su sipariş takip programı gibi işlerle uğraşan ya da yardımcı olabilecek bi yazılımcı arkadaş var mı? ( caller id programı vs gibi )

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Caller id ile su siparişi arasındaki ilişkiyi anlayamadım ama müşteri takibi gibi bir şey istiyorsunuz sanırım.
Hakim değilim ama Microsoft Excel ile böyle bir şey kolay yoldan yapılabilir sanki? :alala

J Çevrimdışı

jakabo53

Aktif Üye
27 Eyl 2018
56
35
hocam bir kaç örnek atıcam...daha iyi anlamanız açısından...fotoları çekcem şimdi..

J Çevrimdışı

jakabo53

Aktif Üye
27 Eyl 2018
56
35
IMG_1145.png
( bu caller id kutusu pc ile tel arasındaki bağlantıyı kuruyor) yani tel çaldığında pc ye düşmesini sağlıyor...

IMG_1143.jpg
( bu caller id kutusunun bağlı olup olmadığını ya da çalışıyor mu diye gösteren cihaz test uygulaması...görüldüğü üzere cihaz bağlı ve çalışıyor...

IMG_1144.jpg
bu asıl yazılım ( su sipariş programı) tel çaldığında böyle önüme düşmesi lazım ki her seferinde müşteriye adres sormamak için.... işte cihaz çalışıyor ve program adresleri önüme düşürmüyor..sorun orada...bu programı yazan arkadaş yazılımın desteğini kesti...o yüzden ben kendim bişeyler yapmaya çalışcam... belki yazılımcı arkadaşlar sorunu çözebilir..

J Çevrimdışı

jakabo53

Aktif Üye
27 Eyl 2018
56
35
Caller id ile su siparişi arasındaki ilişkiyi anlayamadım ama müşteri takibi gibi bir şey istiyorsunuz sanırım.
Hakim değilim ama Microsoft Excel ile böyle bir şey kolay yoldan yapılabilir sanki? :alala
excel ile müşteri listesini yaptım... makrolarla oluyor...tel nosunu girince müşteri adresini veriyor.hiç yoktan iyidir...fakat bize önemli olan tel çaldığında direkt adresi önümüze düşürmesi..yani elle telefon girip uğraşmamak..çünkü manuel çok zor oluyor...pekii tel çaldığında direkt exceldeki adresi bulma olabiliyor mu?yani yapabilir miyiz acaba?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
excel ile müşteri listesini yaptım... makrolarla oluyor...tel nosunu girince müşteri adresini veriyor.hiç yoktan iyidir...fakat bize önemli olan tel çaldığında direkt adresi önümüze düşürmesi..yani elle telefon girip uğraşmamak..çünkü manuel çok zor oluyor...pekii tel çaldığında direkt exceldeki adresi bulma olabiliyor mu?yani yapabilir miyiz acaba?

Onu Excel'in yapabileceğini sanmıyorum.
O cihaz başka yazılımla çalışıyor mu peki?
Windows 10'da mesela telefon etme özelliği vardı sanırım, belki orada bir şeyler yapılabilir.

J Çevrimdışı

jakabo53

Aktif Üye
27 Eyl 2018
56
35
Onu Excel'in yapabileceğini sanmıyorum.
O cihaz başka yazılımla çalışıyor mu peki?
Windows 10'da mesela telefon etme özelliği vardı sanırım, belki orada bir şeyler yapılabilir.
ben windows 7 kullanıyorum... hayır o cihaz ona göre uyumlu yazılımlarla birlikte çalışır...

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
Hocam programın veri tabanında sorun var iletişim kuramıyor veya sorgu yapamıyor programın desteği yok demişsiniz veri tabanı sizin pc de mi yoksa karşı tarafta mı çalışıyor bilmiyorum karşı tarafta ise hiç boşuna uğraşmayın. Dataların Sizdemi karşı tarafta mı olduğunu anlamak için internet olmadan program sorgu yapıyormuydu? Yapıyor ise sizde yapmıyorsa karşı taraftadır.

J Çevrimdışı

jakabo53

Aktif Üye
27 Eyl 2018
56
35
Hocam programın veri tabanında sorun var iletişim kuramıyor veya sorgu yapamıyor programın desteği yok demişsiniz veri tabanı sizin pc de mi yoksa karşı tarafta mı çalışıyor bilmiyorum karşı tarafta ise hiç boşuna uğraşmayın. Dataların Sizdemi karşı tarafta mı olduğunu anlamak için internet olmadan program sorgu yapıyormuydu? Yapıyor ise sizde yapmıyorsa karşı taraftadır.
evet hocam ,internet olmadan yapıyordu...
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Programı başka yere kopyalayın, denemeleri orada yaparsınız.
Fakat derlenmiş bir program geri kodlarına açılabilir mi bilmiyorum.
Bu programın sonuçta sahibi var, kodları öğrenilmesin diye şifrelemiş olabilir.
evet,önceden pc ye uzaktan bağlanınca mysQL bağlanıp şifre girerek bişeyler yapıyordu..

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt