Sunny led tv ters ve negatif görüntü

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
keyci52' Alıntı:
Merhaba ustalarım sorun anakart değiştirdiğim sunny axen led tv lerde ekran ters ve negatif görüntü oluyor servis menüsünden düzeltiğimde elektrik fişini çekip takınca eski halini alıyor yardımcı olursanız çok sevinirim

Hımmm, demek ki sistemde yazma koruması var ,hafızaya almadığına göre ,bu ikinci rast gelişim oluyor forumda sunny ila alakalı bu tip işlem.

O Çevrimdışı

Omeeerr

Yeni Üye
1 Nis 2020
32
26
Merhaba ustalar sunny tv de negatif görüntü fakat lvds bölümü yok nasıl düzeltebiliriz ?

IMG-20210917-WA0002.jpg

O Çevrimdışı

Omeeerr

Yeni Üye
1 Nis 2020
32
26
Ustam ben paneli değiştirdim anakartı değil. Anakart diğer usta yazmış. Vestel tv den çıkma panel var. Anakart 18at002 aynen. Lg paneldir. Yazılımı vestelden alabilirim işimize yararmı ?

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
Ustam ben paneli değiştirdim anakartı değil. Anakart diğer usta yazmış. Vestel tv den çıkma panel var. Anakart 18at002 aynen. Lg paneldir. Yazılımı vestelden alabilirim işimize yararmı ?
Pardon karıştırdım servis medüde map lvds olmasılazım sunny lerde. Maalesef vestel panel dosyası uymaz tanıdığınız panel tamircisi varsa onunla görüşün tadilatla düzelme ihtimali olabilir.

O Çevrimdışı

Omeeerr

Yeni Üye
1 Nis 2020
32
26
Ustam daha önce en az 20 kere kasa değişimi lvds çözümü ile yine aynı numaralı panellerle yaptım. Diğer sunny axen awox larda vardı. Fakat bunda lvds bölümü yok 2019 yazılımı var bu service menu ile bir bilginiz varmı ?
Pardon karıştırdım servis medüde map lvds olmasılazım sunny lerde. Maalesef vestel panel dosyası uymaz tanıdığınız panel tamircisi varsa onunla görüşün tadilatla düzelme ihtimali olabilir.

IMG-20210917-WA00045a1ce73f2a59482d.jpg

Menu bu şekilde

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
Ustam daha önce en az 20 kere kasa değişimi lvds çözümü ile yine aynı numaralı panellerle yaptım. Diğer sunny axen awox larda vardı. Fakat bunda lvds bölümü yok 2019 yazılımı var bu service menu ile bir bilginiz varmı ?

Menu bu şekilde

F Çevrimdışı

ffaattiihh

Yeni Üye
16 Şub 2022
1
38

Menu bu şekilde
Kardeşim sende ki bu sorun aynı marka ve model TV de benim de başıma geldi çözümü konusunda yardımcı olur musun

:clap2:ok Sunny otlamışlığım var bir tanıdığındı aynı sorun dan muzdarip panel epromundaki yazılım anakartdaki ful yazılımla uyuşmuyor enerji kesip verdiğinizde yine ters osd oluyordu.Anakartlar aynı görünsede yazılımatmak gerekiyor
Kardesim berebir aynı sorun benim TV de de oldu bana da yardımcı olabilir misin sana zahmet.

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Kardeşim sende ki bu sorun aynı marka ve model TV de benim de başıma geldi çözümü konusunda yardımcı olur musun

Kardesim berebir aynı sorun benim TV de de oldu bana da yardımcı olabilir misin sana zahmet.

Olmuş zaten usta. Çözüm tek kişi için değil. Linkten yazılımı indirin, forumun yazılım yükleme konularından yazılım yüklemeyi öğrenip yükleyin.

Birebir aynı soruna birebir aynı çözüm.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt