Teknik Servisin Telefonun Bozulmayan Ekranına Para İstemesi

Freud09 Çevrimdışı

Freud09 

Aktif Üye
26 May 2020
53
25
Xiaomi Redmi Note 10S 128 gb model telefonu kullanırken denge kaybı sonucu yere düşmeden veya darbe almadan telefonun kasası avucumun içinde yamuldu. Şimdiye kadar bu kadar dayanıksız bir telefon görmedim. Gün sonuna kadar yamukluk dışında kadar hiçbir problem yoktu. Sarja bağladığımda şarj olmuyordu. Ben de 24.07.2023 tarihinde en yakın İzmir genpa servisine kargoladım. Birkaç gün sonra 1632,39 TL teklif tutarlı bir ücreti yatırmanız gerekiyor şeklinde mesaj geldi. Ertesi gün teknik servisi aradığımda ekran değişimi yapılması gerektiği söylendi. Ben de ekran ile ilgili bir sorunumun olmadığını şarj olmadığı için gönderdiğimi söyledim. Müşteri hizmetleri şirket politikası gereği ekran değişimi olmadan sorununuzu çözemeyeceğini açıkladı. Anlamadığın ekranda yamukluk yoktu. Ya da dokunmatik ekranda problem yoktu. Şarjı bitmeden hemen içindeki verileri bile aldım. Ayrıca kasanın bu kadar hafif bir şeyden yamulması da normal değil. Hadi bu benim hatam diyelim. Tekrar soru sormak için ikinci bir müşteri hizmetleri ile konuştuğumda ekran ile kasanın bir bütün olduğunu söyledi. Benim bildiğim ekran ile kasa ayrı sonradan yapıştırılıyor. Mecburen bu ücreti yatırmam gerekiyormuş. Bu konuda ne yapabilirim?

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Komple kasa ekran değişimi takım halinde olduğu için ücret isteniyor tek kasa halinde yapmıyorlar serviste ekranı yapışık hazır kasa takacaklar.
Hayalet ekran vs olsa ücretsiz değişim olurdu.
Kasa yamulması k.hatası kabul ediliyor.

Freud09 Çevrimdışı

Freud09 

Aktif Üye
26 May 2020
53
25
Komple kasa ekran değişimi takım halinde olduğu için ücret isteniyor tek kasa halinde yapmıyorlar serviste ekranı yapışık hazır kasa takacaklar.
Hayalet ekran vs olsa ücretsiz değişim olurdu.
Kasa yamulması k.hatası kabul ediliyor.
Hocam darbe almadan bu kadar çabuk kasası yamulan bir telefon görmedim hayatımda. Ayrıca şarj olmadığı için gönderdim ben onlara.

Freud09 Çevrimdışı

Freud09 

Aktif Üye
26 May 2020
53
25
Modele tam hakim değilim ama ekranın değişmesi gerek dediklerine göre ekran kasa yekpare olması gerekir. zaten çoğu modelde ekran ve kasa birlikte geliyor.
Hocam sonra başka özel bir telefon tamircisine sordum Xiaomi'nin hemen hemen tüm modellerinde ekran ve kasa bütün olduğunu söyledi. Ekran değişmeden diğer sorun neden çözülmüyor onu da anlamış değilim. Anladığım kadarıyla servis risk almak istemiyor. (Kasadaki yamukluk fazla olmamasına rağmen).

Yanlız bu kadar dayanıksız olduğunu bilsem bu modeli almazdım.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,366
64
"Düşmeden ve darbe almadan yamuldu" çok ilginç doğrusu.Bu nasıl bir kasa imiş ki elde bu hale gelmiş? Dün yeğenim alacağını söylemişti bu markadan,yarın hatta hemen wp ve sms den yazayım almasın bu linki de vereyim okusun neden almaması gerektiğini görsün.

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,243
62
Bende Lenovo marka ince kasa laptop var.Kasa ince olduğu için zamanla bir çok yerinden kendiliğinden kırıldı.Baştan bunu bilsem almazdım.Diğer tüm aksamları normal çalışıyor.Bazı servislere sordum tamiri mümkün değil,kasanın komple değişmesi gerekiyor dediler.Kendim birkaç yerinden u metal ve bantla tutturdum.Bu şekilde kaç senedir kullanıyorum. :ok

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bende Lenovo marka ince kasa laptop var.Kasa ince olduğu için zamanla bir çok yerinden kendiliğinden kırıldı.Baştan bunu bilsem almazdım.Diğer tüm aksamları normal çalışıyor.Tamiri mümkün değil,kendim birkaç yerinden u metal ve bantla tutturdum.Bu şekilde kaç senedir kullanıyorum. :ok
İnce ve şık diye alıyorlar sonra sorunlar çıkıyor :kiskis

Freud09 Çevrimdışı

Freud09 

Aktif Üye
26 May 2020
53
25
"Düşmeden ve darbe almadan yamuldu" çok ilginç doğrusu.Bu nasıl bir kasa imiş ki elde bu hale gelmiş? Dün yeğenim alacağını söylemişti bu markadan,yarın hatta hemen wp ve sms den yazayım almasın bu linki de vereyim okusun neden almaması gerektiğini görsün.
Ben de şaşkınlık içersindeyim. Dayanıklılık bu kadar kötü olacağını tahmin edemedim. Benim Samsung Galaxy S9 cihazım bundan kat kat daha dayanıklıymış. Kaç kere yere yanlışlıkla elimden kayarak yerdeki karoya düştü. Ne ekran ne kasa böyle olmadı. Çok düşüren bir insan değilim bu arada.

Xiaomi Türkiyeye bu durumu dün anlattım. Şikayet kaydı oluşturuldu. Genpaya ve genel merkeze iletilmiş. Bugün herhangi bir gelişme var mı diye aradım. Genpadan durumu öğrenmişler. Benim de bildiğim şeyi yazmışlar. Kasada yamukluk var diye. Zaten türkiyede hep servisler haklı. Dayanıksızlığı ile ilgili xiaominin genel merkezden bir açıklama yok. Umarım ekstra bir masraf çıkarmazlar.

İnce ve şık diye alıyorlar sonra sorunlar çıkıyor :kiskis
Hocam malzeme kalitesi önemli. Bundan sonra ürün alırken dayanıklılık testlerine bakarak almak gerekiyor. Giriş ve orta seviyelerde çerçeve yani kasa plastik oluyor. Bilseydim bu kadar dayanıksız olduğunu Honor veya realme alırdım.

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,366
64
Ben de şaşkınlık içersindeyim. Dayanıklılık bu kadar kötü olacağını tahmin edemedim. Benim Samsung Galaxy S9 cihazım bundan kat kat daha dayanıklıymış. Kaç kere yere yanlışlıkla elimden kayarak yerdeki karoya düştü. Ne ekran ne kasa böyle olmadı. Çok düşüren bir insan değilim bu arada.

Xiaomi Türkiyeye bu durumu dün anlattım. Şikayet kaydı oluşturuldu. Genpaya ve genel merkeze iletilmiş. Bugün herhangi bir gelişme var mı diye aradım. Genpadan durumu öğrenmişler. Benim de bildiğim şeyi yazmışlar. Kasada yamukluk var diye. Zaten türkiyede hep servisler haklı. Dayanıksızlığı ile ilgili xiaominin genel merkezden bir açıklama yok. Umarım ekstra bir masraf çıkarmazlar.

Hocam malzeme kalitesi önemli. Bundan sonra ürün alırken dayanıklılık testlerine bakarak almak gerekiyor. Giriş ve orta seviyelerde çerçeve yani kasa plastik oluyor. Bilseydim bu kadar dayanıksız olduğunu Honor veya realme alırdım.
Aradım ve "sakın alma" dedim,samsung bakacak ,olmazsa GM bakacaklar.

Freud09 Çevrimdışı

Freud09 

Aktif Üye
26 May 2020
53
25
Aradım ve "sakın alma" dedim,samsung bakacak ,olmazsa GM bakacaklar.
GM Discovery, GM 4G, GM 5 Plus uzun süre telefon kullanmış biri olarak General Mobile tavsiye etmem. En mükemmel hatasız telefonu discovery serisi idi. Hatta kusursuz olarak satıp bir üst modelini almıştım. Fakat GM 4 ve GM 5 plus modellerinde hep aynı kronik sorun vardı. Kaç kere serviste şarj soketi değişti. Servis herhangi bir ücret talep etmiyordu. Gm 5 plus bana en çok çektiren oldu. 3 kere serviste soket değişti. Garanti bittikten sonra bir kere ben dışarda değiştirdim. Sadece benim başıma gelen bir problem değil birçok kişinin başına geldi. Şarj soketini çok adi malzemeden yaptıkları için kısa sürede bozuluyordu. En son kendiliğinden İPC LCD ekranda sarı noktalar şeklinde yanıklar oluştu. O dönemler fiyat performans telefonlarıydı. Snapdragonun iyi işlemcilerini kullanıyorlardı. Telefonun fiyatıda uygundu. Bu bahsettiğim sorunlar belki son serilerinde bu problemleri aşmış olabilir. Gm 9 kullanmadım fakat gm 9 çıktığında da güncelleme desteği neredeyse hiç sağlamamışlardı. Kullanıcılar çok şikayetçiydi. O yüzden instagram dahil satın alan kullanıcıların yorumlarını mutlaka incelemek gerekiyor.

Telefon kasa yamulmaları genellik kotun arka cebine konuluyor. oturma,eğilme vb. hareketler sonrası kasada yamulma oluşuyor.
Keşke öyle bir sebepten dolayı yamulsaydı. En azından benim hatam derdim. Şikayet de etmezdim. Maalesef dayanıklılık konusunda başarılı olmadığını anlamış oldum.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,771
GM Discovery, GM 4G, GM 5 Plus uzun süre telefon kullanmış biri olarak General Mobile tavsiye etmem. En mükemmel hatasız telefonu discovery serisi idi. Hatta kusursuz olarak satıp bir üst modelini almıştım. Fakat GM 4 ve GM 5 plus modellerinde hep aynı kronik sorun vardı. Kaç kere serviste şarj soketi değişti. Servis herhangi bir ücret talep etmiyordu. Gm 5 plus bana en çok çektiren oldu. 3 kere serviste soket değişti. Garanti bittikten sonra bir kere ben dışarda değiştirdim. Sadece benim başıma gelen bir problem değil birçok kişinin başına geldi. Şarj soketini çok adi malzemeden yaptıkları için kısa sürede bozuluyordu. En son kendiliğinden İPC LCD ekranda sarı noktalar şeklinde yanıklar oluştu. O dönemler fiyat performans telefonlarıydı. Snapdragonun iyi işlemcilerini kullanıyorlardı. Telefonun fiyatıda uygundu. Bu bahsettiğim sorunlar belki son serilerinde bu problemleri aşmış olabilir. Gm 9 kullanmadım fakat gm 9 çıktığında da güncelleme desteği neredeyse hiç sağlamamışlardı. Kullanıcılar çok şikayetçiydi. O yüzden instagram dahil satın alan kullanıcıların yorumlarını mutlaka incelemek gerekiyor.

Keşke öyle bir sebepten dolayı yamulsaydı. En azından benim hatam derdim. Şikayet de etmezdim. Maalesef dayanıklılık konusunda başarılı olmadığını anlamış oldum.
GM bir türlü donanım ve yazılımı etkili şekilde birleştirmedi.

Benzer sorunları çevremdeki herkes yaşadı.
Şarj soketini konusunda Allah var laf etmeden takır takır değişip gonderdiler ama ekranda oluşan sarı lekeler için okadar esnek davranamadılar.

Geri
Üst Alt