Sony 65x89j ayar

T Çevrimdışı

Tolga219

Yeni Üye
3 Kas 2022
4
30
merhaba. Bu gün sony 65x89j modelini aldım. eve geldi servis kurdu. ancak netlik olarak beni tatmin etsede renkler aşırı fazla. ayarlardan kısıyorum ancak tam net ayarını beceremedim sanırım. youtube da ayar güzel ancak netflixe girince biraz sapıtıyor kırmızı renkler ve parlaklık patlıyor. yardımcı olursanız çok sevinirim

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,586
Netflix vb. Uygulamalarda hdr formatında filmlerde sorun çekersin.

Kısaca şunlari yapmanız lazım.
TV deki dahili uygulamalar hdr sinyal alırsa otomatik kendini çevirir sinyali kabul eder yani.
Sizin 4k hdr 4k SDR çevirmeniz lazım. Bu uygulamalar filmlerde 1000 nit e kadar veri sinyali gönderir. TV niz 500-550 nit parlaklığa destek verdiği için artı yerel karartma yapamadığın dan dolayı kalan 500 üstünü okuyamaz. Soluk ve kötü görüntü bu yüzden olur
Seçenekleriniz, Netflix paketinizi ultra HD den HD ye çevirirseniz. Olur. HD yayınlar SDR işler TV tam gösterir. Yaşadığınız sorunu yaşamazsınız bundan sonra
Yada harici cihaz alirsiniz. Hdr bölümünü kapatıp 4k hdr i 4k SDR yaparsınız. Bu görüntü bir üsteki paket değişikliğinden daha iyi görüntü sağlar. Onda HD çözünürlük. Burada ultra HD yükseltmesi olur. Google android 11 sürümüne hdr i kapatma özelliği koyduğunu açıklamıştı. Bunu bir gunceleme yaparak kontrol ediniz. Sony e gelmiş mi.. bakın. Yoksa yukarıda saydığım adımlardan birini değerlendirin.

Son düzenleme:
Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,330
39
Merhaba. Resim ayarı ''Canlı'' modda ise, görüntü fazla renkli gelebilir. HDR veya Dolby Vision formattaki içeriklerde bu renklilik daha da fazla olur. Youtube üzerinde SDR yayın alırken, Netflix'te HDR ve Dolby Vision'a geçiyor. HDR ve Dolby Vision ayarlarını tek tek, el ile kendinize göre ayarlamanız gerekli. Bunu da şöyle yaparsınız;

Netflix'te Dolby Vision görüntü formatında bir film veya dizi açın. Sonra tv'nin ayarlarından, resim ayarlarına girin. Renk çok canlı geldiyse, resim ayarını Canlı'dan Standart'a çekin. ''Standart için görüntü ayarlarını sıfırla'' derseniz, standart modun görüntüsünü fabrika ayarına döndürür.

Aynı şeyi HDR için de uygulayın. Yine renkli geldiyse renk doygunluğunu azaltarak deneyin.

B Çevrimdışı

BENSALM

Yeni Üye
21 Eki 2021
20
53
Netflix vb. Uygulamalarda hdr formatında filmlerde sorun çekersin.

Kısaca şunlari yapmanız lazım.
TV deki dahili uygulamalar hdr sinyal alırsa otomatik kendini çevirir sinyali kabul eder yani.
Sizin 4k hdr 4k SDR çevirmeniz lazım. Bu uygulamalar filmlerde 1000 nit e kadar veri sinyali gönderir. TV niz 500-550 nit parlaklığa destek verdiği için artı yerel karartma yapamadığın dan dolayı kalan 500 üstünü okuyamaz. Soluk ve kötü görüntü bu yüzden olur
Seçenekleriniz, Netflix paketinizi ultra HD den HD ye çevirirseniz. Olur. HD yayınlar SDR işler TV tam gösterir. Yaşadığınız sorunu yaşamazsınız bundan sonra
Yada harici cihaz alirsiniz. Hdr bölümünü kapatıp 4k hdr i 4k SDR yaparsınız. Bu görüntü bir üsteki paket değişikliğinden daha iyi görüntü sağlar. Onda HD çözünürlük. Burada ultra HD yükseltmesi olur. Google android 11 sürümüne hdr i kapatma özelliği koyduğunu açıklamıştı. Bunu bir gunceleme yaparak kontrol ediniz. Sony e gelmiş mi.. bakın. Yoksa yukarıda saydığım adımlardan birini değerlendirin.
ONCELIKLE HAYIRLI OLSUN BENDEDE SONY KDLW805C TV VAR MEMNUNUM SUNU SOYLUYEYIM NETFIXS I ACIN HERHANGI BIR FILM SONRA TV NIN AYAR DUGMESINE BASIN RENK AYAR PARLAKLIK AYARLANAN YERDE TV SEGREDERKENKI BEGENDIGINIZ AYARA ALIN NORMAL YAYINDAKI BEGENDIGINIZ AYARA ALIN SORUN COZULULUYOR

T Çevrimdışı

Tolga219

Yeni Üye
3 Kas 2022
4
30
teşekkürler arkadaşlar çözdüm. fabrika ayarlarını geri döndüm ve bi ayarı tutturunca hepsine o ayarı tekrarladım şuan efsane sonuç alıyorum :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt