
8 Eyl 2018
75
Radyo ve Telefon calisma frenkansi birbirinde cok farkli.

Radyo dusuk band kullanırken Telefon yuksek band kullanir.

Oyuzden karisma isi hurafelerden biridir.

Bazen benzer durum facebook uygulamasinda yasiyorum.
Yukaridan asagiya inerken erkanim goruntu baska ses baska olarak karsilasiyorum

bunun nedeni uygulamadaki bug kaynakli
siz sesini duydugunuz video gelmeseniz daha uygulama video otomatik oynattigi icin
bu durumla karsilasiyorsunuz
ama hocam uygulamadan ciktigim halde ses gelmeye devam etti, ayrica timeline imda yabanci dilde video yoktu diye hatirliyorum ama bilemiyorum, virus taramasi yaptim ve kullanmadigim uygulamalari kaldirdim, cihazim rootlu idi onu da kaldirdim. Tekrari halinde stock rom aticam muhtemelen bug filan oldu ama icime de kurt düştü bi kere

M Çevrimdışı

mesutank 

Süper Üye
4 Şub 2018
656
44
Mümkün ise son versiyonu yükleyiniz.cihaz marka ve model nedir.bazı cihazlarda rom yüklemekte imei uçması ve soft brick durumları olusabiliyor yani her stock rom uymayabilir...

Root layabilirseniz tekrar root layıp twrp yada cwm ile full backup almanızı tavsiye edrim...

tarikk Çevrimdışı

tarikk 

Süper Üye
6 Ocak 2018
1,631
33
İnstagram yapıyordur bana bi ara. Arkada çalışıyor ama göremiyordum. Konuşurken ses geliyordu doğal olarak. Güncellemeden sonra düzelmişti

S Çevrimdışı

SHADOW

Federal
Aktif Üye
8 Eyl 2018
75
Mümkün ise son versiyonu yükleyiniz.cihaz marka ve model nedir.bazı cihazlarda rom yüklemekte imei uçması ve soft brick durumları olusabiliyor yani her stock rom uymayabilir...

Root layabilirseniz tekrar root layıp twrp yada cwm ile full backup almanızı tavsiye edrim...
pc ye baktım stock rom yok, internetim de sadece mobil var
eski twrp yedeklerim var onlardan birini yükleyeceğim

İnstagram yapıyordur bana bi ara. Arkada çalışıyor ama göremiyordum. Konuşurken ses geliyordu doğal olarak. Güncellemeden sonra düzelmişti
cihazda instagram uygulaması devredışıydı hocam

bu arada cihaz samsung note 4

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622

ROM yükleyebilirim derseniz ROM atın derim o cihaza.
Touchwiz arayüzü vardı o modelde sanırım. Uygulamalarla artık arası iyi olmayabilir mevcut yazılımın.

Ben Huawei GR5 kullanıyorum, yavaşlama ve takılma sorunları artık sıktığı için ROM attım cihazıma bugün.
Daha önce meraktan denemiştim, şimdi daha güncel bir sürümde uzun süre idare edebilir miyim onu göreceğim. :alala :bilmiyom

M Çevrimdışı

mesutank 

Süper Üye
4 Şub 2018
656
44
Üzerindeki sürüm ün aynısını yükleyin.imei uçmasını engelkemiş olursunuz.pit file dosyası bazen rom ile gelebiliyor pit dosyasını kullanmayın.odin işinizi görecektir.farklı ülke romlarında baseband değişiliğinden dolayı da imei uçabiliyor.tr cihaxı ise tr romu yükleyin downgrade yapmayın...

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Üzerindeki sürüm ün aynısını yükleyin.imei uçmasını engelkemiş olursunuz.pit file dosyası bazen rom ile gelebiliyor pit dosyasını kullanmayın.odin işinizi görecektir.farklı ülke romlarında baseband değişiliğinden dolayı da imei uçabiliyor.tr cihaxı ise tr romu yükleyin downgrade yapmayın...
Downgrade neden yapmasın ki? Bende yaptım telefonuma imei gitmedi. Başka bir sıkıntı mı oluyor

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt