Sony XF9005 Açılmama Sorunu

X Çevrimdışı

Xibalba

Yeni Üye
5 Eyl 2022
5
27
Merhaba televizyonumda ki sorunu ararken burayı gördüm ve çok bilgili insanlar olduğunu farkettim o yüzden bir danışmak istedim.

Şöyle ki 3.yılında olan televizyonum sorunsuz çalışıyordu yaklaşık 15 gün kapalı kaldıktan sonra bir daha açılmadı ve elektrik gelmedi cihaza ancak prizden tak çıkar yaparken birden açıldı ve bütün fonksiyonları sorunsuz çalışıyordu kendim aç kapat yapmalarımda da sorun yaşamadım ancak akşam kapatıp yattığımda sabah yine açılmıyordu. Son bir kaç gündür bu döngüdeyiz açabilme yöntemimde tamamen şansa prize tak çıkar yapmak. Sorun sizce ne olabilir yardımcı olabilirseniz mutlu olurum.

X Çevrimdışı

Xibalba

Yeni Üye
5 Eyl 2022
5
27
Şöyle bir şey buldum;

Merhaba yorumunuz için teşekkürler, bu yöntemleri denedim ancak malesef işe yaramadı hatta çok yakında bir tv tamircisi var oraya götürdüm prize taktığım an çalıştı öyle olunca geri getirdim prize taktım yine çalışmadı evde başka prizlere taktım çalışmadı en son geri yerine takıp bırakacakken son kez bir denedim çalıştı 10 saat civarı açık tuttum hiçbir sorun çıkarmadı aralarda kendim açıp kapattım açılacak mı diye yine sorun olmadı ama işte kapandıktan sonra araya saatler girince açılmıyor stand by ışığı bile yanmıyor.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,328
39
Merhaba yorumunuz için teşekkürler, bu yöntemleri denedim ancak malesef işe yaramadı hatta çok yakında bir tv tamircisi var oraya götürdüm prize taktığım an çalıştı öyle olunca geri getirdim prize taktım yine çalışmadı evde başka prizlere taktım çalışmadı en son geri yerine takıp bırakacakken son kez bir denedim çalıştı 10 saat civarı açık tuttum hiçbir sorun çıkarmadı aralarda kendim açıp kapattım açılacak mı diye yine sorun olmadı ama işte kapandıktan sonra araya saatler girince açılmıyor stand by ışığı bile yanmıyor.
Besleme veya anakartta bir sorun olabilir, bakalım belki deneyimli arkadaşlar yorum yapar.

X Çevrimdışı

Xibalba

Yeni Üye
5 Eyl 2022
5
27
Besleme kartında şişmiş yada yada ısınan kapasitör varmı kontrol etmek lazım
Servis çağırdım gelip bakmadan bunun işlemcisinin ayakları sorun çıkarıyordur 5 bin tl ye anakart değişir hallolur dediler ama hem fiyat olarak hemde tespit olarak pek içime sinmedi gösterebileceğim bildiğiniz bir yer var mı acaba ? Açıkcası 6 ay garantili bir anakart için 5 bin lira ödemek istemiyorum.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Servis çağırdım gelip bakmadan bunun işlemcisinin ayakları sorun çıkarıyordur 5 bin tl ye anakart değişir hallolur dediler ama hem fiyat olarak hemde tespit olarak pek içime sinmedi gösterebileceğim bildiğiniz bir yer var mı acaba ? Açıkcası 6 ay garantili bir anakart için 5 bin lira ödemek istemiyorum.
BGA lehim sorunu ise yenisi yapılırdı onun, gittiği yere kadar giderdi.
Parça garantileri en fazla 1 yıl olur zaten, servisin yapabileceği çok da bir şey yok.

X Çevrimdışı

Xibalba

Yeni Üye
5 Eyl 2022
5
27
Hocam siz hangi şehirdeydiniz ? Yönlendirebileceğim bir yer var ama Bursa'da. Muhtemelen çok çok ucuza halledebilirdi.
İstanbuldayım burada birkaç yere gösterdim bazıları anlamadı bazıları yapılmaz dedi bende attım gitti servise versem 6 ay garanti veriyorlar yeni tv alırım daha iyi diye düşündüm.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,328
39
İstanbuldayım burada birkaç yere gösterdim bazıları anlamadı bazıları yapılmaz dedi bende attım gitti servise versem 6 ay garanti veriyorlar yeni tv alırım daha iyi diye düşündüm.
Hayırlısı olsun. O zaman patlatın 1 tane Samsung QN90B gitsin :hihi

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt