Sosyal medya kapatılacak mı?

K Çevrimdışı

kabus22

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Yakında Youtube ye firmalar reklam veremeyecek buda enes baturu çok kötü etkileyecek :sirit:sirit:sirit

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Yakında Youtube ye firmalar reklam veremeyecek buda enes baturu çok kötü etkileyecek :sirit:sirit:sirit
Bir şey olacağını sanmıyorum. Google ilk defa böyle şeylerle karşılaşmıyor.
Hatta tüm devler.

Milletin oyalanacak şeylere ihtiyacı var, şu an tüm sosyal medyanın fişini çeksen 1 hafta içinde geri açmak zorunda kalırsın.
Instagram'ın gezegende en çok trafik aldığı 2'nci ülkeyiz.

Google'ı bilemem ama Twitter ve Facebook buraya gelip datacenter kurup verilerine erişime izin vereceğini sanmıyorum.

Google'ın ülkeden gitmesi Enes Batur'dan çok e-ticaret yapan firmaları, bankaları, internet sitelerini etkiler.

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
futbol sadece futbol değildir, aynı sosyal medyanın sadece bıdı bıdı yeri olmadığı gibi. bu şu demek, her türlü muhalefet engellendiği için , bazen haber almak için tek şansınız sosyal medya olabiliyor. zaten bu kadar üzerine gidilmesi vergi, para vb. için değil, muhalif seslere tahammülü olmayan akp için.

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Sosyal medya gerçekten zararlı iyice beyin yıkama durumuna dönüşüyor.Fakat kapanır mı çok zor.

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Bu olaya iki taraftan bakmak lazım. Bu hayatta her şey gibi hem faydası hem de zararı olabilecek bir şey sosyal medya. Ülkemizde maalesef ikinci guruba giriyor daha çok hatta buraya sokanlar da benim yaşça akranlarım oluyor bir nevi, ama internetin olayı özgürlüğü ve bağımsızlığıydı ilk çıktığından beri. Onun üzerinden çok zaman geçti çoğu vizyon yıkıldı ama düşünce özgürlüğü hep ayakta tutuldu. Bu şirketlerin bundan kolay kolay vaz geçip kontrol altına girmek isteyeceğini sanmıyorum bence girmemeli de. Önerim çevrenizdeki çocuk ve gençleri internetin güzel köşelerine yönlendirin. İlgi duydukları konularda güzel videolara kaynaklara bloglara yönlendirin. İngilizce eğitimine yönlendirin. (çünkü bu muazzam bilgi kaynağının anahtarı orada) Bilginin herkesin eline geçtiği bir dönemdeyiz artık önemli olan bunu iyi değerlendirmek. Bu ülkede genel olarak hep tüketiciyiz hiç üretmiyor sürekli alıyor tüketiyoruz. Günümüzde bu zinciri kırmak için her zamankinden daha çok fırsat var, bence bunun için ilk adım gençliği doğru yöne çevirmek ki gidişat sizin de belirttiğiniz gibi hiç iyi değil. Dağılma saati okullardan çıkan öğrencileri görüp inceleyince umutsuzluğa düşüyor insan.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt