superonline abonelerine verdiği modemlerde kısıtlı firmware sorunu

A Çevrimdışı

axelfoly

Yeni Üye
20 Ocak 2022
21
öncelikle merhaba
superonline yeni üye oldum , teknik servis gelip eve modem kurulumu yaptı ve gitti , ben wifi sıkca kullanma taraftarı olmadığım için özellikle gece aktif olmasını istemediğimden ki sağlık açısından da kapatma taraftarıyım modemin arayüzü kurcaladım ve istediğim gibi zamansal ve gün seçimi yapılıp istenen vakitte kapanıp açılmasını sağlayacak özellik menüde mevcuttu , gerekli ayarları yapıp denemek istedim fakat ne yaptıysam wifiyi ayarladığım zaman dilimlerinde kapatmayı başaramadım , önceden bu modemden çok daha basit adsl modemim de bu özelik gayet başarılı çalışırken ( iss verdiği bir modem değildi ) turkcell in verdiği huawei wifi 6 modemde ise bu özellik menüler arasında sadece bir sayfa hiç bir etkinliği yok. müşteri hizmetlerini defalarca aradım kimi defa bu sorunu biz çözemeyiz servis kaydı oluşturup size dönüş yaparız dediler dönüş yapmadılar kimi kez modeme reset atın gücünü kesin bir kaç dk bekleyin dediler alakasız bir şekilde bunun çözüm olacağını söylediler ama hiçbir çözüm olmadı , bugün superonline ofise gittim sorunu onlara da ilettim ve tekrar bunu bize değil müşteri hizmetlerine bildir yanıtı aldım , açıkcası boşuna çabalayıp sürekli bir kısır döngüde vakit harcamaktan başka bir durum olmadı , modemde istediğim özellik varken kullanamıyorum ve para verip modem almakta istemiyorum , fakat şirkette çözüm üretmek değil sürekli bahaneler ardında sorunu görmezden gelmekte , bu sorundan kurtulmak için ne tavsiye edersiniz , tecrübeli arkadaşlardan yardım istiyorum , tşk

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,291
Hocam bana 6 aydır fatura göndermiyorlardı aradım sorun olmuş tamam dediler toplu fatura çıkacak. Ay sonunda normal faturam geldi ? Böyle bir firmadan sizin beklediğiniz teknik destek çok zor. Aşağıdaki linkteki ürünü kullanın , ben başka markanınkini akvaryumumda kullanıyorum. En basit ve hızlı çözümdür. Tavsiye ederim.

mattik Çevrimdışı

mattik

Aktif Üye
29 Kas 2021
74
40
@axelfol
Modeminizin saat tarih zaman çizelgesi bölümü var mı?

A Çevrimdışı

axelfoly

Yeni Üye
20 Ocak 2022
21
Hocam bana 6 aydır fatura göndermiyorlardı aradım sorun olmuş tamam dediler toplu fatura çıkacak. Ay sonunda normal faturam geldi ? Böyle bir firmadan sizin beklediğiniz teknik destek çok zor. Aşağıdaki linkteki ürünü kullanın , ben başka markanınkini akvaryumumda kullanıyorum. En basit ve hızlı çözümdür. Tavsiye ederim.

bu aklıma geldi fakat kablolu netin kesilmemesi gerek hocam , yıllar önce turkcel hattım vardı sırf vermeyi beceremedikleri hizmet karşılığında fazlasıyla sömürdükleri için bırakmıştım ama değişen hiçbirşey olmamış anlaşılan

@axelfol
Modeminizin saat tarih zaman çizelgesi bölümü var mı?
var hocam

37bfc6620de83ae0d.jpg

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,291
bu aklıma geldi fakat kablolu netin kesilmemesi gerek hocam , yıllar önce turkcel hattım vardı sırf vermeyi beceremedikleri hizmet karşılığında fazlasıyla sömürdükleri için bırakmıştım ama değişen hiçbirşey olmamış anlaşılan

var hocam

37bfc6620de83ae0d.jpg
Ben teknik servise modemi (sizinkiyle aynı modem) bridge mode alırmısınız dediğimde yüzüme bakmışlardı. Sonradan bende araştırdığımda arayüzde kısıtlı şeyler vardı bridge mode yoktu. Bu yüzden böyle bir öneride bulundum size.

mattik Çevrimdışı

mattik

Aktif Üye
29 Kas 2021
74
40
A axelfoly
Bahs ettiğim bölüm SNTP bolumuydu. Kisitli deyince acaba modem ayarlari yapmak icin stnp mi yi kullaniyor diye dusundum hic bilgim yok bu konuda(: Tamamen tahmindi.
Ancak paylastiginiz fotografta fark ettigim şey, saat ayar bolumunun yaninda bir kutucuk var. Ayarlari yaptiktan sonra o kutucugun isaretli olmasi gerekli.

A Çevrimdışı

axelfoly

Yeni Üye
20 Ocak 2022
21
A axelfoly
Bahs ettiğim bölüm SNTP bolumuydu. Kisitli deyince acaba modem ayarlari yapmak icin stnp mi yi kullaniyor diye dusundum hic bilgim yok bu konuda(: Tamamen tahmindi.
Ancak paylastiginiz fotografta fark ettigim şey, saat ayar bolumunun yaninda bir kutucuk var. Ayarlari yaptiktan sonra o kutucugun isaretli olmasi gerekli.
o kutucuğu işaretliyorum ve uygula dediğimde otomatikmen o işaret kalkıyor

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Çevrede wi-fi ağları mevcutsa bunu yapmanızın pek bir anlamı yok ama bu modemin yazılımı biraz yavaş.
Daha gelişmiş bir modem olduğu kesin ama yine de ucuz etin yahnisi olduğu belli.
Özellikle 5GHz'de kopma yaşatabiliyor.
ZTE ile değiştirmelerini isteyin.

Screenshot-2022-01-21-at-12-51-31-HG8245X6d7e63c5f7f96b010.png

Güncelleme beklemek dışında yapabileceğiniz bir şey yok.
ID ve şifreyi alıp başka router takma fikri de sizi zorlar çünkü şifre düzenli olarak değişiyor diye biliyorum.

A Çevrimdışı

axelfoly

Yeni Üye
20 Ocak 2022
21
Modemin web arayüzüne hangi web tarayıcıyla giriyorsunuz.
İnternet explorer ile dener misiniz rica etsem?
chromede deniyordum opera ve edgede denedim sonuç değişmedi explorer ise yüklü değil hocam
Çevrede wi-fi ağları mevcutsa bunu yapmanızın pek bir anlamı yok ama bu modemin yazılımı biraz yavaş.
Daha gelişmiş bir modem olduğu kesin ama yine de ucuz etin yahnisi olduğu belli.
Özellikle 5GHz'de kopma yaşatabiliyor.
ZTE ile değiştirmelerini isteyin.

Screenshot-2022-01-21-at-12-51-31-HG8245X6d7e63c5f7f96b010.png

Güncelleme beklemek dışında yapabileceğiniz bir şey yok.
ID ve şifreyi alıp başka router takma fikri de sizi zorlar çünkü şifre düzenli olarak değişiyor diye biliyorum.
çevrede bir kaç ağ var fakat 1-2 çubuk çekiyorlar , ama bizim modem full çekiyor , modem şu özelliğini kullanabilsem aslında fena değil tek sorun bu özelliğin bulunup çalışmaması , modem değişimi istesem benzer sorun yaşamam olası değil midir çünki firmalar belli kısıtlamaları üreticilerden istiyor olabilir

mattik Çevrimdışı

mattik

Aktif Üye
29 Kas 2021
74
40
@axelfloy
Tam olarak modeminizin marka modelini paylaşır mısınız?
Bilmedigim icin ilk olarak yapacagim seyleri yazayim.
1. Bilgisayarin ya da web tarayicisinin dil secimi varsa ingilizce secerek denerdim.
2.Kesinlikle windows tarafindan gelistirilen ugulamalari kullanirdim.
3.Bilgisayar windows 8 ve üzeriyse mutlaka shift tusu ile gercek yeniden baslatma islemi gerceklestirirdim.
4.Wifi acikken degil kapaliyken bu ayari aktiflestirmeyi denerdim..
5. Benim anladigim siz o kutucugu isaretlediginizde aktif olmamasinin nedeni verilen komut dizgisi calismiyor.
En son ise modemin hali hazirda olan ayarlarini yedekler modemde kucuk bir degisiklik yapip yedekten ayarlari tekrar yuklerdim.
İnternet explorer u kendiniz kaldirmamışsaniz olmasi gerekir görev cubugu uzerinde ki arama bolumune internet explorer yazmaniz kafi.
Kolayliklar dilerim.

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

axelfoly

Yeni Üye
20 Ocak 2022
21
@axelfloy
Tam olarak modeminizin marka modelini paylaşır mısınız?
Bilmedigim icin ilk olarak yapacagim seyleri yazayim.
1. Bilgisayarin ya da web tarayicisinin dil secimi varsa ingilizce secerek denerdim.
2.Kesinlikle windows tarafindan gelistirilen ugulamalari kullanirdim.
3.Bilgisayar windows 8 ve üzeriyse mutlaka shift tusu ile gercek yeniden baslatma islemi gerceklestirirdim.
4.Wifi acikken degil kapaliyken bu ayari aktiflestirmeyi denerdim..
5. Benim anladigim siz o kutucugu isaretlediginizde aktif olmamasinin nedeni verilen komut dizgisi calismiyor.
En son ise modemin hali hazirda olan ayarlarini yedekler modemde kucuk bir degisiklik yapip yedekten ayarlari tekrar yuklerdim.
İnternet explorer u kendiniz kaldirmamışsaniz olmasi gerekir görev cubugu uzerinde ki arama bolumune internet explorer yazmaniz kafi.
Kolayliklar dilerim.
huawei HG8245X6-10 hocam
pcde win7 yüklü ve internet explorer yükledim enteresan bir şekilde admin ve pass girdiğim halde modem arayüz açılmadı

mattik Çevrimdışı

mattik

Aktif Üye
29 Kas 2021
74
40
huawei HG8245X6-10 hocam
pcde win7 yüklü ve internet explorer yükledim enteresan bir şekilde admin ve pass girdiğim halde modem arayüz açılmadı.
modeminizi inceleyip size dönüş yapacağım, diye yazacaktım maalesef ne bir bilgiye nede bir modem emulatorüne ulaşabildim.
Win 7 için

Firefox’un ESR sürümü, denemek için daha uygun olacaktır.

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt