Tcl - Samsung - Sony orta seviye 65 inch tv tavsiyesi

T Çevrimdışı

Tolgabey

Yeni Üye
17 Eki 2021
11
34
Sizi çok iyi anlıyorum hocam, insanların beklentisi parasına göre en iyi olanı tercih etmek ama görünen o ki teknoloji bize en iyisi değil kullanım alanına göre beklentilerini en çok karşılayanı seçmemiz gerektiğini söylüyor çünkü mükemmel tv yok dolayısı ile en iyisi diye birsey de yok . Her model bir katma değer barındırırken bir başkasından ödün vermiş. Koskoca haşmetli dünya devi samsung diyoruz 2021 tvleri dahil dolby vision yok, gerek var yok o ayrı ancak bu seviyede nasıl olmaz akıl alır gibi değil, vestel qled çıkartmış görüntü kalitesi konusunda o kadar eleştiri varki nasıl oluyor anlamıyorum . Teknolojinin cilvesimi kapitalist dünyanın dayatmasımı asıl büyük soru bence bu :)

C Çevrimdışı

chaos knight

Aktif Üye
26 Şub 2019
141
Sonynin xh 90 mı xh95 serisimi sizce. Birde uydu alıcısında ne gibi bir dezavantajı var, sony de android tv
Xh95 kesinlikle, daha fazla full array zone var 95 te aynı zamanda sdr ve hdr parlaklığı gözlerinizi kör edecek kadar yüksek?. Listedeki favori at xh95 tir. Güle güle kullanın.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,318
39
T Tolgabey, Teknolojinin cilvesinden çok firmaların sürekli olarak maliyetlerini aşağı indirip karlılıklarını arttırmaya çalışma çabaları gibi geliyor yani sürekli daha fazla kazanma hırsı. Mesela 2019 model Samsung Q70R ile 2020 model Samsung Q70T hatta Q80T modellerini kıyaslayın, tv'lerin teknik özellik olarak ileri değil de geri gitmiş olduğunu göreceksiniz.

Sony için de aynı şey geçerli. 2019 model 9 serisi Sony'ler (55X900F) 2020 modellerden (X900H) teknik özellik olarak daha üstün. Hem kontrast ve parlaklık daha yüksek hem de daha üst düzey işlemci kullanılmış. Bir de anatomist nickli arkadaşın dediği gibi, daha önceki modellerde full array noktaları daha fazla. 55 inç X900F 48 noktada karartma varken 2020 model 55 inç X900H serisinde 32 noktadan karartma var. Her ne kadar karartma bölgesi sayısı çok önemli değil, yapay zeka ve algoritma önemli diyenler olsa da bence önemli.

T Çevrimdışı

Tolgabey

Yeni Üye
17 Eki 2021
11
34
Xh95 kesinlikle, daha fazla full array zone var 95 te aynı zamanda sdr ve hdr parlaklığı gözlerinizi kör edecek kadar yüksek?. Listedeki favori at xh95 tir. Güle güle kullanın.
Hocam Xh95 piyasada yok hiç bir mağazada listelenmiyor birde arada astronomik fiyat farkı var en son listelenen Fiyatlar göre görüntü kalitesi açısından tabiki 95 serisi efsane bir tv

C Çevrimdışı

chaos knight

Aktif Üye
26 Şub 2019
141
Hocam Xh95 piyasada yok hiç bir mağazada listelenmiyor birde arada astronomik fiyat farkı var en son listelenen Fiyatlar göre görüntü kalitesi açısından tabiki 95 serisi efsane bir tv
90 serisi gayet güzel. Samsung q80 ile arasındaki fiyat farkı önemli, %10 dan fazla fiyat farkı varsa sony 90 serisi yoksa samsung q80 serisi. Tabii q80 in paneli VA ise. İyi alışverişler.

T Çevrimdışı

Tolgabey

Yeni Üye
17 Eki 2021
11
34
Herkese teşekkür ederim x90 için Kasım indirimlerini bekliyim dedim tv hiç bir yerde kalmamış. Sony eski seri olduğu için tekrar getirmez diye düşünüyorum şuan hepsiburada da samsung 65q80a olan modeli 15800 fiyatı çok iyi ama q80t degil bu T ve A modeller arasında ne gibi farklar var bilgisi olan var mı?

D Çevrimdışı

Dkaya

Yeni Üye
12 Eki 2020
15
47
Şu tvye biraz indirim gelse alacağım. Artık yeter sıkıldım araştırmaktan gına geldi. 10 gün önce 12500 lere düşmüş keşke o zaman fark edip alsaydım. Rtings puanları fena değil. x90j tabi daha iyi ama 65 inç boyut devreye girince fiyatlar uçuyor. Yoksa 55 inç x90j alıp geçecektim. 3 3.5 metre mesafe olunca ister istemez 65 düşünüyorum.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,318
39
Şu tvye biraz indirim gelse alacağım. Artık yeter sıkıldım araştırmaktan gına geldi. 10 gün önce 12500 lere düşmüş keşke o zaman fark edip alsaydım. Rtings puanları fena değil. x90j tabi daha iyi ama 65 inç boyut devreye girince fiyatlar uçuyor. Yoksa 55 inç x90j alıp geçecektim. 3 3.5 metre mesafe olunca ister istemez 65 düşünüyorum.

Doğal kontrastı son derece yüksek bir tv. Kenar aydınlatma olmasına rağmen fiyatı da hiç düşük değil maşallah :hihi

D Çevrimdışı

Dkaya

Yeni Üye
12 Eki 2020
15
47
Doğal kontrastı son derece yüksek bir tv. Kenar aydınlatma olmasına rağmen fiyatı da hiç düşük değil maşallah :hihi
İndirim gelmezse eğer 6500 verip Vestel 65U9600 alacam sanırım. İyice gına geldi şu iş :) 55 almayı düşünsem 12499 TL'ye Sony 55X90J alırdım ama 3 3.5 metre mesafe var ve daha sinema ortamı oluşsun diye 65 daha iyi olur diye düşünüyorum.

Eşdeğer fiyatlara alternatif ürün bulamıyorum. Varsa lütfen söyleyin.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,318
39
İndirim gelmezse eğer 6500 verip Vestel 65U9600 alacam sanırım. İyice gına geldi şu iş :) 55 almayı düşünsem 12499 TL'ye Sony 55X90J alırdım ama 3 3.5 metre mesafe var ve daha sinema ortamı oluşsun diye 65 daha iyi olur diye düşünüyorum.

Eşdeğer fiyatlara alternatif ürün bulamıyorum. Varsa lütfen söyleyin.
Ben sizi çok iyi anlıyorum, aynı durumdan geçtim. Benim izleme açım yaklaşık 3 mt kadar. 40 inç'ten 55'e geçince, ilk başta çok büyük geldi fakat sonrasında alıştım. 65 bana çok büyük gelirdi.

Keşke alternatif ürün olsaydı da önerebilseydik ?

D Çevrimdışı

Dkaya

Yeni Üye
12 Eki 2020
15
47
Ben sizi çok iyi anlıyorum, aynı durumdan geçtim. Benim izleme açım yaklaşık 3 mt kadar. 40 inç'ten 55'e geçince, ilk başta çok büyük geldi fakat sonrasında alıştım. 65 bana çok büyük gelirdi.

Keşke alternatif ürün olsaydı da önerebilseydik ?
Rtings de 55 için 2.35 metre, 65 için ise 2.77 metre ölçü vermişler. Mesafe ve tv boyutu olarak daha önce deneyimim olmadı. Yıllardır yaklaşık 2.5 metre uzaklıktan 46 inç lcd ekran kullanıyoruz. 55 inçin yeterli olacağını bilsem çok iyi olurdu bu dertten kurtulurdum :)

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,318
39
Rtings de 55 için 2.35 metre, 65 için ise 2.77 metre ölçü vermişler. Mesafe ve tv boyutu olarak daha önce deneyimim olmadı. Yıllardır yaklaşık 2.5 metre uzaklıktan 46 inç lcd ekran kullanıyoruz. 55 inçin yeterli olacağını bilsem çok iyi olurdu bu dertten kurtulurdum :)
Keşke deneyebilme şansınız olsaydı. Arkadaşınız veya yakınınızda varsa bir kontrol edin. Evdeki ortam mağazadaki gibi olmuyor. Rtings'teki ölçüler bana bir tık büyük gibi geldi. Oradaki ölçüye göre bana 65 bile az geliyordu ama şu an 55 yeterli duruyor ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt