Taşyünü Kalibel

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,255
183651b93acdf1813.jpg
29e6ece794d997000.jpg
002d31c28bde4623d30.jpg

Taşyünü Kalibel

Bir yüzü alçı plaka kaplı taşyünü levhadan oluşan, arada alüminyum folyo bulunan kompozit bir ürün olan Kalibel, dış duvarların iç yüzeyinde, iç bölme ve komşu duvarlarda, merdiven ve asansör boşluklarına bitişik duvarlarda, ahşap karkas yapıların içten giydirilmesinde ısı ve ses yalıtımı amacıyla kullanılır.

Kullanım Alanları

Kaplanacak duvar yüzeyi temizlenerek, uygulamaya hazırlanır. Levhalar duvarın ölçüsüne göre döşemeden 1 cm, tavandan 0,5 cm mesafe kalacak şekilde kesilir.
Özel alçı yapıştırma harcı levhanın taşyünü yüzeyine m2’ye 3-5 kg (8-9 topak) gelecek şekilde uygulanır.
Kalibel levha kaldırılarak duvar dibinde, döşeme üzerine -önceden yerleştirilmiş 10 mm’lik kamalar üzerine- oturtulur.
Duvara yaslandıktan sonra lastik bir çekiç ve mastar ile teraziye alınır. Levhalar, yapıştırıcı prizini alana kadar desteklenir.
Birleşim yerleri özel file ve macunla kapatılır. Son kat boya yapılarak uygulama tamamlanır.
Duvarlar Kalibel uygulandığında kütle-yay-kütle prensibine göre çalıştığından, yalnız kütle kanununa göre çalışan tek katmanlı ve ağır duvarlardan daha iyi ses yalıtımı sağlar ve binaya ağırlık getirmez.
Taşyünü levha ve alçı plaka arasında yer alan alüminyum folyo yoğuşma riskini de önler.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,255
Son Zamanlarda Fazlasıyla Dikkatimi Çekmeye Başladı Fiyatı Birazcık Tuzlu Ama Montaj Kolaylığı Olsun ve Temiz Bir Görüntü Vermesi Açısında
Bence Değer Diye Düşünüyorum Heleki Oturum Halindeki Evlere Uygulama Konusunda Oldukça Avantjlı
Bazı Yerler Üstundeki Alçı Kalitesinin İyi Olmadığı 1 Kat Daha Alçı Çekilirse Daha Güzel ve Pürüzsüz Görsellik Elde Eldileceğinden Bahsedilmiş.

A Çevrimdışı

Acemi Klimacı

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Sota' Alıntı:
Son Zamanlarda Fazlasıyla Dikkatimi Çekmeye Başladı Fiyatı Birazcık Tuzlu Ama Montaj Kolaylığı Olsun ve Temiz Bir Görüntü Vermesi Açısında
Bence Değer Diye Düşünüyorum Heleki Oturum Halindeki Evlere Uygulama Konusunda Oldukça Avantjlı
Bazı Yerler Üstundeki Alçı Kalitesinin İyi Olmadığı 1 Kat Daha Alçı Çekilirse Daha Güzel ve Pürüzsüz Görsellik Elde Eldileceğinden Bahsedilmiş.
Asıl yalıtım dıştan olması lazım. Bizim evde de ısı yalıtımı yok. Ev geç ısınıyor. Evdekiler aç kapa yaptıkları için ev homojen ısınmıyor. Bir de kapısı açık kullanınca fatura kabarık geliyor.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,255
Bence Dısarıdan 10cm Yalıtım Yapana Kadar,İçeriden 5cm Yapsan Aynı Hesaba Gelir

Bunun ilgili Bir Yazı Olacak Umarım Bulabilirim.

A Çevrimdışı

Acemi Klimacı

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Sota' Alıntı:
Bence Dısarıdan 10cm Yalıtım Yapana Kadar,İçeriden 5cm Yapsan Aynı Hesaba Gelir

Bunun ilgili Bir Yazı Olacak Umarım Bulabilirim.
Aman ev kira zaten hiç de takmıyorum oda 20 derece olduktan sonra. Bu sene gene taşınacağız büyük ihtimal. Her 2 senede bir taşınma durumu var bizim.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,255
Bendede Ufak Bir Hareketlen Olacak Kısa Zaman Sonra
En Kortugum Sey Akvaryumlarım
Cok Sukur Hobıhane mi Buyuttugum için Kısa Surelıgıne Oraya Tasır Sonra Eve Getırım

A Çevrimdışı

Acemi Klimacı

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Sota' Alıntı:
Bendede Ufak Bir Hareketlen Olacak Kısa Zaman Sonra
En Kortugum Sey Akvaryumlarım
Cok Sukur Hobıhane mi Buyuttugum için Kısa Surelıgıne Oraya Tasır Sonra Eve Getırım
Sende de ne balık varmış yahu.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,255
Evet Poliüretan Daha ıyı Yalıtım Saglıyor

Bu Malzeme TaşYünü ve Alçıpan birleşimi iç cephe Yalıtımı Kullanılıyor.

P Çevrimdışı

ProofStriker

Kayıtsız / Doğrulanmamış
bu taşyünü sistemini güzel yaptılar.özellikle acemiler için kolaylık.ama fiyatı öyle böyle değil tam tuzlu.bu paraya poliüretan yaptırır birde üstüne birdaha kaplama yaptırırısınız.parası olan için güzel sistem.gerçi bu işi bilen usta aynı şekile sıfırdanda yapıyor duvarda taşyününü.ha ne var bunda pislik az olur hızlı olur.

tabi birde evin içine sprey poliüretan olmaz.olması için çok iş lağzım öyle böyle değil.evin de çok büyük olması lağzım.bu taşyünü malzemesi iç yalıtım için çok güzel.ayrıca o diş yüzeyine alçı demişsiniz bunun kalekimli yüzeyi olanlarıda var.ama ne olursa olsun bunu yaptıktan sonra ince bir sıva geçmeniz şart

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri