Tarayıcı Brave ile Dark Web Sitelere Artık Doğrudan Girilebiliyor

OKANTÜRK Çevrimiçi

OKANTÜRK

Aktif Üye
21 Mar 2020
151
48
Gizlilik odaklı internet tarayıcısı Brave, .onion uzantılı dark web sitelerine doğrudan erişim özelliğini kullanıma sundu. Bu sayede kullanıcılar, Tor ağı üzerinden dark webde yer alan sitelere erişmek için Brave kullanabilecekler. Kullanıcı gizliliği, dark webde de korunmaya sağlanacak.
Kullanıcı gizliliğine odaklanan bir internet tarayıcısı olarak karşımıza çıkan Brave, kullanıcıların dikkatini çekmesi olası olan yeni bir özelliği kullanıma sundu. Brave'in yeni özelliği sayesinde kullanıcılar, dark web olarak da bilinen ".onion" uzantılı internet sitelerine rahatlıkla erişebilecekler. Üstelik kullanıcılar dark webdeyken de gizliliklerini korumaya devam edecekler.
GENİŞ BİLGİ İÇİN :

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Çok hızlı ve pil ömrü konusunda başarılı bir tarayıcı tavsiye ederim.

Aarslan Çevrimdışı

Aarslan 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
220
33
Dark web gibi kontrolsüz ve genel olarak kötü içerikler barındıran bir dünyaya girişin kolaylaşması üstüne üstlük playstore gibi herkese erişime açık olan biryerde uygulamada sunulması hiç iyi bir durum değil

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Bu Dark web mevzusu da iyi abartılıyor. Senin benim girdiğim yere, devletlerin siber güvenlik birimlerini giremeyeceğini düşünmek en hafif tabirle saflık. Tor ağının da aynı şekilde açıkları ortada.

Yani "yok kiralik katil buluyor", yok "atom bombası yapma tarifi varmış" diye fazla heyecana kapılmayın. Kedi gibi ensenizden yakalayıverirler. Derdinizi anlatana kadar artık ne olur bilmem.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bu Dark web mevzusu da iyi abartılıyor. Senin benim girdiğim yere, devletlerin siber güvenlik birimlerini giremeyeceğini düşünmek en hafif tabirle saflık. Tor ağının da aynı şekilde açıkları ortada.

Yani "yok kiralik katil buluyor", yok "atom bombası yapma tarifi varmış" diye fazla heyecana kapılmayın. Kedi gibi ensenizden yakalayıverirler. Derdinizi anlatana kadar artık ne olur bilmem.

Devletlerin siber güvenlik birimleri bana kalırsa fazla abartılıyor gibi. :hihi

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Tam tersi... Reel olarak abartıldıklarından da fazla.

Ne de olsa yasal olarak serbestler.
Ama yine de devletlerin sermaye ile kapışabileceğini düşünmeyenlerdenim.
Öyle olsa paralı asker diye bir kavram olmazdı.
Kısacası paradan daha büyük bir güç olduğuna inanmıyorum. :hihi

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt