Tekli Akım Korumalı Priz Önerisi

Poı987 Çevrimdışı

Poı987

Aktif Üye
16 Eki 2021
63
Merhaba.

Tekli akım korumalı priz önerisine ihtiyacım var. Hangisinden alırsam çamaşır, kurutma, bulaşık ve buzdolabı için alıp kullanacağım. Şu anlık UPS ya da regülatör düşünmüyorum.

Öncelikle karşıma çıkan modeller şunlar:

Tunçmatik'in tekli versiyonunun Joule değeri düşük olduğundan dolayı onu eledim. Eğer mümkünse 20-30 TL'ye takılmadan beyaz ya da beyaza yakın bir renk tercihim olacaktır. Schneider'in koyu gri renkteki akım korumalı prizi de neredeyse aynı özelliklerde ve 30-40 tl daha ucuz ama beyaz olması tercihimdir.

Brennenstuhl olan da olabilir ama kaç Joule koruma sağladığı neredeyse hiçbir yerde yazmıyor. Ürüne güvenmiyorlar mı açıkça belirtmemişler anlayamadım. Şu an Amazon'da Amazon satıcılı olarak fiyatı adet başına yaklaşık 130 TL daha ucuz. 4 adet alınca fark biraz katlanıyor.

Philips olanla ilgili detaylı bir inceleme videosu ya da detaylı bilgiye ulaşamadım, kullanan da çok yok sanırım.

Sanırım stoklardan kaynaklı çoğu sitede resmi kurumsal satıcılarda pek ürün kalmamış, hep rastgele satıcılar. Rastgele satıcılara da pek güvenmiyorum ama mecbur kalınca tercih edilebiliyor.

Ücretinden ziyade kalite konusunda tekli akım korumalı priz önerinizi bekliyorum. Sağlıcakla kalın.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,727
ustam çalıştıracağız makinalarda motor bulunmakta. Motorlar tam sinus dalgayla çalışacak şekilde imal edilir.

Piyasadaki çoğu ups modifiye sinus yani kare dalgalı elektrik üretir.
Çamaşır, bulaşık, Buzdolabı için tam sinus ups almanız gerekir ki bu cihazlar biraz tuzlu olur.

ayrıca elektrik dalgalanmaların etkilenmek istemiyorsanız online tam sinus cihaz almanız gerekir.

Akım koruma sizi sadece olası Yıldırım yada trafo kaynaklı arızalarda 260v üzerine çıkılması durumuna karşı korur.

Güncel cihazlarda zaten varistor bulunur yanı 250v+ üzerinde patlayarak kartı korumaya alır.

Poı987 Çevrimdışı

Poı987

Aktif Üye
16 Eki 2021
63
Dalgalanmadan ziyade sadece yıldırım gibi ya da habersiz yapılan altyapı bakım çalışması kaynaklı oluşabilecek anlık yüksek gerilim için akım korumalı priz almak istemekteyim hocam.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,727
Dalgalanmadan ziyade sadece yıldırım gibi ya da habersiz yapılan altyapı bakım çalışması kaynaklı oluşabilecek anlık yüksek gerilim için akım korumalı priz almak istemekteyim hocam.
uygundur. marka modele takılma ozaman en uygununu al çünkü içinde 2tl varistor var.

Hatta elin yatkınsa sen yapabilirsin.
forumda konusu var.

Geri
Üst Alt