telefon için bu iki üründen hangi powerbank ürününü almalıyım

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,459
Kapasite olayını biraz açmak gerekirse.

Powerbank üzerinde 10000 Mah yazdığını düşünelim. Lityum ion pillerin voltaj değerinin 3.7volt olduğunuda bildiğimize göre

3.7v x 10000mah = 37w/h elimizde ki kapasite.

simdi şarja başlayalım. Powerbank çıkış voltajı ortalama 5.2volt'dur.

Kapasitemiz 37w idi

37 / 5,2 = 7.11amper power bankımızın %90 verimli olduğunu varsayalım 6,4amper bizim gerçek kapasitemiz.

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,241
62
Ülkemizde bir çok şeyde olduğu gibi elektronik malzeme ve cihazları da doğru dürüst denetleyen olmadığından daha çok böyle sorunlarla karşılaşırız.Alırken çok iyi araştırma yapmak lazım.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
çok doğru tespit çakmanın çakması pil çıktı fiyatı uygun diye aldım 50 TL üstü kargo bedava diye 2 tane aldım ama aklıma geldi alırken içinde vasat pil vardır dedim ama belki marka pil çıkar içinden diye aldım :alala xiaomi 10400 mah çakmasını almıştım içinden samsung 18650 2200 mAh orjinal pil çıkmıştı
belki dedim dexim'den samsung pil çıkar dedim ama çıkmadı :hihi
Ben de aldım böyle ucuz ürün ,sonra elimdeki eski sağlam laptop pilleri ile değiştirdim ,halen kullanıyorum ,laptopun da pilini değiştirmiştim ama penguen ha bire uyarı veriyordu ,bende yenisini alıp ,eski olanın pillerini yedek güç kaynağına taktım.Elindekini atma yani,çevrene söyle ,atmasınlar laptop bataryasını,içindeki sağlam olanlarını kullanırsın :ok

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Ben de aldım böyle ucuz ürün ,sonra elimdeki eski sağlam laptop pilleri ile değiştirdim ,halen kullanıyorum ,laptopun da pilini değiştirmiştim ama penguen ha bire uyarı veriyordu ,bende yenisini alıp ,eski olanın pillerini yedek güç kaynağına taktım.Elindekini atma yani,çevrene söyle ,atmasınlar laptop bataryasını,içindeki sağlam olanlarını kullanırsın :ok

Ben de aslında notebook pilini tümden değiştirmek yerine içindeki pilleri değiştirmek istiyorum ama kaliteli pili nerden alırım, değiştirirken nelere dikkat etmeliyim bilmiyorum.

Pil büyük oranda ölü fakat şarj oluyor.
Pilleri değiştirsem yine şarj edebilir herhalde. :alala

Pilleri ila puntalamak mı gerekiyor mesela?
Lehim yapsak eriyor mu? Ne oluyor? :kiskis

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Ben de aslında notebook pilini tümden değiştirmek yerine içindeki pilleri değiştirmek istiyorum ama kaliteli pili nerden alırım, değiştirirken nelere dikkat etmeliyim bilmiyorum.

cat5 cat6 bakır kablo ile seri lehhim yap olur erimez sony vtc6 pil alırsan uzun sarj süresi ve uzun ömürlü olur birde adaptör sökücü sprey lazım ama hesabını iyi yapi pil değişimi yada yeni laptop pilimi almak hangisi daha hesaplı olursa onu yap derim

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
cat5 cat6 bakır kablo ile seri lehhim yap olur erimez sony vtc6 pil alırsan uzun sarj süresi ve uzun ömürlü olur birde adaptör sökücü sprey lazım ama hesabını iyi yapi pil değişimi yada yeni laptop pilimi almak hangisi daha hesaplı olursa onu yap derim

Orjinali satılmıyor zaten, yan sanayi satılan ürünler var.
Para vermeye değerler mi bilmiyorum açıkçası.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Orjinali satılmıyor zaten, yan sanayi satılan ürünler var.
Para vermeye değerler mi bilmiyorum açıkçası.
laptop'un pilelerini sök tek tek değerlerine ölçü aleti ile bak kontrol et değeri yüksek olan sağlamları ayır kenara kalanına vtc6 pil al lehimle ekle kullan

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64

Eski öğretmen laptopu toshibada pili değiştirince sıkıntısız gördü laptıp ve şarja başladı ve dolunca "doldu" dedi,ama geçenlerde hanımın kullandığım packard bell laptopa pili lehimledim fakat bu laptop görmedi ,şarj oluyor ,bitince yine uzun süre kullanılıyor ama ilk açılışta mutlaka "pil bozuk" hatası veriyor umut.Lehimle iş bitiyor :ok

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Eski öğretmen laptopu toshibada pili değiştirince sıkıntısız gördü laptıp ve şarja başladı ve dolunca "doldu" dedi,ama geçenlerde hanımın kullandığım packard bell laptopa pili lehimledim fakat bu laptop görmedi ,şarj oluyor ,bitince yine uzun süre kullanılıyor ama ilk açılışta mutlaka "pil bozuk" hatası veriyor umut.Lehimle iş bitiyor :ok
pcb kartı arızalıdır yada orjinaj pil değeri tutmamıştır uzerinden çıkan pillerin değerleri ile değiştirdiğin pil değerleri tutmaz ise pil bozuk hatası vermesi normal ama sorunsuz çalışır sarj olur :ok

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
pcb kartı arızalıdır yada orjinaj pil değeri tutmamıştır uzerinden çıkan pillerin değerleri ile değiştirdiğin pil değerleri tutmaz ise pil bozuk hatası vermesi normal ama sorunsuz çalışır sarj olur :ok
Pil aynı laptoptan çıkma ,sağlam bir pil idi ,hatta diğer sağlamları da duruyor evde ,birini de şarjlı el lambasında kullandım :)
Ama belki de hepsini deşarj edip de lehimlemeliydim ,böylece tümünün boş olduğunu görür ve sıkıntı çıkartmazdı ,sanırım pil devresinde yazılımsal bir uyarı da olabilir (yabancı madde var der gibi yani) :)

geceninbirvakti Çevrimdışı

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
558
bim markete 10.000 mah polosmart markalı 50 TL ye poverbank geliyor. özellikleri şu şekilde sizce alınır mı nasıl bir marka bu.
hızlı şarj derken anlatmak istediği nedir, kendisi mi hızlı şarj oluyor yoksa telefonumu hızlı şarj ediyor.

Ürün Bilgileri
• 2 USB çıkış: 5V 2.1A
• Micro giriş: 5V-2A
• 2.1A hızlı şarj
• Micro USB – Type C ve Lighting şarj girişi

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
bim markete 10.000 mah polosmart markalı 50 TL ye poverbank geliyor. özellikleri şu şekilde sizce alınır mı nasıl bir marka bu.
hızlı şarj derken anlatmak istediği nedir, kendisi mi hızlı şarj oluyor yoksa telefonumu hızlı şarj ediyor.

Ürün Bilgileri
• 2 USB çıkış: 5V 2.1A
• Micro giriş: 5V-2A
• 2.1A hızlı şarj
• Micro USB – Type C ve Lighting şarj girişi

Eskiden bu fiyata Xiaomi, Huawei, Spigen bulunabiliyordu.
Fazla beklentiniz olmasın.
İçindeki piller muhtemelen kalitesizdir.

geceninbirvakti Çevrimdışı

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
558
Sakın alma ben Dexim 10.000 mAh aldım içini açtım piller markasız değerler yazmıyor redmi 8 bir kere sarj ediyor sonra bitiyor kalitesiz 10.000 mAh yazıyor gerçek değer 5000mAh uzak dur resim atıyorum
Dexim M10 10000 mAh 2 USB Portlu Powerbank - Siyah (DCA0021)

IMG_20200609_202453.jpg
IMG_20200609_202547.jpg
IMG_20200609_202612.jpg

bim markete polo smart isminde 10.000 mah ürün gelecek hızlı şarj gibi bazı bilgiler var acaba o ürün hakkında yorumunuzu rica ederim.
ilgin olan 5v diyor usb ye nasıl hzlı şarj oluyor, bazı markalarda bir usb nin 10 w yazdığını hatırlıyorum bu marka sizce nasıl? 50 tl ye geliyor.

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
bim markete polo smart isminde 10.000 mah ürün gelecek hızlı şarj gibi bazı bilgiler var acaba o ürün hakkında yorumunuzu rica ederim.
ilgin olan 5v diyor usb ye nasıl hzlı şarj oluyor, bazı markalarda bir usb nin 10 w yazdığını hatırlıyorum bu marka sizce nasıl? 50 tl ye geliyor.
Bime a101 e gelen powerbank usb kablo kulaklık gibi aksesuarlara bulaşmayın

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt