SRK63ZR-S

S Çevrimdışı

sertace

Yeni Üye
2 Eki 2017
20
Herkese Merhaba,

Yeni taşıyacağımız eve taşınırken salona özellikle ısıtma amaçlı bir klima alma ihtiyacımız oldu. Kapasite hesabına göre 21.000 BTU Soğutma 22.000-24.000 BTU ısıtma kapasitesine ihtiyacımız vardı. Aşağıda ürünü tercih ederken Eurovent üzerinden belirli marka modellerin karşılaştırmasını yaptığım tabloyu paylaşıyorum.

Sarılar iyi Turuncular kötüyü temsil ediyor.

Sevgilerimle

https://i.hizliresim.com/lbP7Ek.png

S Çevrimdışı

sertace

Yeni Üye
2 Eki 2017
20
Cvp: SRK63ZR-S

Öncelikle belirteyim UL, Dekra vb sertifikasyon kuruluşlarınin sonuçları nasıl elektrik ürünleri için değer biçici ise Eurovent sonuçları da iklimlendirme sektörü için değer biçicidir kimse güvenmiyorum diyemez. UL ve Dekra ile yakın irtibatim var ve bu tip kuruluşlara ne önerirsiniz önerin marka iltimasi sıfırdır. Üretici şahit numune gönderiri sertifikasyon kuruluşu ayrıca piyasa numunesi de alır testler yapılır, tesis ziyareti ile teftiş tamamlanır. Bus süreç her yıl tekrarlanır. Hile yapan yakalanırsa bir daha sertifikasyon kuruluşunun telefonu bile açılmaz kendisine.

Yıllardır Turkiye'nin en buyuk endustriyel elektronik üreticisi firmalarinda (isimlerini özellikle vermiyorum)… yönetici olarak çalışıyorum. Pek çok dünya markasının tarafsız testlerde değer verilmeyen marka ürünlerin karşısında yetersiz kaldığına şahit oldum. 

Eğer 2 ürünü kıyaslayacaksanız önce kağıt üzerinde bencmarka sokar daha sonra eş şart testleri uygularsiniz.. Yukarıdaki tablo bu aşamadır. 

Bu yetmez testler de yetmez, alt ana bileşenlere de testler uygularsiniz (örneğin kompresör, inverter vb )Bu sonuçları görmeden yapılan her yorum hamaset düzeyindedir. 

Örnek olarak ADO'nun yaptığı Ariston klima testini seçili modellere uygularsak gerçekte hangi ürün diğerinden üstün görürüz. (Ömür testi haricinde)

Markalara gelince 2 farklı dilde internetten yaptığım incelemelerde belirli pazarlarda belirli markaların lider ve en iyi olarak lanse edildiğini gördüm, bahsedilen firmaların zaten bir kısmını da biliyorum hatta bir kısmı ile ortak projelerde çalıştım, dostlar burada uzay roketi geliştiren uçak üreten uydu geliştiren firmaları kiyasliyorsunuz ve bu kiyaslamalar bence diyerek yapılamaz.. Zamanım olsa şirketin ArGesine bu ürünlerin bir kısmıni alır teste sokar ve size objektif geri besleme verirdim ama sanırım biraz destekle bunu ADO üstad da yapar.

Sürçi lisan ettiysem affola. Üstadlara saygılar.. 

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547
Cvp: SRK63ZR-S

sertace' Alıntı:
Öncelikle belirteyim UL, Dekra vb sertifikasyon kuruluşlarınin sonuçları nasıl elektrik ürünleri için değer biçici ise Eurovent sonuçları da iklimlendirme sektörü için değer biçicidir kimse güvenmiyorum diyemez. UL ve Dekra ile yakın irtibatim var ve bu tip kuruluşlara ne önerirsiniz önerin marka iltimasi sıfırdır. Üretici şahit numune gönderiri sertifikasyon kuruluşu ayrıca piyasa numunesi de alır testler yapılır, tesis ziyareti ile teftiş tamamlanır. Bus süreç her yıl tekrarlanır. Hile yapan yakalanırsa bir daha sertifikasyon kuruluşunun telefonu bile açılmaz kendisine.

Yıllardır Turkiye'nin en buyuk endustriyel elektronik üreticisi firmalarinda (isimlerini özellikle vermiyorum)… yönetici olarak çalışıyorum. Pek çok dünya markasının tarafsız testlerde değer verilmeyen marka ürünlerin karşısında yetersiz kaldığına şahit oldum. 

Eğer 2 ürünü kıyaslayacaksanız önce kağıt üzerinde bencmarka sokar daha sonra eş şart testleri uygularsiniz.. Yukarıdaki tablo bu aşamadır. 

Bu yetmez testler de yetmez, alt ana bileşenlere de testler uygularsiniz (örneğin kompresör, inverter vb )Bu sonuçları görmeden yapılan her yorum hamaset düzeyindedir. 

Örnek olarak ADO'nun yaptığı Ariston klima testini seçili modellere uygularsak gerçekte hangi ürün diğerinden üstün görürüz. (Ömür testi haricinde)

Markalara gelince 2 farklı dilde internetten yaptığım incelemelerde belirli pazarlarda belirli markaların lider ve en iyi olarak lanse edildiğini gördüm, bahsedilen firmaların zaten bir kısmını da biliyorum hatta bir kısmı ile ortak projelerde çalıştım, dostlar burada uzay roketi geliştiren uçak üreten uydu geliştiren firmaları kiyasliyorsunuz ve bu kiyaslamalar bence diyerek yapılamaz.. Zamanım olsa şirketin ArGesine bu ürünlerin bir kısmıni alır teste sokar ve size objektif geri besleme verirdim ama sanırım biraz destekle bunu ADO üstad da yapar.

Sürçi lisan ettiysem affola. Üstadlara saygılar.. 

arkadaşım işl önce klimanız hayırlı olsun güle güle iyi günlerde kullanın. 

sizle çekişeceğim unutmayayım her şeyden önce hayırlı olsun demeyi.

arkadaşım sataşıyorsunuz o açıdan sonra söyleyeceklerimi baştan söyleyeceğim..

belki bunu yapmamam lazım ama buda benim tercihim kimseyle bu yaşımdan sonra polemiğe giremem.

eurovente kimse inanmıyorum diyemezmi diyorsunuz . 

kimsede kimseye emir verir gibi yazamaz. madem öyleyse.

ben eurovent e de demiş olduğunuz kuruluşların neyi test ettiğinide bilmiyorum ama  inanmıyorum.  buda benim en doğal hakkım .

mademki siz bu üslüpla yazıyorsunuz. ben de bu üslüpla cevap yazıyorum. 

hele hele hamaset vs sözler söyleyemez kimse kimseye. 

kimin hamaset içinde olduğu belli .

yazılarımızı beğenmiyorsanızda forumu kullanmazsınız olur biter. yani geldim ders verdimmi dediğinizi sanıyorsunuz. 

bizm burada bir iki kişi  haricinde sorunumuz yok .

kimseyi aşağılamak ben daha çok bilyorum demek gibi bir derdimizde yok.. 

biz profesörde değiliz ben bilirm edasındada konuşmuyoruz. 

üstte yayınladığınız listeninde hiç bir önemi yok. 

Rüzgar ikilik çıkartamazsın kusura bakma oraya teşekkür yapıştırıp .  seni banladım güle güle.  

sizde arkadşım,  bir kere segmentleri bile karıştırarak liste yapmısınız birde ben bilyorum diyorsunuz. 

sanıyorsunuzki klimanızı kötülüyoruz hiç alakası yok. 

bir kere sisin klimanız ordaki listedeki me ve daikin shiradan felan segment olarak yüksek e haliylede değerleri yülksek olcak tabiki hyper inverter olarak geçiyor o klimalar zaten. 

ama segmentlere göre sıralama yapmılmalı . daikinin daikin bile olmayan modelleri girse ne olur eurovent e. 
daha çok sarı etiketlemişsiniz.  

fiyatlara bir bakın bakalım shira eco modelimi yüksek n serisi tegora miyoramı yüksek. 

shira klima ile Ado hocam test etse o ismi daikin takılan klimaları  eminimki shira süpürür atar onları.

ayrıca sıfır sarı verdiğiniz daikin ge serisi ve daiseikanin hangi modeli olduğunu belirtmediğiniz daiseiia bile (zayıf  eski kodu skvr olan ) dahi  sizn mhi klimanızdan ömürlüdür bunuda zaman gösterecek . 

Allah etmesin iklimsanın elinede benim diyen adam düşmesin. siz burada aktğif savunma yapsanız bizlere etiket yapıştırsanızda. 

sürçü lisan diyorsunuz bile bile yaparak. zaten dalga geçer tarzınız göden kaçmıyor.

arkadaşım aracı ehliyet değil şöför sürüyor. kusur bakmayınız ben sahaya bakarım bunada kşimse engel olmaz.

haier vakıası var malum şahıslar büyüttüler büyüttüler yok değpereler daha iyi me den vs.. evet öyle gözüküyordu eurovent tede. ne oldu klima cayır cayır fazla tüketti. 

illaki eurbvent şart diye birşey yok benim gözümde sizn olabilir ama bunuda düzgün dillle söylersiniz. 

bakın bir iki ey daha anlatayım çok uzattım farkındayım. 

ben çok uzun yılalr halkla ilişkiler işinde çalıştım. yılalrca telefon operatörlüğü yaptım. ta 90larınsonun bu iş te 2. çalııştığım şirkette karel marka bir santral vardı . aksıyordu ben hiç anlamam telefondan vs anca alo eğitimyle dış hatları bağlıyorum. 

ama tabi sorun büyüyünce benim başım ağrıyor. şirket yeni santral almaya karar verdi tam hatırlıyamıyacağım isminide 

multitekmi netmi öyle bir marka . 

bir anlattılar broşürleri felan bende okudum hatta yok şu özellik bu özellik falan filan. 

ozaman teknk ekipte çalışan bir arkadaşta dedi bu santrali almayın bu firmada ben çalıştım eskiden adamların herşey eksik püksük işçiler ebile devamlı girdi çıktı yapıyorlardı kaç sene ssk boşa gitti felan dedi adam.
tabi dinlemediler sonçta.

santrali kurdular zar zor. 

şimdi iyi dinleyin o dökülen karel santral kadar düzgün çalışmıyor daha beter başımıza bela oldu teknikte çalışan arkadaşın dedikleri doğru çıktı. bir çok modül hem yok olanıda çalışmıyor 1 ayda öyle süründük en sonunda esk santarali piyasadan iyi bir usta bulup tamir ettirdiler gene her yer beter kablo yumağı olsada 2-3 günden fazla çeksekte derdini oh be  dedik. 

belki sizin için bu ne alaka olacaktır siz kurmazsınz o alakayı ama ben kurarım . 

bakın Ado arkadaşımızda güzle testşer yapıyor klimasını test etti çok alt fekanslara inebilen bir klimaydı bu eurovent olmasada ama sonuç tüketim çok çıktı klimada lat frekenslara inmiyordu. hoş hiç üzlmesin egerek yok okadar fazla kısan klimada üşütür insanı .  

ben iyi günler diliyorum size

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri