SSD değerleri normal mi?

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,123
43
SSD modeli: HFM256GD3JX016N

Adsiz7cd343e4221ea033.png

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,123
43
Geçen gün güncelleme vs virüs yoktu açılması 30-40 saniyeyi buldu. Cihazda 1.5 senelik dedim herhalde bozuldu.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
USB portlarda bir bellek, açılış sürücüleri ile karşılanmayan bir yazıcı v.b. ya da büyük boyutlu bir HDD v.b. takılı ise açılış süresi uzar. Açılışta Microsoft' un Boot ekranında resim v.b. şeylerle bizi oyalamasının asıl sebebi bu zaten. :ok

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Linux kullanıcısı olarak ben yaşamıyorum bunları ,zaten virüs nedir onu da bilmiyorum,herhalde iyi bir şey değildir ,aşı geldi aklıma :hihi
Linux kullanıcıları çoğunlukla Kernel mesajlarıyla beraber ekranın yazılarla doluşunu görüyor Sayın Emmi. :) Ama bazı dağıtımlar windows özentisi olduğu için onlar da boot logo kullanıp kapatıyorlar o POST (Pre Operating System Test) komutlarını. :ok

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
1,049
29
Bence de problem gözükmüyor ssd kaynaklı bu testte ama çok fazla read write olduğunda ssd ölüm süreci hissedilir seviyeye gelebiliyor. Hiç ölü bir ssd'de bu testi yapmadığım için ne görmem gerektiğini bilmiyorum.

Ölüm sürecindeki ssdlerde ciddi yazma gecikmeleri oluyor ve sonlara doğru okuma problemleri de başlıyor.

Ancak muhtemelen böyle bir sorun da yok.

Geri
Üst Alt