Sunny dahili uydu modül arızalı mı? (19420 DLED modül)

korkutsa Çevrimdışı

korkutsa 

Aktif Üye
6 Kas 2020
65
47
Sunny SN032DLD12AT022 model dahili uydu alıcılı tv var. Cihazımda uydudan yayın göstermemeye başlamıştı. Fabrika ayarlarına döndürdüm, direkt bağlı turksat çanağı görmedi. Anten ve kabloda sorun yok, test ettim.
TV'de eski ayarları saklamıştım. Geri yükledim. Kanallar geldi ve görüntü geldi. Fakat bu sefer de, nereyi açarsam açayım 3sn'de bir 12.sıradaki kanala atlıyor ve kanal numarasına 0 yazıyor. Listeyi açtığımda listedeki bazı 2 haneli numaralarda 0 yazdığını görüyorum. Ayarları ilk geri yüklediğimde kanal numaraları ve liste normal. İlk görüntüyü almaya başladığımda sapıtıyor.
Sizce dahili uydu alıcı modülü mü değiştirmeliyim?

IMG_20210111_193533.jpg
IMG_20210111_193457.jpg
IMG_20210111_193541.jpg

K Çevrimdışı

kabus22

Kayıtsız / Doğrulanmamış
bence 100 150 tl arası harici uydu al

korkutsa Çevrimdışı

korkutsa 

Aktif Üye
6 Kas 2020
65
47
Bunu çok yaşlı babam kullanacak. Tek kumandadan kontrol edilmesi iyi oluyordu. Ortada ikinci bir kumanda ve tv'nin yanından sarkan kızılötesi gözü eğreti yerleştirilmiş ya da masaya konmuş bir uydu alıcı yerine bu daha kompakt bir çözüm olacak. Ama acaba arızalı mı?

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
52
next kanky akilli kumanda ile birlkte satiliyor Televizyonun acma kapama tuslarini uydunun kumandasina ögretiyorsunuz Böylece tek kumanda ile karmasa yasanmiyor

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,241
62
TKGS açıksa kapatın.Siz kanalları geri yüklediğinizde sıralı gibi gözükür ama zamanla listeyi kendi kafasına göre sıralar.Bir de böyle deneyin.Bazı kanalların yayını bazı frekanslarda sonlandı,yeni frekanslara geçtiler.Bazı kanallar yayınına son verdi,kapandı.TKGS sistemi kapalı,şebeke açık ve isteğinize göre şifreli veya şifresiz olarak manuel olarak taratırsanız en güncel kanal listesi yüklenir.Kolay gelsin.

korkutsa Çevrimdışı

korkutsa 

Aktif Üye
6 Kas 2020
65
47
next kanky akilli kumanda ile birlkte satiliyor Televizyonun acma kapama tuslarini uydunun kumandasina ögretiyorsunuz Böylece tek kumanda ile karmasa yasanmiyor
Bu güzel oldu. Zaten kumanda da çok eskimişti. Bir modül bir de kumanda alacak olsam. 2 tane Next Kanky parası çıkardı cebimden. Next alıp geçeyim akıllı kumandası varsa en güzeli.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt