Süpürge Makinasi Tavsiyesi

gurkan Çevrimdışı

gurkan

Aktif Üye
26 Eki 2017
254
Sota' Alıntı:
gurkan' Alıntı:
Bu babasinin cimcimesini tozlardan korumak icin sence hangisini tercih edeyim  :polis:
ZO0RJz.jpg

Masallah Mevlam Analı Babalı Buyumeyı Devletıne Mılletıne Hayırlı Bır Bırey Olmayı Nasıp Eylesın

Daha Arastırmak Yapmadan Patlatmıssın Sıparısı Super Hızlısın :kop:

Hayırlı Olsun Gule Gule Kullan

Deneyımlerı Mutlaka Aktar Bıze  :ok:

Amin İnsallah. Valla oyle oldu bu gibi durumda hizlica goz geciririm ve sabirsizim hemen olsun diye :) elime gecdikdn sonra muhakak deneyimleri sunucam

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,433
Aksıne 40 Defa Bakarım Alacagım Urune

Hayırlı Olsun Tekrardan

Bır Temızlık yada Tanıtım Vıdeo Beklerız :kop:

gurkan Çevrimdışı

gurkan

Aktif Üye
26 Eki 2017
254
Evvveettt arkadaslar supurge makinasi geldi lakin konumla ilgilenemegimin farkindayim isim geregi ve sezonun acilmasi ile gozumde buyuyen bir tanitim videosu cekicem :) oncelikle bi on tanitim yapicak olursak makinanin plastik aksami sanki kirilcakmis hissi veriyor ama saglam. Cekim gucu oldukca cok guclu. Makina uzerinde 3 cekim ayar gucu var koltuk,hali ve sert zemin. Sert zemin modunda haliyi supurmekde baya zorlandim. İcinden turbo baslik haric, hali ve sert zemin supurge basligi bu baslikda sert zemin icin dis fircasi gibi fircalar var uzerinde, koltuklari v.b gibi supurmek icin bir baslik, koltuk aralarindaki tozlari almak icin ince kenarli uzun bir baslik, birde uniteler dolaplar v.b gibi yerlerde toz almak icim fircali baslik. Makinanin sesine gelicek olursak gercekden cok sessiz bagiran bir motor yerine hava akisi saglayan bir motor sesi cikiyor. Vee ev akar toz v.b gibi seylere alerjim oldugundan makinanin arka hava cikis yerine yuzumu getirim havayi soldugumda alerjik bir durum yaratmadi gonullukle alabilirsiniz :) onceki makinada bu testi yapdigimda butun gece mafolmusdum :) video icin ise arkadaslar ilk firsatimda cekicem gecikmeden dolayi ozur dilerim gercekten.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
gurkan' Alıntı:
Evvveettt arkadaslar supurge makinasi geldi lakin konumla ilgilenemegimin farkindayim isim geregi ve sezonun acilmasi ile gozumde buyuyen bir tanitim videosu cekicem :) oncelikle bi on tanitim yapicak olursak makinanin plastik aksami sanki kirilcakmis hissi veriyor ama saglam. Cekim gucu oldukca cok guclu. Makina uzerinde 3 cekim ayar gucu var koltuk,hali ve sert zemin. Sert zemin modunda haliyi supurmekde baya zorlandim. İcinden turbo baslik haric, hali ve sert zemin supurge basligi bu baslikda sert zemin icin dis fircasi gibi fircalar var uzerinde, koltuklari v.b gibi supurmek icin bir baslik, koltuk aralarindaki tozlari almak icin ince kenarli uzun bir baslik, birde uniteler dolaplar v.b gibi yerlerde toz almak icim fircali baslik. Makinanin sesine gelicek olursak gercekden cok sessiz bagiran bir motor yerine hava akisi saglayan bir motor sesi cikiyor. Vee ev akar toz v.b gibi seylere alerjim oldugundan makinanin arka hava cikis yerine yuzumu getirim havayi soldugumda alerjik bir durum yaratmadi gonullukle alabilirsiniz :) onceki makinada bu testi yapdigimda butun gece mafolmusdum :) video icin ise arkadaslar ilk firsatimda cekicem gecikmeden dolayi ozur dilerim gercekten.

Ses çıkartmıyoruz diye unuttuk sanma, takipteyiz, bekliyoruz :kaş:

:kıskıs:

gurkan Çevrimdışı

gurkan

Aktif Üye
26 Eki 2017
254
Ado' Alıntı:
gurkan' Alıntı:

Ses çıkartmıyoruz diye unuttuk sanma, takipteyiz, bekliyoruz :kaş:

:kıskıs:

Bu sali gunu izinliyim hocam. Kayinpederin arabasinin bagaj kismi su aliyor nerden aliyor bulamadik izinli gunde gidelim dedi ama ben kacma yonu bulmaya calisiyorum :) o gun evde olursam cekip yukleyecegim :)

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,622
Alerji için bütçeniz varsa Dyson alın. Hem sağlam hem de alerji konusuna önem veren bir firma. 

Bizim emektar Fakir bozulunca yerine geçici olarak Sinbo almıştık. 

(O zamanlar 50 liraya almıştık, şimdi 100 liraya satıyorlar şaka gibi.) 

Akrabama zamanında Philips FC9225/01 model numaralı Marathon süpürgeyi almıştık. 

Sanırım ilk çıkan Marathon süpürgelerdendi. Sağlam emiş gücü vardı. 

Ama ilk çıkanlarda filtre ve türbin sistemi farklıydı. Temizlik butonuna basınca filtrenin içindeki parçayı çevirip filtredeki tozu hazneye döküyordu. Kesinlikle yıkanmaması gereken bir filtreydi. Yıkanınca toz çamur gibi yapışıp diplerinde birikiyordu. Bir kere yıkamışlardı, yarım saat temizlemek zorunda kalmıştım. 

Şimdiki toz torbasız cihazlarda hazneyi havayı döndürecek pasif bir türbin şeklinde tasarlıyorlar. 

Kendi evimize Sinbo faciasından sonra PowerPro Active (FC9532/09) modelini almıştık. 

Şu an Philips'in sitesinde 829.99 TL diyor fakat biz zamanında 500 TL'ye almıştık. 

PowerPro serisi cihazların tasarımı değişmiş sanırım. Bizdekinde güç ayar trimpotu varken şimdiki modellerde onu kaldırmışlar. 

Bütçeniz varsa Dyson, bütçeniz yoksa Philips bakın derim.

Fakir de kötü marka değil fakat ben süpürgeleri araştırdığım zamanlarda modelleri emiş gücü yönünden Philips'den geride kalıyordu. 

Şimdilerde nasıldır bilemem.

unreleased Çevrimdışı

unreleased 

Aktif Üye
7 Ocak 2018
422
Bende elektrikli süpürge arayışına girmiş bulunmaktayım.:kiskis Aslında alayım da bitsin hemen istiyorum.

Philips PowerPro FC9332/07 (veya FC9331/07) uygun gözüktü gözüme.
Sizlerin de deneyimlerininizi ve tavsiyelerinizi dinlemek isterim.:ok

Konunuzu baltalıyor gibi olduysam kusura bakmayın gurkan gurkan hocam.

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,622
Bende elektrikli süpürge arayışına girmiş bulunmaktayım.:kiskis Aslında alayım da bitsin hemen istiyorum.

Philips PowerPro FC9332/07 (veya FC9331/07) uygun gözüktü gözüme.
Sizlerin de deneyimlerininizi ve tavsiyelerinizi dinlemek isterim.:ok

Konunuzu baltalıyor gibi olduysam kusura bakmayın gurkan gurkan hocam.

İki model arasındaki tek fark FC9332/07 modelinde turbo başlık gelmesi.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,433
Turbo başlık candir can
Turbo baslik cok kolay yorulmadan supurme deneyimi yasatir :ok

Benim supergenin gecen hafta turbo basligi
Mafsal yerinden kirildi
Orjinali 130tl temin ettim dun
Turbo fircasi olmayan supurgeden uzak durun :ok

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,622
Turbo başlık candir can
Turbo baslik cok kolay yorulmadan supurme deneyimi yasatir :ok

Benim supergenin gecen hafta turbo basligi
Mafsal yerinden kirildi
Orjinali 130tl temin ettim dun
Turbo fircasi olmayan supurgeden uzak durun :ok

Bir ara şarjlı gırgırlar vardı, onların elektrik süpürgesinde olan sürümü bu. :sirit

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,433
Emis gucuyle hareket ediyir
Girgirlama yapmasi nedeniyle zeminde rahatlıkla kayiyor
Kil tuy ne varsa girgirira topluyor

unreleased Çevrimdışı

unreleased 

Aktif Üye
7 Ocak 2018