Taharet Musluğu

S Çevrimdışı

serkan01907

Yeni Üye
10 Şub 2024
5
33
Merhabalar

Yeni eve taşındım. Taharet musluğundan çok az su geliyor.Borunun kıvrıldığından şüphelenip Tuvaleti söktüğümde boru kıvrıktı. Boruyu düzeltip suyun basıncında farklılık olmadı. Boruyu bağlı olduğu kısımdan söktüm. Suyu açtım su yine az geliyor. Çeşmede sorun vardır diye çeşmenin kafasını söküp suyu açtım yine aynı. Neden olabilir nereye bakmam gerekli yardımcı olurmusunuz.

IMG_7054.jpg
IMG_7094.png

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,150
Sadece o boruda basınç düşüklüğü varsa o boru üzerinde bağlantı elemanı ( T , Dirsek, Maşon)
Kaynaklama işlemi yapılırlen eriyen PVC boru çapını düşürmüş.

S Çevrimdışı

serkan01907

Yeni Üye
10 Şub 2024
5
33
Sadece o boruda basınç düşüklüğü varsa o boru üzerinde bağlantı elemanı ( T , Dirsek, Maşon)
Kaynaklama işlemi yapılırlen eriyen PVC boru çapını düşürmüş.
Sadece taharet musluğunda basınç azalıyor. Duvarın mı yıkılması gerekli. Ev sahibi yaptırmıyor. Kolay bi çözümü varmıdır duvar yıkılmadan. Çeşmeyi söküp boru bağlantılı çeşme taksam boruyu dışardan tuvalete bağlantı yapsamm olurmu acaba?

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,699
Sadece taharet musluğunda basınç azalıyor. Duvarın mı yıkılması gerekli. Ev sahibi yaptırmıyor. Kolay bi çözümü varmıdır duvar yıkılmadan. Çeşmeyi söküp boru bağlantılı çeşme taksam boruyu dışardan tuvalete bağlantı yapsamm olurmu acaba?
İki bağlandı yok mu. Taharet ve sifon dolum musluğu. Bağlandı yerlerini değiştir. Yani giden boruların yerlerini.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,150
öncelikle suyu kesin duvardaki dişli masonun içini fenerle kontrol edin içinde herhangi bir şey var mi.?

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,778
mantıken, borunun çapını küçültecek her hangi bir dış obje, suyun tazyiğini artırmaz mı? şahsi kanaatim, boruda çatlak olabilir, su kaçağı da.

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,075
Taharet musluğunun vanası resimdeki. 1 adet vana var. Görünen boruda yok dışardan. Sifon dolum vanası yok

Geçmiş olsun .

Serel gömme rezervuar var herhalde .
Musluğu basma yerinin içinde olmalı .
Diğer yakınında çamaşır makinası musluğu
Buradan sistem yapılıp kiracı çözümü olabilir .
Banyonuzu siz biliyorusuz görüyorsunuz ..

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,303
Ev sahibi nasıl olurda yaptırmaz. Ben olsam bir usta tutar teşhisi koydurur kiradan düşerdim. Bu onun evinin demirbaşı taşınmazı ve arızalı. Ev kendi evim olsaydı yeni bir musluk göbeğiyle denerdim, taharet musluğuna giden silikon boru bağlantısını ve ona gelen flexide değiştirirdim.

S Çevrimdışı

serkan01907

Yeni Üye
10 Şub 2024
5
33
öncelikle suyu kesin duvardaki dişli masonun içini fenerle kontrol edin içinde herhangi bir şey var mi.?

Bunu deniyeceğim inşallah çözülür. Teşekkür ederim

Geçmiş olsun .

Serel gömme rezervuar var herhalde .
Musluğu basma yerinin içinde olmalı .
Diğer yakınında çamaşır makinası musluğu
Buradan sistem yapılıp kiracı çözümü olabilir .
Banyonuzu siz biliyorusuz görüyorsunuz ..
Diğer musluklar karşı duvarda. Yakın duvarda bir musluk olsa bir sistem düşünebilirdim fakat karşı duvardan boru çekmem çok zor

Ev sahibi nasıl olurda yaptırmaz. Ben olsam bir usta tutar teşhisi koydurur kiradan düşerdim. Bu onun evinin demirbaşı taşınmazı ve arızalı. Ev kendi evim olsaydı yeni bir musluk göbeğiyle denerdim, taharet musluğuna giden silikon boru bağlantısını ve ona gelen flexide değiştirirdim.
Herşeyi o yaptırmış bunuda ben yaptırcakmışım.
Musluk göbeği dediğüniz bumudur?

IMG_7109.png

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,712
64

Diğer musluklar karşı duvarda. Yakın duvarda bir musluk olsa bir sistem düşünebilirdim fakat karşı duvardan boru çekmem çok zor
Bizim boru kireçlenmişti ve tıkanmıştı, kalın bir tel ile kontrol edip o tel ile açmıştım boruyu, neler çıkmıştı neler içinden,şimdi maşallahı var :)Sen de kalın bir tel ile içine sokarak kontrol et boruyu,kalın tel dediğim 3mm lik tel , demir elbise askı teli de olur ,yan keski ile kesip deliğe sok bakalım nerede takılacak :alala

Son düzenleme:
Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,303

Herşeyi o yaptırmış bunuda ben yaptırcakmışım.
Musluk göbeği dediğüniz bumudur?

IMG_7109.png
Evet göbek bu. Ev onun tesisat onun tabiki tesisatta problem varsa yaptıracak. Tamam musluk diyelim bozuldu dediki senin kullanımınla ilgili dedi sizde değiştirdiniz anlarım. Bu arada umuyorum göbekle çözülür ama diğer arkadaşların dediği gibi geriden kaynaklı olabilir (tekrar yazıyorum taharet musluğu flexi ve onun çıkış silikonunun sağlamlığından eminseniz)ve bunu işin ehil tesisatçı çözer. Ev sahibine 1000 lira sıkışmış olabilir.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,454
32
Flex ler çok kolay kireç ile tıkanıyor ama pprc boruların kireçten toplandığını görmedim.Önceki kiracıya ulaşıp sordurtun bence.Eğer önceki kiracı çok önceleri suyun çok aktığını söylerse sistem içindeki suyu boşaltabildiğiniz kadar boşaltıp içine limon suyu, sirke, karbonat doldurup kireç varsa çözülmesini deneyebilirsiniz.Tesisat sorunu olduğunu çok sanmıyorum,boruları kaynaklarken basıl boruyu daraltacaklar ki, zamanla boru ezildi desem pprc boru kolay kolay ezilmez.En muhtemel kireç tıkanması bence İçine salın deneyin derim limon suyu , sirke karbonat.

Geri
Üst Alt