Starlink internet hakkında

T Çevrimdışı

TeyesCC3 

Süper Üye
31 May 2018
512
Merhaba hayırlı akşamlar.
Elon Musk bu uydu internet işini ciddi ciddi yapacak sanırım 2025'te denemeler başlanacak deniyordu fakat şimdi 2023'te kullanıma açılacak gibi yazılar gördüm.

Sizce bize 15 Mbps adı altında 3Mbps interneti zor gösteren servis sağlayıcılar bu durum karşısında ne yapar. Hükümetler bu işe ne der. Vergiler yine boy boy olur mu?

1 GB dosyayı 1 saatte indireyim derken PC başında ağlayan vatandaşım buna yönelir mi yoksa ben her zaman 50 TL'lik tik tok izliyorum diyerek oralı olmaz mı?

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
uydudan gelen internete hükümet nasıl vergi koyacak. iss vergi ödemiyorum dediğinde uydudan geleni sinyali nasıl engelleyecek? tüm ülkeye jammer kurabileceklermi.?

teraspy Çevrimiçi

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,331
64
uydudan gelen internete hükümet nasıl vergi koyacak. iss vergi ödemiyorum dediğinde uydudan geleni sinyali nasıl engelleyecek? tüm ülkeye jammer kurabileceklermi.?
İyi de uydudan "pat" diye gelmeyecek herhalde internet ,illa bir aracı kutu olacaktır :) ,filmi izlemedim ama mantıklı değil bana göre ,mutlaka belli bir dereceden gelecektir o dereceye göre çanak almak lazım mı acaba ,yoksa bizim uydumuzdan mı verecekler 2023 yılında :)

T Çevrimdışı

TeyesCC3 

Süper Üye
31 May 2018
512
İyi de uydudan "pat" diye gelmeyecek herhalde internet ,illa bir aracı kutu olacaktır :) ,filmi izlemedim ama mantıklı değil bana göre ,mutlaka belli bir dereceden gelecektir o dereceye göre çanak almak lazım mı acaba ,yoksa bizim uydumuzdan mı verecekler 2023 yılında :)

Kesin bizim uydu bak o aklıma gelmedi ?.

Adam masa kadar uydularla demir ağlarla örecekmiş dünyanın etrafını

Sözde çanak anten benzeri birşey olacakmış ama bakalım nasıl birşey olacak

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
teraspy teraspy, emmi vestel in visat şirketi vardı dexar uydu çanak vr modem mevcuttu. bunlardan zamanın shell istasyonlarının tts sistemi için.kandilli rasathanesinin deprem sönsörleri için 100 üstünde kurulum yaptık.

teraspy Çevrimiçi

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,331
64
teraspy teraspy, emmi vestel in visat şirketi vardı dexar uydu çanak vr modem mevcuttu. bunlardan zamanın shell istasyonlarının tts sistemi için.kandilli rasathanesinin deprem sönsörleri için 100 üstünde kurulum yaptık.
Sen "vergiyi nasıl alacak" dedin ya ,bende ona istinaden yazmıştım , ayrıca yazdığın tüm konularda arada uydu vericisi var :kiskis ,tam da vergi cenneti :haha1

teraspy Çevrimiçi

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,331
64
Kesin bizim uydu bak o aklıma gelmedi ?.

Adam masa kadar uydularla demir ağlarla örecekmiş dünyanın etrafını

Sözde çanak anten benzeri birşey olacakmış ama bakalım nasıl birşey olacak
Bence kendi derecesinde bir uydu seçerler :)
Dün arkadaşım konuştu bu konuda benimle ,hatta gelene kadar "internetimi yenilemiyeceğim" dedi,bende yenileme bekle ,bende 80lik çanak var vereyim sana internet için kullanırsın dedim :kiskis

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt