Steam Anahtarı Nasıl Oluşturulur?

A Çevrimdışı

Ahmo3447

Yeni Üye
29 Haz 2019
47
25
Herkese hayırlı akşamlar. Bugün aklıma Steam den yeni alacağımız bir oyunun Steam Anahtarını(CD Key) nasıl oluştururuz diye bir soru takıldı. Ancak biraz googlelama rahmen cevap bulamadım.

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Basitçe herhangi bir programlama dili ile istenilen rakam, harf, işaretler kullanılarak istenilen uzunlukta random (rastgele) olarak key üretilebilinir. Üretilen keyi de kayıt altına alırsan tahmin edilmesi uzunluğundan dolayı ihtimaller nedeniyle imkansıza yakın olur.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Kendi kendime key üreteyim seviyorum eğleniyorum diyorsanız size c# dilinde bir program yazmaya çalışırım. 2-3 haftadır bu dili öğrenmeye çalışıyorum.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
A Ahmo3447 merhaba, Steam'de oyun satın aldığınızda bazı oyunlarda bunu ilk açılışta gösteriyor, hatta daha sonradan erişebiliyorsunuz. Fakat her oyunda lisans anahtarı gösteren bir seçenek mevcut değil gördüğüm kadarıyla.

Mesela hesabımda bulunan Crysis 2 için böyle bir seçenek mevcutken, başka bir oyun için mevcut değil;

crysis-2-maximum-edition.png

metro-last-light-redux.png

Ki oyunların çoğu da Steam üzerinden alınmadır, dışarıdan lisans girerek etkinleştirdiğim oyun sayısı çok az. :bilmiyom

A Çevrimdışı

Ahmo3447

Yeni Üye
29 Haz 2019
47
25
meraklısı varsa buyrun şöyle birşey yaptım. :deli

İyi hoş ellerine sağlık ancak ben bu Steam hakkında fazla bir bilgim yok bunun hakkında bir bilgin varmı.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

A Ahmo3447 merhaba, Steam'de oyun satın aldığınızda bazı oyunlarda bunu ilk açılışta gösteriyor, hatta daha sonradan erişebiliyorsunuz. Fakat her oyunda lisans anahtarı gösteren bir seçenek mevcut değil gördüğüm kadarıyla.

Mesela hesabımda bulunan Crysis 2 için böyle bir seçenek mevcutken, başka bir oyun için mevcut değil;

crysis-2-maximum-edition.png

metro-last-light-redux.png

Ki oyunların çoğu da Steam üzerinden alınmadır, dışarıdan lisans girerek etkinleştirdiğim oyun sayısı çok az. :bilmiyom

Mesela bu oyun siteler varya key satıyorlar bunlar peki her oyunda bunu nasıl yapyorlar.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Mesela bu oyun siteler varya key satıyorlar bunlar peki her oyunda bunu nasıl yapyorlar.

O lisans işinin sanırım 3 yolu mevcut;

1) Key satan siteler ya size Steam üzerinden hesabınıza oyunu hediye olarak gönderir,
2) Ya size oyunun olduğu hesabı satarlar (Çalınmış hesap olma ihtimali mevcuttur. Her sitede satılan hesap çalıntıdır anlamına gelmez, kendi hesabınızı da satabilirsiniz.)
3) Oyunu yapan veya pazarlayan firmadan toplu alım gerçekleştiriliyor olabilir. (Böyle bir şey var mı bilmiyorum.)

Aklıma gelen ihtimaller bunlar. Çünkü ilk gördüğü ucuz lisansa atlayıp, parasını yakan da çok.
Ben bu zamana kadar oyun lisansı almadım dışarıdan. O yüzden bir bilgim yok.
Ama Steam diğer oyunlar için böyle bir şeyi bize sunmadıysa, muhtemelen lisans anahtarı olmadan bu iş hallediliyordur. (Steam üzerinden alımlarda.)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt