Şu İmamoğlunu sevmeyen tek muhalif benmiyim acaba?

K Çevrimdışı

kronik1907 

Yeni Üye
23 Nis 2022
44
34
HİÇ BİR SİYASİ PARTİYİ DESTEKLEMEYEN DAHA DOĞRUSU KÖRÜ KÖRÜNE BAĞLI OLMAYAN BİRİ OLARAK YORUMUMU YAPAYIM.
Lütfen sen şu partilisin zaten onun iiçin atıp tutuyorsun gibi kırıcı yaklaşmayın.
Ben artık Cumhuriyet Halk Partisinin
adı ile uzaktan yakından alakası olmayan bir parti olduğunu düşünüyorum
kralların ve kralcıların yuvası olan bir parti olmuştur.

EKREM İMAMOĞLU
Oy verenlerin çok büyük bir çoğunluğu
İstanbul Belediye Başkanı olduğunda vaadettiği projelerin hepsini yapar filan diye oy vermedi
zaten bütün seçimlerde bütün adaylar bir sürü vaadlerde bulunur ama hiç biri tamamını yerine getiremez.
Bunlar bilmediğimiz şeyler değil.
Bu şahsın İstanbul Belediye Başkanlığını almasında
Seçim öncesi karakteristik duruşunun getirdiği artılar ve artık diğer partiye oy verenlerin arasında da
artık bu güne kadar desteklemiş olduğum partime bir ders vermek lazım
en azında bu şahsın duruşu düzgün eğer böyle devam ederse ve vaadettiklerinin bir kısmını yaparsa gerçekten güzel şeyler olabilir düşüncesi ile
başkan olmasını sağlamış bir kesim vadrı.Yani bir tek kemik kadro değil farklı düşünceler ile farklı siyasi düşüncelerde olan bu güne kadar farklı siyasi partileri desteklemiş olan şahısların ilk kez yerel seçimlerde particilikten öte şahıs üzerine yoğunlaşmak lazım fikri ile hareket ederek verdiği bir şans vardı.
Ama seçim bitti biraz süre geçti ne oldu.Tavırlar değişkenlik gösterdi.

Hele ki bir yorumu var benim gözümden insani değer olarak ahlaki değerler olarak insanlara olan başkış açısı olarak tamamen gözümden düşmüş bir insandır.
Benim eşim, iyi eğitim almış, üniversite bitirmiş, masterı olan, doktorası olan bir Türk kadını. Benim eşim, nereye gideceğini bilir.
Bu sözü medya önünde irdelesek
lafı olmadık yerlere çekiyorsunuz diyecek belki ama baştan sona ahlaki değerlerini yitirmiş bir sözdür.
Ne demek yani
üniversite mezunu bir kadın istediği kararı verebilme yetisine sahip iken
üniversite okuyamamış bir kadın her kararını alırken kocasına mı danışacak
eğitim insanın ufkunu açar insana değer katar iş hayatı için artılar katar ama insanın karaktereini değiştirmeyecek olduktan sonra 5 üniversite bitirsen boş
ayrıca üniversite mezunu biri sosyal yaşantısında hatalı kararlar veremeyecek diye de bir durum yok.

Bu yorum özenle seçilmiş kelimeler ile kurulmuş ama meali:
Siz kim köpeksiniz benim kadım üniversite mezunu cahil cxahil yorumlar yapmayın tarzında bir yorumdur.
Ekrem İmamoğlu bu memleketin geleceğine olumlu etkiler oluşturabilecek biri değildir malesef.

KEMAL KILIÇTAROĞLU
Burası tam fiyasko
girdiği her seçimden malubiyetle ayrılan
desteklediklerinin de mağlubiyetini gören biri nedense o koltuğu bırakmıyor.

Her seçimden yenilgi ile ayrıldın desen
çalıntı oylar ile başa geldiler der.
Çaldırma kardeşim çaldırma
seçim günü bir oyu bile çaldırmmayacak kadar örgütlenebilecek bir kapasiten yoksa başa gelmeyi zaten haketmiyorsun.
Yukarıda Ekrrem İmamoğlunu eleştirdim
Ama seçim günü oy güvenliği açısından örgütlenmesi nasıldı
nasıl hakkını sonuna kadar savundu
Sen de savunacaksın

Lafa gelince başa bir geçsin
bu sefer gerçekten Almanya bizi kıskanacak
bu güne kadar göstermediği sihirli değneğini geçer geçmez bir gösterecek bir hamlede Türkiye cennet olacak
Bu laflara karnımız tok.

Adaletten demokrasiden bahsediyor
Kendisinin parti başında olmasından nemalananlar ile sözde demokratik seçim ile parti başında kalmaya devam ediyor .

Allah aşkına bırakalım partiyi
Ülkemizde şampiyonluğa oynayan bir takımın teknik diröktörünün ligi şampiyon bitirememesine göre başarısını değerlendirdiğimiz bir ülkede
bir teknik diröktere kaç sene şans veriyoruz üst üste
en fazla 3 sene 3 sene başarısız olsun taraftar ayaklanıyor.
Hayatımızın kısa bir anında zevklerimiz için takip ettiğimiz takımda bile hoşumuza gitmeyen durumlarda sokağa dökülüyoruz ama
iş geleceğimizi belirleyecek bir yönetim sistemine geldiğinde sesimizi neden çıkarmıyoruz.

Neymiş efendim helalleşmeymiş
Helalleşme kardeş
öyle kuru laf ile helalleşme olmaz
önce hatalarını telafi edersin
bir şeyleri yoluna koyarsın
sonra helalleşirsin
bunun içinde yönetimi eline alman lazım ki senle de bu iş olmayacak
o zaman varsa bir hakkım sonuna kadar haramdır.
İKİ KAPI ÇALMAKLA HELALLEŞME OLMAZ

eminimki cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda
sözde herkesin aday fikrine saygı duyuyormuş gibi görünen KEMAL KILIÇTAROĞLU bir şekilde kendisi aday olmak için ne gerekiyorsa inceden inceden yapacak.

YÖNETİM ANLAMINDA VASIFSIZ
KOLTUK SEVDASI ANLAMINDA RECEP TAYYİP ERDOĞANDAN DAHA RİSKLİ BİR ADAYDIR

haksız şekilde alıyor de oyları çalarak alıyor de
istediğini de.Bir şekilde seçimde o koltuğu senelerdir her seçimde kazanan biri o koltuğu elbetteki bırakmak istemiyor iken

senelerdir her seçimde tokat yiyen bir parti yöneticisinin kendi parti koltuğunu ısrarla bırakmak istememesine baktığımda
yarın öbür gün ülkenin başına geçse o koltuğu bırakmamak için neler yapar tahmin edemiyorum.

Ve bu partinin içler acısı bir hale gelmesinin en büyük sebebi Kemal Kılıçtaroğlu değil
onun o koltukta kalmasını sağlayan sözde vatansever demokratik kesimlerdir.

Son olarak şahsi fikrimce
MANSUR YAVAŞ konusuna da değineyim
işin en acı tarafı bence burası
Dürüst kaliteli korkusuz sözünün eri bir adam
millet menfaati için çalışan bir adam
ama koskoca Türkiye bırakın Mansur Yavaş Ankarasına hizmet etmeye devam etsin diyerek
Mansur yavaş gibi kaliteli dürüst korkusuz partiler ötesi hizmet anlayışını benimseyen bir yetenek daha çıkaramıyorsa
hele hele bir çok parti bir çatı altında birleştiği halde çıkaramıyorsa
güzel ülkem ne hale gelmiş derim.

Baştada dediğim gibi
lütfen yorumlarımı bağımsız sade bir vatandaş gözü ile yorumlayınız
elbetteki görüşlerime karşı çıkan olacaktır hiç bir sorun yok
ama lütfen başka bir partinin ismi ile bir araya getirerek incitici davranmayınız
vah derim tüh derim

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
Hep söylediğim güçlü liderlerin koltuğu alınca bozulacağı tezim genellikle doğru çıkıyor. İmamoğlu için bu durum biraz fazla erken oldu.
Ben sadece şu konuda fikrimi belirtmek istiyorum;
Hele ki bir yorumu var benim gözümden insani değer olarak ahlaki değerler olarak insanlara olan başkış açısı olarak tamamen gözümden düşmüş bir insandır.
Benim eşim, iyi eğitim almış, üniversite bitirmiş, masterı olan, doktorası olan bir Türk kadını. Benim eşim, nereye gideceğini bilir.

Bu sözü medya önünde irdelesek lafı olmadık yerlere çekiyorsunuz diyecek belki ama baştan sona ahlaki değerlerini yitirmiş bir sözdür.
Ne demek yani
üniversite mezunu bir kadın istediği kararı verebilme yetisine sahip iken
üniversite okuyamamış bir kadın her kararını alırken kocasına mı danışacak
Bu cümleniz tamamen farklı bir bakış açısıyla oldukça doğruyken;
eğitim insanın ufkunu açar insana değer katar iş hayatı için artılar katar ama insanın karaktereini değiştirmeyecek olduktan sonra 5 üniversite bitirsen boş
ayrıca üniversite mezunu biri sosyal yaşantısında hatalı kararlar veremeyecek diye de bir durum yok.
Bu şekilde devam etmesi biraz işi bozuyor.

Herkes hatalı kararlar verebilir. Bunun kadını erkeği yok. İki taraf da eşini etkileyebilecek konuları eşine danışmalıyken yine iki taraf da kendi kararlarını eşi olumsuz baksa bile kendisi alabilir. Neticede yuva kuruyorlar, birbirlerine kölelik yapmıyorlar.

İmamoğlu'nun o cümlesi şu şekilde aynen benim için de geçerlidir;
Benim eşim nereye gideceğini bilir. Bunun eğitimiyle veya başka bir niteliğiyle alakası yoktur. Kimsenin de bu konuda hiç bir söz hakkı yoktur.

Siyasi konular bir yana kadınlar bir yana. Kadınlar hakkında kadınlar yorum yapabilirler. Bu bizlerin haddine değildir.

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Benim eşim, iyi eğitim almış, üniversite bitirmiş, masterı olan, doktorası olan bir Türk kadını. Benim eşim, nereye gideceğini bilir. Kimsenin de bu konuda hiç bir söz hakkı yoktur.

Siyasi konular bir yana kadınlar bir yana. Kadınlar hakkında kadınlar yorum yapabilirler. Bu bizlerin haddine değildir.
Üniversite okumuş okumamış (Kaldı ki eşim ünv mezunudur) farketmeksizin benim eşim ne düşüneceğini, ne giyeceğini, nereye gideceğini, nerede nasıl hareket edeceğini bilir ve kendisi dışında kimseyi de ilgilendirmez. Aile kurumu içerisinde fikir alışverişi olur, aksi görüşüm varsa söylerim, ona rağmen kendi kararını uygulamak isterse uygular. Ben görüşlerine katılmayıp kendi fikrimi uygulamak istersem uygularım ama herkes sonuçlarına kendisi katlanır vs. Bugün oğlum ile sohbet ederken olası bir evlilik durumu ile ilgili kıza alma konusu olduğunda dahi ALMAK kelimesinin hoş olmadığını söyledim kendisine. MAL değil bu insanlar, Kızı istemek, Kızı almak toplumun geçmişinden gelen geleneksel yaklaşımlardır fakat kadınımız mal değildir ki alalım verelim. Daha insani yaklaşımlar sergilemek gerekir.

Kadın üzerinden lütfen hiçbir genelleme konularına girmeyelim.

Herşeyi eleştirelim, İmamın oğlu, Kılıçdarın oğlu, Halasının kızı ama yaptıkları ile ilgili eleştirelim, hayata bakış açıları ve hayatı yaşayış şekilleri ile ilgili değil.

Kimse darılıp gücenmesin de, düne kadar başörtüsü mağduriyeti ile ağlaya sızlaya iktidara gelenlerin bugün Cumhuriyet insanına nasıl da müdahale ettiğini her yerde görüyoruz. Festivaller yasak, müzik yasak, gösteri yasak, toplanma yasak, bildiri yasak hatta bir saniye sevgli Cem Toker'in bir yazısı vardı kopyalayayım şuraya.

Önce Efes Blues Festivali yasaklandı. Ardından Rock&Coke tarih oldu. Eurovision Müzik Festivalinden çıkıldı. Üniversite Bahar Şenliklerine yasaklar getirildi, Rumelihisarı yaz konserleri bitti. İçine cami yapıldı. İstanbul dünya markaları Reina, Suada da sizlere ömür.

Yaşlı yaşlı teyzeler, sokakta gördükleri kendi aralarında sohbet eden çocuklarımıza o iğrenç sesi ile bağırıyor mesela göbeği neden görünüyormuş diye.
60 yaşında amcalar elinde tespih ile ana caddelerde banklara oturup gelenin geçenin giydiğine karışıp namus bekçiliği yapmaya başladılar.
Ülkenin güya kelli felli görevlileri 'Konyada bile'' diye başlayıp kapalı olmayan kızlarımız ile ilgili ''bunun sonu fah..şeliktir'' demeye getirebiliyor.

Bu saydıklarımın ve buna benzerlerin tamamının Allah belasını versin diyorum. Geçmişte başörtüsüne, bugün şorta müdahale eden kim var ise hepsinin canı cehenneme.

Bu ülkede insana İNSAN olduğu için hür iradeleri doğrultusunda yaptıkları ile bakmayı herkes öğrenecek.

Özellikle KADIN üzerinden yapılan yorumlara lütfen dikkat edelim.

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
Üniversite okumuş okumamış (Kaldı ki eşim ünv mezunudur) farketmeksizin benim eşim ne düşüneceğini, ne giyeceğini, nereye gideceğini, nerede nasıl hareket edeceğini bilir ve kendisi dışında kimseyi de ilgilendirmez. Aile kurumu içerisinde fikir alışverişi olur, aksi görüşüm varsa söylerim, ona rağmen kendi kararını uygulamak isterse uygular. Ben görüşlerine katılmayıp kendi fikrimi uygulamak istersem uygularım ama herkes sonuçlarına kendisi katlanır vs. Bugün oğlum ile sohbet ederken olası bir evlilik durumu ile ilgili kıza alma konusu olduğunda dahi ALMAK kelimesinin hoş olmadığını söyledim kendisine. MAL değil bu insanlar, Kızı istemek, Kızı almak toplumun geçmişinden gelen geleneksel yaklaşımlardır fakat kadınımız mal değildir ki alalım verelim. Daha insani yaklaşımlar sergilemek gerekir.

Kadın üzerinden lütfen hiçbir genelleme konularına girmeyelim.

Herşeyi eleştirelim, İmamın oğlu, Kılıçdarın oğlu, Halasının kızı ama yaptıkları ile ilgili eleştirelim, hayata bakış açıları ve hayatı yaşayış şekilleri ile ilgili değil.

Kimse darılıp gücenmesin de, düne kadar başörtüsü mağduriyeti ile ağlaya sızlaya iktidara gelenlerin bugün Cumhuriyet insanına nasıl da müdahale ettiğini her yerde görüyoruz. Festivaller yasak, müzik yasak, gösteri yasak, toplanma yasak, bildiri yasak hatta bir saniye sevgli Cem Toker'in bir yazısı vardı kopyalayayım şuraya.

Önce Efes Blues Festivali yasaklandı. Ardından Rock&Coke tarih oldu. Eurovision Müzik Festivalinden çıkıldı. Üniversite Bahar Şenliklerine yasaklar getirildi, Rumelihisarı yaz konserleri bitti. İçine cami yapıldı. İstanbul dünya markaları Reina, Suada da sizlere ömür.

Yaşlı yaşlı teyzeler, sokakta gördükleri kendi aralarında sohbet eden çocuklarımıza o iğrenç sesi ile bağırıyor mesela göbeği neden görünüyormuş diye.
60 yaşında amcalar elinde tespih ile ana caddelerde banklara oturup gelenin geçenin giydiğine karışıp namus bekçiliği yapmaya başladılar.
Ülkenin güya kelli felli görevlileri 'Konyada bile'' diye başlayıp kapalı olmayan kızlarımız ile ilgili ''bunun sonu fah..şeliktir'' demeye getirebiliyor.

Bu saydıklarımın ve buna benzerlerin tamamının Allah belasını versin diyorum. Geçmişte başörtüsüne, bugün şorta müdahale eden kim var ise hepsinin canı cehenneme.

Bu ülkede insana İNSAN olduğu için hür iradeleri doğrultusunda yaptıkları ile bakmayı herkes öğrenecek.

Özellikle KADIN üzerinden yapılan yorumlara lütfen dikkat edelim.
Ben de üniversite okumuş bilmem ne kısmının üzerini çizip silik efekti verecektim gri yaptım yoksa kastettiğim tam da yazdıkların abi. ??

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ben de üniversite okumuş bilmem ne kısmının üzerini çizip silik efekti verecektim gri yaptım yoksa kastettiğim tam da yazdıkların abi. ??
Abi yemin ediyorum bıktık artık
Elinde kutsal kitap, Dilinde kadın, zihninde çıkar ile siyaset yapan kim varsa vallahi billahi hepsinden bıktık.
Diline sağlık kardeşim.

K Çevrimdışı

kronik1907 

Yeni Üye
23 Nis 2022
44
34
Hep söylediğim güçlü liderlerin koltuğu alınca bozulacağı tezim genellikle doğru çıkıyor. İmamoğlu için bu durum biraz fazla erken oldu.
Ben sadece şu konuda fikrimi belirtmek istiyorum;

Bu cümleniz tamamen farklı bir bakış açısıyla oldukça doğruyken;

Bu şekilde devam etmesi biraz işi bozuyor.

Herkes hatalı kararlar verebilir. Bunun kadını erkeği yok. İki taraf da eşini etkileyebilecek konuları eşine danışmalıyken yine iki taraf da kendi kararlarını eşi olumsuz baksa bile kendisi alabilir. Neticede yuva kuruyorlar, birbirlerine kölelik yapmıyorlar.

Benim eşim nereye gideceğini bilir. Bunun eğitimiyle veya başka bir niteliğiyle alakası yoktur. Kimsenin de bu konuda hiç bir söz hakkı yoktur.

aslında demek istediğim şu
üniversitye mezunuyuz diye kusursuz insanlar değiliz
elbetteki hatalı tavırlarımız olmuştur olacaktırda
bunun olması gerektiğini savunmuyorum
ama kusursuz olmadığımıza göre üniversite mezunu olmak bizi kusursuz da yapmıyor
asıl olan hatayı benimsemek bir daha aynı hataya düşmemek

aman diyeyim bazen yazdığımız yazılar sözle konuşurkenki tavırlarımızı tam anlamı ile yansıtamayabiliyor ve yanlış anlaşılabiliyor

işin kısası

cinsiyet ve eğitim durumu farksız her birey özgür bir iradeye sahiptir
doğruları ile yanlışları ile seçim hakkına sahiptir başka birinin seçim yapma özgürlüğüne karışma hakkı yoktur
toplumu ilgilendiren bir konuda toplumun önde gelen biri ve ya toplumun önde gelen bir şahsın ailesinden biri de
özgür seçim hakkına sahipitir ama karşı tarafın da eleşştirel hakları vardır

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Adem Helvacı Abi yine nokta atışı yapmışsınız.ne siyaha beyaz nede beyaza siyah dediginiz hiç olmadı.ideoloji baska vatan baska abi.
En icten saygılarımla....
Saygı bizden abi. Elbette bizim de bilmediğimiz konular ve hata yaptığımız hususlar vardır lakin siyasi erk veya herhangi başka bir çıkar için bile bile doğrularımızdan ödün vermedik çok şükür. ?

Birey odaklı, geleceğe dönük güzel şeyler konuşabilelim Ülkece lütfen ?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
CHP imamoğlu değil konu muhalefet çok iyi de
Olsa bu ülkede satılık adamlar satılık seçmeler var devletin hasas yerlerine kadar sızmışlar satın almışlar heryere adamlarını koymuşlar.
Parayla dönüyor işler satılık adamlar ülkesinde kimse demokratik bir seçim beklemesin.

Geçen komşudaydım kapı çaldı akp'ler gelmiş
Erzak getirmişler hal hatır sordular 200 TL de,
Para şıkıştırdılar komşuya yüzü gülmeye başladı iki erzak 3 kuruş paraya satılan oy.
Birde bana görüyorsun nasıl ilgili alakalılar.
Ben böyle parti görmedim diyor sadece güldüm akp üyesi komşum hersene oyu aynı yere ülke batsa umrunda değil iyi muamele yapıyorlarmış :kiskis

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt