T-con kart kondansatörü arızalı mı?

barbarosso Çevrimdışı

barbarosso 

Aktif Üye
7 Eki 2017
338
Multimetre ile yaptığım ölçümlerde ; c260-261-262-263 kısa devre alıyorum.olcumu kart üzerinden sökmeden yaptım.
Ustalarım bu konuda fikir verirler mi?
Ti-con kartta bu elemanlar arızalı mı?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

IMG_20201129_170042.jpg

F fikoloji , Adem Helvacı Adem Helvacı , teraspy teraspy

barbarosso Çevrimdışı

barbarosso 

Aktif Üye
7 Eki 2017
338
Sökme işlemini zarar vermeden yapabilir miyim bilmiyorum.ama sökmek için aparatım yok(amatorluk o kadar yani ?) arızayı bulabilirsem kartı komple değiştireyim diye düşünüyordum.tesekkur ederim görüşleriniz için

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
14,453
Sökme işlemini zarar vermeden yapabilir miyim bilmiyorum.ama sökmek için aparatım yok(amatorluk o kadar yani ?) arızayı bulabilirsem kartı komple değiştireyim diye düşünüyordum.tesekkur ederim görüşleriniz için
Arıza panel veya panel board da ise t-con ' a boş yere para vermiş olursunuz.

barbarosso Çevrimdışı

barbarosso 

Aktif Üye
7 Eki 2017
338
Arıza başka bir başlıkta da konu etmiştim.
Önce ekranda renk bozulması ( mavi mor bir renk oluştu ) 1 ay kadar TV çalıştı.bir sabah baktık ses var ekranda görüntü yok.isik tuttuğumuz da görüntü yoktu.ledbar değişimini yaptım.ama Ledler beyaz renkte gayet güzel aydınlattı.ama ekranda sadece ışıma var.panelde görüntü yok.
USB den video oynatıyor.ses geliyor , görüntü yok.

Havya var ama,videolarda gördüm.aspire eden bir lehim sökücü lazım diye öyle demiştim.

barbarosso Çevrimdışı

barbarosso 

Aktif Üye
7 Eki 2017
338

Panele giden ffc kablonun birini t-con kartından ayırın tv yi çalıştırın ekranın yarısında beyazlık veya görüntü olacak mı? Yok ise söktüğünüz ffc kabloyu geri takın aynı işlemi diğer ffc kablo için yapın sonucu yazın.
Bu işlemi yaptım ,hatta anakarttan gelen kartı da 3. Bir seçenek olarak çıkardım.ekran aynı,sadece parlak gri bir ışıma var,değişim yok

Geri
Üst Alt