Sunplus 1506A İşlemcili Yazılımı Düzenleme

S Çevrimdışı

Sezgin 2 

Yeni Üye
14 Mar 2021
7
Merhabalar,
Elimde uzun süredir atıl olan Next Amigo Plus cihazı var. Zamanında ilk çıktığı gün almıştım. Cihazda herhangi bir sorun yok. Yazılımı StarCom SC-880 cihazına dönüştürüp kullanıyordum. Hobi ve bilgilenme amaçlı Next Amigo Plus'un orjinal yazılımı üzerinden düzenlemek yapmak istedim. Basit bir örnek ile Türkçe tercümede iyileştirmeler, açılış logo değişimi, YouTube API key gibi güncellemeler.
Next Amigo Plus yazılımlarını incelediğimde 21.06.2017 tarihinde çıkan yazılımın şifresi yok. Sunplus Un/Re Pack programı ile yazılımı dışarı çıkarabiliyorum. Cihazdaki ve firmaya ait tüm bilgileri görebiliyorum. FTP bilgisi, VOD server bilgisi vb.
Şimdi soruma dönecek olursak, dışarı çıkardığım yazımı HEX editör ile düzenlemek istiyorum. Cihazın ana dosyasının bulunduğu SPHE_Part9.abs uzantılı dosyayı HEX ile açıp test amaçlı "Sistem Bilgisi" yazısını "SistAm Bilgisi" olarak değiştirdim. Yazılım geri RePack ederek kapattım. Cihaza yüklediğimde cihaz çöküyor. Bu sorunu nasıl aşabilirim? Bu birinci sorumdu.
AmigoPlusSPHEPart9.png

İkinci sorum ise karakter sayısı meselesi. Yine bir örnek gösterecek olursam, biliyorsunuz EMU'yu ektikleştirmek için kumanda dan 8899+OK tuşuna basmamız gerekiyor. Bu işlemi yaptığımızda cihazda "CC Etkinleştir" ibaresi çıkıyor. Ben bu uyarıyı "CC Etkinleşti" veya "Sunucu Etkinleşti" gibi orjinal karakter sayısından fazla veya eksik girerek düzeltmeler yapmak istiyorum. HEX Editör'de orjinal karakter sayısından eksik veya fazla girip yazılımı RePack edip kapattığımda yazılım kapanıyor fakat kapanan yazılımı tekrar açmak istediğimde "Lzma compresion problem" hatası alıyorum. Bu sorunların çözümünü bilen üstadlardan bilgi almam mümkün müdür?

lzma_error.png

CCetkin.png

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt