Telefon Ekrani Degisimi

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Amatör olarak telefon ekrani degistirmeye kalkmak mantiklimi daha önce deneyimi olmadigi halde bunu deneyen varmi:alala
uzun zamandir samsung galaxy s8 kullaniyorum aslinda telefondan halen memnunum ama son döenmde üzerimde bir sakarlik var telefon durmadan yere düsüyor ekrani iyice kirildi ve sag üst köseden asagiya dogru %15 lik bir bölüm artik görünmüyor dokunamatik özelligide calismiyor fakat telefon buna ragmen su gecirmiyor dün en son mutfakta su dolu salata kasesine düsünce onu da deneyimlemis oldum.
Büyük telefonlardan nefret ettigim icin kücük telefon arayisindaydim s22 ler boyut olarak hosuma gitti ama bir telefona da okadar para vermek istemiyorum tanisma uygulamalari ,whatsapp navi ve internette birseyler arastirma disinda telefonu pek kullanmiyorum boyut olarak samsung a41 aradigim boyuta uygun ama özellikleri yeterli gelirmi bilemedim. o yüzden aliexpresden 20-30 euroya ekran sparisi versem yaninda degistirmek icin gereken zimbirtilarla birlikte bu isin altindan kalkabilirmiyim acaba düsüncesindeyim.
taviseyelere acigim
aklimdaki secenekler:

1. ekrani al degistirirsin ( ekran+arka kapak vs toplam masraf 50-80 euro arasi)
2. galaxy s22 al ( 510 euroya kampanya vardi sim kartli sözlesmeli onu kacirdim sanirim yaklasik 550 euro telefonun kendi degeri)
3 ...... marka model telefonu al ( eskiyle ugrasma s22 icinde okadar para verme o paraya öküz aliriz onun yerine bu telefonu al)

MutluTEKİR Çevrimdışı

MutluTEKİR 

Aktif Üye
29 Tem 2022
215
33
Öncelikle tüm parçalar ekranın arkasında konumlandırıldığından hepsini yeni ekrana taşımanız gerek. Eğer daha önce ince işler yaptıysanız, el beceriniz varsa halledersiniz sorun değil. Fakat ufak bir dikkatsizlikte birşeyleri bozak olası.

Öncelikle tüm parçalar ekranın arkasında konumlandırıldığından hepsini yeni ekrana taşımanız gerek. Eğer daha önce ince işler yaptıysanız, el beceriniz varsa halledersiniz sorun değil. Fakat ufak bir dikkatsizlikte birşeyleri bozak olası. Videoya bakarak yapıp yapamayacağınıza karar verebilirsiniz.

Değişim konusuna gelirsek, en kötü telefon 5 bin tl olmuş. Sizde de sanırım sakarlık çok, yeni telefona para verip yine düşürüp kırmak daha çok can acıtacaktır diye düşünüyorum. Kalın bir kılıf ile kaliteli bir ekran koruyucu kesin kullanın.

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Öncelikle tüm parçalar ekranın arkasında konumlandırıldığından hepsini yeni ekrana taşımanız gerek. Eğer daha önce ince işler yaptıysanız, el beceriniz varsa halledersiniz sorun değil. Fakat ufak bir dikkatsizlikte birşeyleri bozak olası.

Öncelikle tüm parçalar ekranın arkasında konumlandırıldığından hepsini yeni ekrana taşımanız gerek. Eğer daha önce ince işler yaptıysanız, el beceriniz varsa halledersiniz sorun değil. Fakat ufak bir dikkatsizlikte birşeyleri bozak olası. Videoya bakarak yapıp yapamayacağınıza karar verebilirsiniz.

Değişim konusuna gelirsek, en kötü telefon 5 bin tl olmuş. Sizde de sanırım sakarlık çok, yeni telefona para verip yine düşürüp kırmak daha çok can acıtacaktır diye düşünüyorum. Kalın bir kılıf ile kaliteli bir ekran koruyucu kesin kullanın.

bende o firmanin videosunu izleyerek biraz cesaretlendim.. tabi onlar isi bildigi icin hersey kolaymis gibi hallediyorlar ama ben yapabilirmiyim onu tam olarak bilemedim bu kadar basitmi gercekten bu is :alala
aslinda sakar birisi degilim ama bu aralar biraz sakarlik dikkatsizlik sorunu var gibi biraz da telefon zaten hasarli oldugu icin umursamazlik da olabilir diye düsünüyorum yani yeni bir telefonda bu kadar umursamaz davranmam herhalde genelde ilk 2 sene herkes gözü gibi bakiyor aman üzerine toz gelmesin ondan sonra saliyor kendini
aliexpressde persembe gününden itibaren indirim kodu filan gelcekmis galaxy s22 icin indirmli fiyattan stokta varmi diye bir bayiyi aradim persembe gelecek ama fiyat konusunda arkadasima sormam lazim yarin ararim sizi dedi simdi ya persembe günü ekran sparis vericem geldiginde kendim deniycem yada indirimde varsa telefonu alicam bakalim artik. bir yandan da telefon alsam bile degistireyim ekrani hem deneyim olur hem yedek telefon diyorum. kafa 15000

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,103
43
Daha kasayı açarken flexlere zarar verebilirsiniz. Telefoncuya vermek istemiyorsanız armut diye bir uygulama var. Siz oraya yapılacak işlemi yazıyorsunuz size teklif veriyorlar şu ücrete yaparım vs. Yanınızda tamir eden bile olabiliyor.

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
ha kasayı açarken flexlere zarar verebilirsiniz.
flex ne olaki?
alamanyadayim burada armut almanca fakir anlamina geliyor :haha
bir cok özelligini kullanmiyacagim seye 500-600 euro vermek istemiyorum ucuz bisey aliyim geciyim isimi görür diyorum onlarda tabletlerle yarisacak nerdeyse ne elde tutuluyor ne cebe sigiyor. nokia x10 is telefonu var sirt cantasinda gezdiriyorum

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Videolara sakın aldanmayın derim. Arkadaşım Note5 in bataryasını böyle videolar seyrederek değiştirme gazına geldi. İlk parçaladığı arka kapak, ikinci parçaladığı da ekranın kasa ile aynı renkte olan kısımlarıydı. :gul

O videolarda gördüğümüz telefonların kaç kez söküldüğü belli değil. Mesele zarar vermeden ilk sökme işlemi.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri