TEE kompresör çok mu kötü?

D Çevrimdışı

doorkun

Yeni Üye
31 Ocak 2020
7
33
Arkadaşlar merhaba,

TEE ve PARS'tan uzak durun, çok ısınıyor 3-4 yılda bozuluyor vb. şeklinde yorumlar gördüm. Arçelik 270530 EB üzerinde TEE VNTZ 145M kompresör bulunuyor. 3-4 yıl gibi kısa bir sürede sorun yaşatır mı? Diğer markalara göre çok mu kötüdür?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,443
Kayın babaların Arçelik marka buzdolabındada TEE kompresör var.
Cihaz 3 yılında su koydu.

Yaz aylarında ayarlanan dereceyeyi yakalamamaya başladı.
Gerekli soğutmayı yapamadığı için yiyeceklerde bozulmalar yaşandı.

geldiler bakmışlar (klasik uygulamalar boşaltın temizleyin çalıştırın
parça parça yükleme yapın. havalar sıcak normal diyerek baştan savmışlar)
işyerinde olduğum servisi goremedim.
servisi tekrar çağırma konusunda kayınbabayı ikna edemedim.
(kompresörün gerekli basıncı
üretmediği için sogutamadığını kayınbabaya anlatamadım)

Kıssadan hisse TEE uzak dur.

D Çevrimdışı

doorkun

Yeni Üye
31 Ocak 2020
7
33
Kayın babaların Arçelik marka buzdolabındada TEE kompresör var.
Cihaz 3 yılında su koydu.

Yaz aylarında ayarlanan dereceyeyi yakalamamaya başladı.
Gerekli soğutmayı yapamadığı için yiyeceklerde bozulmalar yaşandı.

geldiler bakmışlar (klasik uygulamalar boşaltın temizleyin çalıştırın
parça parça yükleme yapın. havalar sıcak normal diyerek baştan savmışlar)
işyerinde olduğum servisi goremedim.
servisi tekrar çağırma konusunda kayınbabayı ikna edemedim.
(kompresörün gerekli basıncı
üretmediği için sogutamadığını kayınbabaya anlatamadım)

Kıssadan hisse TEE uzak dur.

Ben de bizimkilere anlatamadım, kendileri aldı merak edip baktım TEE çıktı. Artık çok geç, iade falan da olmaz, internetten alınsa yine uğraşırdım da normal alışverişte sebepsiz yere iade hakkı da olmuyor galiba. Umuyorum ki yeni sorunsuz bir model falandır üzerindeki.

Bir de depoda kalmış, eski üretim modellerin yollandığı oluyormuş. 270530 EB üzerinde farklı marka/model kompresör gören varsa yazarsa sevinirim.

H Çevrimdışı

huliki

Aktif Üye
27 Ara 2019
54
41
arçelik 5233 nmb buzdolabı var bende ve biraderimde benimki 2 kere biraderimin bir kere motor değişti. bir klimacı arkadaş dediki bunların kılcal boruları ince tıkanıyor ve kısa sürede motor arızalanıyor. en son motor değişimini servis yaptı bende yoktum evde tee takmışlar 2 seneyi geçti. ama sota ustanın dediği gibi benim dolapta iyi soğutmuyor ama öyle idare ediyorum nerde bırak orda atacam artık çöpe.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

bide geçenlerde komşumunki bozulmuş bu yeni tip dolaplardan tesadüf garantisi yeni bitmiş serviz 750 tl istemişkompresör arızası

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
valla eski tee ler taş gibiydi yalan yok 35 yıllık dolap var babamda yenilere taş çıkartır.

Ama yeni tee ler için bende iyi şeyler duymadım.

Buzdolabı alırken en büyük korkum kopresörün xiaperia çıkmasıydı vestel alacağım için tee çıkma ihtimali yok diye biliyordum zaten .

çok şükür italyan Acc çıktı.Zaten 10 yıl kompresör garantisi var heralde vestel acc ye güvenmese 10 yıl kompresör garantisi vermezdi diye düşünüyorum.Birde danfoss çok iyi diyorlar.Bir aralar brezilya malı embraco varmı ama artık üreticiler ucuz diye çinli xiaperia kullanıyorlar.

İşin garip tarafı bosch un dolapların yarısı xiaperia ama aynı kompresörü vestel kullanınca yerden yere vuruyorlar.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Dinlenmeden kaçacak kadar kötü.

Peki neye kıyasla?

Asıl tartışılması gereken konu bu :)
peki hocam modele göre mi marka olarak mı kötü?

Böyle en iyisinden kötüsüne sıralama yapacak olsanız sıralaman nasıl olurdu hocam?

xiaperia , aeg , danfoss , acc , embracco , secop ve Panasonic olarak ? Yada ismini bilmediğim başka marka varsa ?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
peki hocam modele göre mi marka olarak mı kötü?

Böyle en iyisinden kötüsüne sıralama yapacak olsanız sıralaman nasıl olurdu hocam?

xiaperia , aeg , danfoss , acc , embracco , secop ve Panasonic olarak ? Yada ismini bilmediğim başka marka varsa ?
"nerede o eski bayramlar"

Diye hayıflansam ne demek istediğim çok iyi anlaşılır aslında sevgili Mert.

İsim hakları satın alımları nedeniyle global olarak herşey birbirine girdi zaten.

O nedenle artık üretim kalitesinden ziyade, güvence verenin kalitesini sorgulamaya başladık.

Jiaxipera matah bir kompresör olmasa da son dönem üreticilerin sık başvurduğu kompresördür. Ben severim ama uçan kaçan kompresör değil, vatandaşı kurtaran kompresördür.

Danfos, Secop, Embracco, tamirci arkadaşlar tarafından tercih edilir çünkü kompresör işi ile sonradan kimse tekrar tekrar uğraşmak istemez. Bu anakart söküp takmak gibi basit ve kısa süren bir uygulama değil zaar.

Bunların da tamirlileri vardır buna mutlaka dikkat edilmelidir.

Pars kesinlikle uzak durulması gereken kompresördür zira ısı değerleri ciddi yüksektir, ısı belli oranın üstünde elektrikli hiç bir donanımda tercih edilmez, normal görülmez.

Tee nin eski üretimi, üreticisi, yönetim kadrosu başka idi. Şimdi daha(!) başarılı bir yönetim sayesinde bu haldeler :)

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
"nerede o eski bayramlar"

Diye hayıflansam ne demek istediğim çok iyi anlaşılır aslında sevgili Mert.

İsim hakları satın alımları nedeniyle global olarak herşey birbirine girdi zaten.

O nedenle artık üretim kalitesinden ziyade, güvence verenin kalitesini sorgulamaya başladık.

Jiaxipera matah bir kompresör olmasa da son dönem üreticilerin sık başvurduğu kompresördür. Ben severim ama uçan kaçan kompresör değil, vatandaşı kurtaran kompresördür.

Danfos, Secop, Embracco, tamirci arkadaşlar tarafından tercih edilir çünkü kompresör işi ile sonradan kimse tekrar tekrar uğraşmak istemez. Bu anakart söküp takmak gibi basit ve kısa süren bir uygulama değil zaar.

Bunların da tamirlileri vardır buna mutlaka dikkat edilmelidir.

Pars kesinlikle uzak durulması gereken kompresördür zira ısı değerleri ciddi yüksektir, ısı belli oranın üstünde elektrikli hiç bir donanımda tercih edilmez, normal görülmez.

Tee nin eski üretimi, üreticisi, yönetim kadrosu başka idi. Şimdi daha(!) başarılı bir yönetim sayesinde bu haldeler :)

peki benim dolap nfk510 x teki acc nasıl hocam?Bana biraz sesli geliyor.

pars yeni duydum sanırsam oda tee gibi yerli markaymış ama başarısız olması hayal kırıklığı yarattı bende.Niye yerli kompresör markaları yok diyordum kendi kendime...

deathhand Çevrimdışı

deathhand

Yeni Üye
31 Ara 2019
44
40
Embraco en iyisidir sonra secop diye biliyorum.Çin malları genellikle benzer kalitededir.Jiaxipera, Donper son zamanlarda GMCC bir tık daha iyi.Bunlara ilave huayi,wansheng,wanbao markalarıda bilinen markalar.Bunların dışındaki Siberia, Pars falan önermiyorum.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt