Tcl55c728 4k kanal ekleme sorunu

K Çevrimdışı

Kormac

Aktif Üye
29 Kas 2019
63
33
Ayrıca tcl web ten kullanım klavuzunda yazanlar :
NOT: İlk kurulumda country (ülke) seçin diyor ,yapıldımı bu işlem acaba :alala

byalo-330.png

byalo-331.png
Kurulumu servis yaptı o anda hatırlamıyorum Tr mi seçtiler seçmediler göremedim. Ama ilk açtığımda Astra 19.2e uydusu seçili olarak çıkıyor

20230319_224859.jpg

evinizin bulunduğu binada uydu santral varmı yoksa müstakil olarakmı kullanıyorsunuz resimde dikkat edersen DisEgC girişi Devre dışı bırak diyor bu ayarı değştirerek sinyal geliyormu bir bakınız birde altta frekans ayarı dikkatimi çekti böyle bir frekans yok oraya türksat,ın tarama frekansı olan 12380 sembol 27500 polarizasyon,u da v yapınız
Kendim müstakil balkon çanağı kullanıyorum aslında apartmanın ortak çanağıda vardı onda hotbird uydu kanallarıda oluyordu eskiden o bozuldu kendim balkon çanağı ayarladım bununla mı alakalı acaba dediğiniz apartman çanağına geçsem düzelir mi?

Son düzenleme:
teraspy Çevrimiçi

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,261
64
Kurulumu servis yaptı o anda hatırlamıyorum Tr mi seçtiler seçmediler göremedim. Ama ilk açtığımda Astra 19.2e uydusu seçili olarak çıkıyor

20230319_224859.jpg
Öncelikle merkezi sistem anten mi var sizde, sonrasında orada turksat kaç tane var,tek mi,tek ise turksat seç ve yaz bakayım ,çabuk olmalısın birazdan bizim hanım "tıkır tıkır tıkır ,ses yapma kapat artık" der :)

K Çevrimdışı

Kormac

Aktif Üye
29 Kas 2019
63
33
1- Uydu seçiminde "turksat tkgs 42" yazıyor ya,orada başka turksat var mı acaba ,yani tkgs olmayanı :alala
2- Frekans yazan yere: 11767000
3- Sembol Oranı : 15000
4-Polarizasyon: Düşey
yapıp dene bakalım ,sinyal gelecek mi,ama ilk önce mutlaka uydu seç ten,ilk dediğimi yap.
Başka türksat uydusu yok dediğiniz şekilde değer girerek denedim bişey bulamadı

Başka türksat uydusu yok dediğiniz şekilde değer girerek denedim bişey bulamadı
Abi rahatsız etmeyelim yarın cevap verirsin sorun değil ben dener yazarım :)
Kurulumda ülke Türkiye olarak görünüyor bi daha oto tarama yaptırıyorum belki olur bu sefer olmazsa denerim sırayla yazılarınızı

teraspy Çevrimiçi

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,261
64
"Diseqc girişi" ni A yapıp dene bir de ,tabii 22khz otomatik olmalı, bir de frekans girdiğin bölümü de foto çek bakayım (elle frekans girdiğin yer)

K Çevrimdışı

Kormac

Aktif Üye
29 Kas 2019
63
33
Kısa bir video çekerek göstermeye çalıştım olay bu şekilde vuku buluyor.
Diseqc ayarını A da yapsam frekans bölümü değişmiyor, giremiyorum

teraspy Çevrimiçi

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,261
64
Kısa bir video çekerek göstermeye çalıştım olay bu şekilde vuku buluyor.
Diseqc ayarını A da yapsam frekans bölümü değişmiyor, giremiyorum
Sen dediğimi yapmamışsın :)
Hangi ildesin acaba,bana yakınsan gelip bakayım :ok

videoyu izledim ,sana senin fotoyu aatıyorum şimdi :

kormac.jpg

Bir de LNB frekansı yazan yerde neler var ,tek tek yaz bakayım buraya :ok

K Çevrimdışı

Kormac

Aktif Üye
29 Kas 2019
63
33
Tamamdır hocam sorun çözüldü dikey değil yatay giriyormuşum, yazdığınız şekilde girdim frekansları oldu başka ayara dokunmadım.

teraspy Çevrimiçi

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,261
64
Tamamdır hocam sorun çözüldü dikey değil yatay giriyormuşum, yazdığınız şekilde girdim frekansları oldu başka ayara dokunmadım.
Bir şey daha sorayım ,kullanıcılara yardımcı olur mutlaka,frekans girerken üç sıfır ekliyormusun acaba,trt4k frekansı normalde 11767, ama sen aratırken 11767000 diye mi arattın :alala
Cevabın evet ise ,her tekil frekans aratmada mutlaka sonuna 3 sıfır eklemelisin ,mesela 11850 yerine 11850000 gibi :ok

K Çevrimdışı

Kormac

Aktif Üye
29 Kas 2019
63
33
Bir şey daha sorayım ,kullanıcılara yardımcı olur mutlaka,frekans girerken üç sıfır ekliyormusun acaba,trt4k frekansı normalde 11767, ama sen aratırken 11767000 diye mi arattın :alala
Cevabın evet ise ,her tekil frekans aratmada mutlaka sonuna 3 sıfır eklemelisin ,mesela 11850 yerine 11850000 gibi :ok
Diğer kanalların hepsi var ilk defa kanal aratıyorum o da 4k ya özel galiba öyle sonuna üç sıfır eklemek gerekiyor evet

Z Çevrimdışı

Zaichi

Yeni Üye
20 Mar 2019
49
39
Normal Tkgs güncelleme yapıyorum bütün kanallar gelmesine rağmen trt çoçuk hd gibi bir çok kanalda sinyal yok hatası veriyor internetten bulduğum hazır Bi kanal listesi var mesela onu yükleyince trt çoçuk hd çalışıyor hepsinin aynı anda çalıştığı bir ayar varsa paylaşmanızı rica ederim trt 4k trt 1 gibi kanallar çekiyor mesela

Elinde sağlam kanal listesi olan Bi arkadaş varsa onuda atabilir herkes için teşekkürler

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri