Survivor 2018 - Cahilin Önde Gideni Turabi

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
Ahahahahahah Allahın nonuşu sakal bırakmış pozmu kesiyor şimdi yani?

Sakallı nonoş :kop

Hikayesi neymiş bu fotonun acep :kiskis
Hocam bu dövüşçü filan değil dansçı. Stripriz filan yapıyormuş daha önceden.
Tayland'da kendin para verip gösteri maçına çıkıyorsun karşında da genelde iş adamları filan oluyormuş . Bununda birtane paralı dövüşü var karşısında yaşlı bir adam onu dövüyor kendini dövüşçü ilan etmiş dangalak.

LİMAN Çevrimdışı

LİMAN

Aktif Üye
2 Nis 2018
240
54
Bu öküzü (Adam diyemedim) bu konuma getiren Acun ve ekibine mi yoksa bu cahil gerizekalı herife mi sövsem bilemedim.

Öküzlüklerinden dolayı 5 maç ceza aldı
Konuyu daha geniş bir perspektiften ele alayım müsaadenizle. Acun, bir muhabirken bir kanal satın aldırıldı, kanalın içeriği "eğlence" yapıldı. Haber, bilgi içerikli bir tek yayın yok! Gezi olayları sürecinde hatırlanırsa bir anda hemen hemen her TV kanalında eğlence içerikli sözde yarışmalar artmıştı.
TV kanalları, sözde haber kanalları bugünlerde el değiştirdi, bu durumdan farkı yok.
Eğitimce ve iletişim alanlarında üniversitede dersler verip kitaplar yazan Neil Postman ın TV haberlerini izlemek, TV öldüren eğlence ve Çocukluğun yok oluşu kitapları tam da bu durumu irdeler. Kısaca şuna vurgu yapılır; matbaanın icadı bilgi sürecinin kapılarını açtı, insanlar okumaya, sorgulamaya başladı, TV ile insanlar "görsel kodlama" dönemine girdi, "gördüm o halde doğrudur"!
Bu "görsel kodlama" yaşadığın topraklara, yaşadığın coğrafyaya pasifleştirmeden tutun her şekilde uygulanmaya başladı (mucidi A.B.D), TV bir eğlence aracı olmaktan çıktı.
Naçizane düşüncemdir.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Konuyu daha geniş bir perspektiften ele alayım müsaadenizle. Acun, bir muhabirken bir kanal satın aldırıldı, kanalın içeriği "eğlence" yapıldı. Haber, bilgi içerikli bir tek yayın yok! Gezi olayları sürecinde hatırlanırsa bir anda hemen hemen her TV kanalında eğlence içerikli sözde yarışmalar artmıştı.
TV kanalları, sözde haber kanalları bugünlerde el değiştirdi, bu durumdan farkı yok.
Eğitimce ve iletişim alanlarında üniversitede dersler verip kitaplar yazan Neil Postman ın TV haberlerini izlemek, TV öldüren eğlence ve Çocukluğun yok oluşu kitapları tam da bu durumu irdeler. Kısaca şuna vurgu yapılır; matbaanın icadı bilgi sürecinin kapılarını açtı, insanlar okumaya, sorgulamaya başladı, TV ile insanlar "görsel kodlama" dönemine girdi, "gördüm o halde doğrudur"!
Bu "görsel kodlama" yaşadığın topraklara, yaşadığın coğrafyaya pasifleştirmeden tutun her şekilde uygulanmaya başladı (mucidi A.B.D), TV bir eğlence aracı olmaktan çıktı.
Naçizane düşüncemdir.

Güzel tespitler, Yine temelinde insanoğlunun bir türlü ele alamadığı o İRADE yatıyor zannımca.

Tabii ki eğlenmek hepimizin hakkı lakin, mesleğim gereği girdiğim her evde elinde ayıklamaya çalıştığı fasulyelerle birlikte 60 Yaşında insanların tv de birbiri ile hangi ev arsa tapu karşılığı SEVGİYE(!) dayalı evliliği yapacağını izlemek doğal olarak midemi bulandırmaya yetiyordu.

İşin enteresan yanı ise, yaşım ve çocukluk mesleğim olan televizyonculuk gereği 80 li yıllarda dahi KÖLE İSAURA zamanlarında ülkede hayatın durduğunu bilirim. Benim zor hatırladığım daha eski dönemde ise DALLAS ve geçtiğimiz yıl FX kanallarında diziye çevrilen OJ SİMPSON zamanlarında Ülkeyi bırakın DÜNYADA hayatın durduğunu da unutmamak lazım.

Elbette TV izleyelim azizim lakin bakınız az önce yine tekrarını izlediğim ve 100 kere izlesem bıkmayacağım BONES gibi yapıtlara zaman harcayalım en azından. ANTROPOLOJİ diye bir bilim dalı olduğunu öğreten, İnsanlara faydalı bir şeyler yapılabildiğini ortaya koyan diziler, filmler, bilimsel yayınlar olmalı.

Bu beygirin önde gideni gibi, kötü sokak kültürünü ekranlarımız aracılığı ile evlerimize sokmaya neden bu kadar hevesliyiz anlamak mümkün değil.

Şöyle bir geçmişimize bakıyorum da,

Delikanlılığın kitabını yeniden yazanlar
Kurtları vadiye salanlar
Hırto ağalar
Zırto beyler
Kürdo Aşiretleri ve devlet kanunlarını tanımaz yapılanmaların legalize edilmeye çalışılması (Legalize nedir arkadaş yaaa, kendimi de kınıyorum şu an) vs vs

Bana göre ÇUKUR gibi bu saçma sepet dizilerin dahi yayınlanmaması lazım. Resmen Devlet eli ile Devletin polisini nasıl uyuttuklarını TV kanallarında yayınlayan bir program bu. 3 üncü bölümden sonra bıraktım sanırım, Sen halen izliyormusun @tarık uğur ?

Gezi olaylarında belgesel yayınla, Sonra kalk tv lerde bu mafya dizilerini tamponla dur. Bu ne tezattır arkadaş?

Yani Acur denen bu şahsiyetsiz benim gözümde şu an, bu kavga ve tartışmalardan dahi reyting elde edip nemalanan bir karaktersizdir.

Cesaretin varsa NOUMA ya yaptığın gibi diskalifiye etsene bu Beygiri. Küfür var, Hakaret var, Taciz var, Posta koymak var, Kendi kuralını belirlemek var, Fiziki müdahale var, Eeeeee??

Aaaa pardon, bunlar varsa reyting vardı değil mi? Onu unutmuşum.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bu zırtorabi ne zaman ölür?

Başka kurtuluş yolu yok sanırım doğal yollardan ölmesini bekleyeceğiz :kop

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt