Tavsiye Portal tv çalışması ?

ytigi Çevrimdışı

ytigi 

VIP
4 Nis 2019
435
36
Merhaba arkadaşlar mb serisi smart tvlerdeki portal çalışmalarımızı sürdüyoruz.Fakat bizler herhalgi bir servera sahip olmadan yapıyoruz.Başkalarının serverlarına ya da local olarak yani usb üzerinden çalıştırıyoruz.

tv portal nedir ?

Bizlerin tvlerinde herhangi bir portal aslında yok.Bizler smart tvlerimizi açtığımızda farklı bir online servera bağlanarak içerisndeki cmsh,tml,java,bootstrap ile düzenlenmiş şeyleri görüyoruz yani tvde birşey yok .Vestelin tvlerimize vsing adı altında cms olarak kurduğu siteye yani tvportal.*** gibi adrrese sadece yönlendirme yapıyor.

vsing cms scriptini kendisi serverına kuruyor.

Vsing vestele aitmidir ?

Hayır değildir.vestel adlı scripti editlemiştir.kendisi bir yazılım üretmemiştir. Yani tavsiye tv portal için bizlerde sicriptini bir servera kurarak tv portalımızı kendimize göre oluşturarak ve geliştirerek starturl ile tvlerimizden aça biliyoruz.

Buradan konuyla ilgilenen çalışmalar yapan arkadaşlara duyurum şudur.hep beraber kafa kafaya vererek herkesin düşünceleri ile kendi tv portalımızı kurabiliriz.

benim kafamda oluşan şudur.Tavsiye tv Portal adı altında portalımızı oluşturalım film,müzik,ip tv hava durumu ,aktif bir anasayfaya ait android tv benzeri portal oluşturarak booturl ile tv yi açtığımızda eski donanımlarda yeni nesil görüntü ve kaliteyi yakalaya biliriz. =)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Bizlerin tvlerinde herhangi bir portal aslında yok.Bizler smart tvlerimizi açtığımızda farklı bir online servera bağlanarak içerisndeki cmsh,tml,java,bootstrap ile düzenlenmiş şeyleri görüyoruz yani tvde birşey yok .Vestelin tvlerimize vsing adı altında cms olarak kurduğu siteye yani tvportal.*** gibi adrrese sadece yönlendirme yapıyor.
+1 :ok
biz tvlerden internet fişini çektik ,mini uydu alıcılarına taktık :)

ytigi Çevrimdışı

ytigi 

VIP
4 Nis 2019
435
36
Köydeki mb97 de çalışıyordu ,ama mb91de çalışmadı.Bende çok üzerine gitmedim açıkçası , o kadar çok çöktü ki tv ,ama usbden çalışıyor,
sen bir ara usbden çalıışan tarayıcı hazırlıyacaktın ,ne oldu gelişmeler :?
o hdd öldü :( usbden çalışan os bile yapmıştım :( uboot live :( driver problemi vardı sadece

R Çevrimdışı

ryayla

Yeni Üye
3 Ağu 2019
1
52
vestelin ayıbı :=))
Merhaba. Benim Vestel smart tv görünümüm bu şekilde. 2020 yılından itibaren görünüm değişti. Burdan anladığım kadarıyla yönlendirdiği site değişmiş yeni tv.lerde. Biz peki bu yeni site yönlendirmesini yapamazmıyız ayarlardan? Teşekkürler

eski-smart.jpg

vestel-yeni-smart.jpg

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt