SONY KDL-55W805C TV PANEL BEYAZLAMASI VE KİLİTLENEN TV

E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289
Emin bey aynı problemler bende de oldu. Sorunu kablo ile çözdüm, böylece internete girebildim. Fakat bugün televizyonu açmak istediğimde ekran bembeyaz bir görüntü verdi. Bugün servis çağırıp baktıracağım

BD2C5C1E-57FC-4A89-80E1-B440C67A8EFA.jpg
IMG_5205.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Ankara'daki Sony Servislerini aradım. İkisi de farklı fiyat verdi. Bir servis 2050 tl derken diğeri 2250-2400 arası iki fiyat verdi. İki tür kart oluyor buna göre fiyatın değiştiğini söyledi.
İnternet olayını şaka gibi saat ve tarih ayarını yaparak çözdüm. Şuan sorunsuzdur günlerdir giriyorum.

Bu arada çok geçmiş olsun tcon kartı gitmiş. Burada bir çok 805c kullanıcısının kronik sorunu tcon malesef. Tavsiyem servise bu kadar vermeyin yazık günah. Size sadece 6 ay garanti verecekler. Mahalle arası bir tamirciye 700-800 TL yapılır

T Çevrimdışı

tarihcix

Yeni Üye
24 Ocak 2021
4
50
Sanıyorum bu maliyetli bir arızaydı ama? Umarım öyle değildir.
selamlar tv nin guide discover gibi menülerine girmek isteyince menülerden kendi kendine çıkıyor neden olabilir acaba.

İnternet olayını şaka gibi saat ve tarih ayarını yaparak çözdüm. Şuan sorunsuzdur günlerdir giriyorum.

Bu arada çok geçmiş olsun tcon kartı gitmiş. Burada bir çok 805c kullanıcısının kronik sorunu tcon malesef. Tavsiyem servise bu kadar vermeyin yazık günah. Size sadece 6 ay garanti verecekler. Mahalle arası bir tamirciye 700-800 TL yapılır
selamlar tv nin guide discover gibi menülerine girince kendi kendine çıkıyor buralardan sebeb ne olabilir bugün yaptı.

H Çevrimdışı

hozkara

Yeni Üye
5 Şub 2021
4
53
Saat ayarını ne olarak seçtiniz acaba? Şu an hatırlayamıyorum ama ağ ayarı yayın saati gibi seçenekler olması lazım. Siz hangisini seçtiniz?

Ankarada Bağlıca'da oturuyorum. Burada nerede tamirci bulacağım ki. Mecburen yaptıracağım gibi duruyor. Memlekette olsa bulmak daha rahat olurdu.

adresinde kargo dahil 100 $, 75 $ vergi olsa, yaklaşık 1300 tl'ye mal oluacak gibi duruyor.

Değişim çok zahmetli gibi durmuyor. Soketten çıkar sokete tak gibi.

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
selamlar tv nin guide discover gibi menülerine girmek isteyince menülerden kendi kendine çıkıyor neden olabilir acaba.

selamlar tv nin guide discover gibi menülerine girince kendi kendine çıkıyor buralardan sebeb ne olabilir bugün yaptı.
Yazılımsal da olabilir, donanımsal da.
Kumanda, TV üzerindeki tuşlarda bir sorun var mı onu anlamaya çalışın derim.

H Çevrimdışı

hozkara

Yeni Üye
5 Şub 2021
4
53
Bu arada, adresinde uygun fiyatlı t-con buldum.

KDL-50w805c için olduğu belirtilmiş. KDL-50w805c için de olur değil mi? Board üzerinde Sony T-CON T550HVN08.2 CTRL BD 189584211 yazdığı için uyduğunu düşünüyorum.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt