Teksan Su Sayacı Arızası

Muhammet Sarıçam Çevrimdışı

Muhammet Sarıçam 

Süper Üye
20 May 2018
717
34
Dünden beri şebeke suyu kesik sanıyordum meğer sayaçta sorun varmış. Bunların çözümü nedir. Hata veriyor susuz kalıyoruz hep.
Önce yuvarlak içinde çarpı işareti vardı. Boru girişindeki plastik kapağı çıkardım belki söküp takınca düzelir diye ama kapadı kendini.

65D6B53B-9B90-4EED-BA7C-A750F422F799.jpg
B86DCD9E-4940-49B2-9DA6-B148D573467F.jpg

Necati_Simsek Çevrimdışı

Necati_Simsek 

Süper Üye
29 Ağu 2018
545
55
Bizde evimizde akıllı sayaç kullanıyoruz. Eğer uzun süre su kullanımı yoksa sayaç kendisini otomatik olarak kapatıyor. Düşünün siz suyu kapatmadan evden uzun süreli ayrıldınız, sayaç su kullanımı tespit etmeyince kendisini otomatik olarak kapatıyor. Herhangi bir su baskını falan yaşanmasın diye, eğer su kullanmak istiyorsanız sayaca su yükler gibi kartı takın ve yükleme tuşuna basın tekrar faaliyete geçecektir.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
enerji nereden geliyor hocam ?İçindeki çarktan kendi mi üretiyor pil mi var?

Muhammet Sarıçam 

Süper Üye
20 May 2018
717
34
Bizde evimizde akıllı sayaç kullanıyoruz. Eğer uzun süre su kullanımı yoksa sayaç kendisini otomatik olarak kapatıyor. Düşünün siz suyu kapatmadan evden uzun süreli ayrıldınız, sayaç su kullanımı tespit etmeyince kendisini otomatik olarak kapatıyor. Herhangi bir su baskını falan yaşanmasın diye, eğer su kullanmak istiyorsanız sayaca su yükler gibi kartı takın ve yükleme tuşuna basın tekrar faaliyete geçecektir.
Yok hocam faal olarak kullanıyoruz. Su kesintisi olmuştu ilçe genelinde. Sonra oluştu bu sorun. Dediğin gibi dün akşam yaptım çalışmadı.

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
bu kartlı sayaçları hep merak ederim nasıl çalışıyor enerjiyi nereden alıyor?
İçinde pil var onun sayesinde. Pik bittikçe arıza yakıyor sonra servise telefon edip gelip değişiyorlar
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Yok hocam faal olarak kullanıyoruz. Su kesintisi olmuştu ilçe genelinde. Sonra oluştu bu sorun. Dediğin gibi dün akşam yaptım çalışmadı.
Abi zaten sayaç pil az uyarısıda veriyor direk ara adamları gelip baksınlar. Kartı takıp biraz bekle blokaj kalkmazsa sayacın üzerinde yangın tuşu vardır ona bas sayaç yangın moduna alır kendini suyu verir

Muhammet Sarıçam 

Süper Üye
20 May 2018
717
34
İçinde pil var onun sayesinde. Pik bittikçe arıza yakıyor sonra servise telefon edip gelip değişiyorlar

Abi zaten sayaç pil az uyarısıda veriyor direk ara adamları gelip baksınlar. Kartı takıp biraz bekle blokaj kalkmazsa sayacın üzerinde yangın tuşu vardır ona bas sayaç yangın moduna alır kendini suyu verir
Bu piller suyun akışıyla beraber kendini şarj ediyor galiba. Bugün belediyeden geldiler yaptılar. Eve geldim baktım yine akmıyor. Kartı taktım su yükler gibi oldu geldi yine. Ama bu pil olayı benim de aklıma gelmişti. Yarın da aynı olursa ara beni değişeyim bunu servise gönderelim dedi.

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Bu piller suyun akışıyla beraber kendini şarj ediyor galiba. Bugün belediyeden geldiler yaptılar. Eve geldim baktım yine akmıyor. Kartı taktım su yükler gibi oldu geldi yine. Ama bu pil olayı benim de aklıma gelmişti. Yarın da aynı olursa ara beni değişeyim bunu servise gönderelim dedi.
Şuan akmıyor mu hala?

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32

evet anladım peki yangın tuşu ne oluyor ? Bu şekilde bakiye olmasa da ücretsiz mi suyu veriyor ? Biraz fazla iyimserim.?

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
evet anladım peki yangın tuşu ne oluyor ? Bu şekilde bakiye olmasa da ücretsiz mi suyu veriyor ? Biraz fazla iyimserim.?
bizim su sayacının pili bittiği zaman alfagas (aski) aradık gelen görevli yine olduğu zaman bizi arayın sonra basın susuz kalmayın demişti. Elbet metreküp düşer

Muhammet Sarıçam 

Süper Üye
20 May 2018
717
34
Şuan akmıyor mu hala?
Akıyor şuan. Fakat tutarsızlık var saatte bu açık. Düğmesine basınca ışıklar az yanıyor hatta bazen sönüyor. Nette baktım piller satılıyor. Elimde olsa söküp değişirdim aslında ama kafama göre sökemem ki ??‍♂️

bizim su sayacının pili bittiği zaman alfagas (aski) aradık gelen görevli yine olduğu zaman bizi arayın sonra basın susuz kalmayın demişti. Elbet metreküp düşer
Neresinde bu tuş acep ?

Necati_Simsek Çevrimdışı

Necati_Simsek 

Süper Üye
29 Ağu 2018
545
55
Bizde de şöyle bir durum var, örneğin suyunuz bitti kartı takıyorsunuz size 3 metreküp daha eksi bakiyeden veriyor. Tekrar yükleme yapınca o 3 metreküpü hesabınızdan düşüyor. :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri