SONY KDL-55W805C TV PANEL BEYAZLAMASI VE KİLİTLENEN TV

E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289
Değerli arkadaşlar merhabalar. Dün Sony TV kendiliğinden ilk dikey çizgi çıkarsı sonra tamamen beyaz ekran oldu. en son kırmızı led 5 defa yanıp sönmeye başladı. Artık TV hiç tepki vermemeye başladı. Sorun ne olabilir. Garantisi yok TV nin 1 yıl önce bitti. Dün servise bıraktım yarın sorunu hakkında arayacaklar ve fiyat verecekler. Tahmin ne kadar masraf çıkarsa kabul edeyim. Yeni TV alacak durumum şuan yok 2 ay sonra ancak borçlarım bitecek :affet

A Adem Helvacı

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Sevgili Umut Barış Umut Barış daha önce de etiketlemişsin ancak ben atlamışım bu konuyu kusura bakma lütfen.

İlk konudaki ilk videoya baktım o aslında cof arızası, Ama Tcon demişse servis doğrudur. Bizim Panel tamir edip aldığımız parayı Tcon değiştirerek almış görünüyorlar :alala

Sonraki yazan sevgili arkadaşımız da görsel paylaşabilirse daha mantıklı bir yorum yapabiliriz :ok

E Çevrimdışı

Ethdz

Yeni Üye
18 Eki 2020
11
46
Sevgili Umut Barış Umut Barış daha önce de etiketlemişsin ancak ben atlamışım bu konuyu kusura bakma lütfen.

İlk konudaki ilk videoya baktım o aslında cof arızası, Ama Tcon demişse servis doğrudur. Bizim Panel tamir edip aldığımız parayı Tcon değiştirerek almış görünüyorlar :alala

Sonraki yazan sevgili arkadaşımız da görsel paylaşabilirse daha mantıklı bir yorum yapabiliriz :ok

Adem bey,

benim sorunum hakkinda bir konu basligi acmistim. link i assagida.

E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289
Sorun tamamen cozuldumu?

ayni sorun benim tv'de de var.
Evet tcon kartı değişince sorun tamamen çözüldü. Servis Sony TV lerin kronik bir arızası olduğunu söyledi tcon kartı arızasının. İmkanın varsa yenisini alın değiştirin. Servis güzel kazıklıyor ?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bilmediğimiz için sağlam şekilde kazıklandım. 200-300 TL aliexpres fiyatı ??. Hayatımda ilk defe bir ürünü tamir için servise verdim. 3.000 bandında TV alayım dedim Vestel harici TV bulamayınca mecburen yaptırdım.

E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289
Arkdaşlar bu Tv yakında beni deli edecek. Zaten kronik sorunlu bir Tcon kartı arızası var. 1100 TL yaptırdım. Tcon kartından önce wifi de sorun yaşamaya başlamıştım. internet, Google uygulamarı(youtube, Play store vb.) hiç bir uygulamaya giremiyorum. Wifi'de ülem işareti var. Netflixe giriyor ama. Sorunsuz herşeyi izliyorum. Fabrika ayarlarına alyıorum sorun düzeliyor 3-4 gün sonra yeniden wifi de ünlem işareti çıkıyor. Tabi her fabrika ayarında yeniden TV kanallarını da dizmeye çalışıyorum. Önceden blgisayarda kanalları ayarlayıp usb ile yüklüyordum ama o kısım da kilitli. İyice ayarı kaçtı. Nasıl yollar izlemeliyim? Benim kablosuz bağlantıda sorun yaşan var mı acaba?

b79cf599398cf63d970d5276d63850eb.jpg

tvvv76e1e0099.jpg

H Çevrimdışı

hozkara

Yeni Üye
5 Şub 2021
4
53
Emin bey aynı problemler bende de oldu. Sorunu kablo ile çözdüm, böylece internete girebildim. Fakat bugün televizyonu açmak istediğimde ekran bembeyaz bir görüntü verdi. Bugün servis çağırıp baktıracağım

BD2C5C1E-57FC-4A89-80E1-B440C67A8EFA.jpg
IMG_5205.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bugün servis aradı ve 1100 TL masraf olduğunu söyledi. Panelde birşey söyledi ama anladım ? o parayı duyunca arıza nedenini anlamadım ? artık mecburen yaptıracağım.
Ankara'daki Sony Servislerini aradım. İkisi de farklı fiyat verdi. Bir servis 2050 tl derken diğeri 2250-2400 arası iki fiyat verdi. İki tür kart oluyor buna göre fiyatın değiştiğini söyledi.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri