SUNNY SN022LDMSV39-V1F 5-6 denemede açılıyor

M Çevrimdışı

myphysically

Yeni Üye
16 Tem 2020
7
27
Ekran-Alintisib8621a347f0d40db.png

başlıkta da bahsettiğim marka ve model tvyi kullanmaktayım, daha doğrusu kullanmaya çalışmaktayım. lafı fazla uzatmadan probleme geleyim...
tv fişe takılıyken standby ışığı kırmızı yanıyor buraya kadar normal görünüyor her şey, ürünü power tuşuna basıp açmaya çalıştığımda ise açılacakmış gibi oluyor; standby ışığı yeşile dönüyor fakat 1 veya 2 saniye sonra ışık tekrar kırmızıya dönüyor. bu döngü 5-6 hatta bazen 10 defa tekrarlandıktan sonra tv sonunda açılıyor... unutmadan bunu da belirtmemde fayda var diye düşünüyorum normal fişe takılı modda ve kırmızı ışık yanar vaziyetteyken tvnin arka taraflarında kulağı hafif tırmalayan tiz bir ses geliyor. power tuşuna basmamla birlikte ses biraz kısılıyor; standby ışığı kırmızıya döneceği esnada ses tekrar eski haline dönüyor. böylelikle açılana kadar devam ediyor bu ses.
güç kartındaki kondansatörlerden şüphelendim hepsini teker teker söküp kapasite ölçümü yaptım fakat kayda değer bir kapasite düşüklüğü göremedim, görsel olarak da kartın önü ve arkasında bir deformasyon yoktu...
ne yapabileceğim konuda yardımcı olabilirseniz çok mutlu olacağım şimdiden herkese teşekkürler, iyi forumlar

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,455
49
kartın sağ kısmındaki elektrolitik kondansatörleri hepsini değiştirin.

M Çevrimdışı

myphysically

Yeni Üye
16 Tem 2020
7
27
üzerinde KY yazan

hocam onu ölçtüm 47 uF olması gerekirken 44-45 arası bir değer çıktı, gidip aynı değerde kondansatör aradım bir tvci 400v 68 uF lık kond. verdi onu denedim yine değişen bir şey olmadı.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

kartın sağ kısmındaki elektrolitik kondansatörleri hepsini değiştirin.
hepsini tek tek ölçtüm değerler normaldi hocam bu yine de değişimi gerektirir mi

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,366
64
Geri
Üst Alt