Sunplus Kumanda kodu değiştirme

M Çevrimdışı

morfeusss

Yeni Üye
29 Ara 2019
7
45
Arkadaşlar Merhaba,

Sunplus 1506f işlemcili cihazda kumanda kodunu değiştirmek istiyorum. Bunun için Bin dosyasının neresinde değişiklik yapmak gerekir? Cihaz RStrong R25000. Tiger TG999 yazılımını yüklüyorum ama kumanda çalışmıyor. Diğer 1506f-t yazılımlarını yüklediğimde invalid device hatası veriyor. Cihaz HW: 1net_1tn_led1_64. İşlemci Availink AVL1506t.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Sunplus hex editörle hiç uğraşmadım ,çünkü bendeki 8in1 kumanda süper çalışıyor (sanki bir konuda fotolarını yayınlamıştım,hatta kodlarını da verdim) ,İnvalid device hatasının düzeldiğini ben şahsen görmedim,farklı yazılımlar deneyebilirsin :ok

M Çevrimdışı

morfeusss

Yeni Üye
29 Ara 2019
7
45
Haklısınız Invalid device hatası düzeldiğini bende görmedim. Yüklediğim yazılımda (Tiger TG999) invalid device hatası vermiyor. Sadece kumanda ve alıcı displayi çalışmıyor. İlginç olan işlemcileri aynı olmasına rağmen Hiremco kombo kinge istediğim 1506f-t yazılımını yükleyip çalıştırabilirken bu cihaza sadece kendi yazılımı ve tiger tg999 yazılımı yüklendiğinde hata vermiyor. Yüklemeleri RS232 veya epromu söküp CH341 ile yapıyorum.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Haklısınız Invalid device hatası düzeldiğini bende görmedim. Yüklediğim yazılımda (Tiger TG999) invalid device hatası vermiyor. Sadece kumanda ve alıcı displayi çalışmıyor. İlginç olan işlemcileri aynı olmasına rağmen Hiremco kombo kinge istediğim 1506f-t yazılımını yükleyip çalıştırabilirken bu cihaza sadece kendi yazılımı ve tiger tg999 yazılımı yüklendiğinde hata vermiyor. Yüklemeleri RS232 veya epromu söküp CH341 ile yapıyorum.
Bende hometech 1506 (8MB) vardı,tek yazılım haricinde hiçbir yazılımı kabul etmiyordu,ne yaptıysam,başaramadım,yazılımla keyfi olark oynamama rağmen hiç yüklenmedi ,sanırım yüklenen yazılımı da bu forumda vermiştim diye hatırlıyorum,sadece o yazılım çalışıyordu ,hatta server veriyordu (gerçi kötü serverdi ama yinede iş yapıyordu)
Alıcı DP önemli değil de kumanda çok önemli,bende onu 8in1 ile aşmıştım o zaman ,o zaman yazdım çünkü cihaz artık elimde yok :)
Bence ev kullanıcısı isen, bir tane bu kumandalardan almalısın ,en azından %90 işe yarıyor,bulamadığı kod da oluyor tabii,GX serisinde kumanda değişimi kolay oluyor ama 150x serisinde ve Ali işlemcilerde sanki zor,hatta olmuyor gibi ,işin garibi yazılım "binwalk" ile açılıyor ama ne yazıkki toplanmıyor, en azından ben toplayamıyorum ,çoğu şeyi unutmuşum artık ,en son 2005 te bırakmıştım bu işleri,sağolsun digiulama tarafından tekrar el atmaya başladım ama ,işte olduğu kadar :ok

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Bu arada vestel tv yazılımı içine girmekten bahsetmediğimi belirteyim ,o tamamen rastlantı eseridir ki 2014 den sonra tvde duman attırdık bir nevi :)
Neyse,fazla uzatmayayım :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Kumanda kodlarını hex içinde göremedim,veya ben beceremedim,değiştirilemiyor sanırım kumanda kodları :)

M Çevrimdışı

morfeusss

Yeni Üye
29 Ara 2019
7
45
İlginiz için teşekkür ederim. Sanırım değiştirilemiyor. Başka bir yazılım bulmaya çalışacağım artık.

A Çevrimdışı

A.Bozoğlu 

Süper Üye
25 Eki 2017
623
Kumanda kodlarını hex içinde göremedim,veya ben beceremedim,değiştirilemiyor sanırım kumanda kodları :)
Emmi 1506g serisi bir değişik, sistem bilgisinde hsp ve otp gibi ayrımlar var, hometech hsp, taplin, yumatu otp yanlış hatırlamıyorsam. mesela bendeki hometech sadece sattillimite ve echolink tornado yazılımlarını alıyordu. ama taplin speeder2 bunlara ilave bir çok yazılımı alıyor. kumanda değişimi banada lazım. ;)

M Çevrimdışı
18 Kas 2020
727
43
yazılımı ekle değiştireyim sana kumanda kodlarını inşallah hex teki ofset deyerleri aynı çıkar
aynı çıkmazsa ya fazla ya eksik olur buda kumandanın bazı fonksyonlarının çalışmöamasına neden olur
eprom yazıyoırsan problem olmaz ben sana hazırlarım

A Çevrimdışı

A.Bozoğlu 

Süper Üye
25 Eki 2017
623
yazılımı ekle değiştireyim sana kumanda kodlarını inşallah hex teki ofset deyerleri aynı çıkar
aynı çıkmazsa ya fazla ya eksik olur buda kumandanın bazı fonksyonlarının çalışmöamasına neden olur
eprom yazıyoırsan problem olmaz ben sana hazırlarım
Cihazı bir arkadaş almıştı, bir ara alıp eklerim abi.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt