Sony 55xh9096 mi yoksa Philips 65pus8505 mi almalı

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Adem Helvacı hocamın tüm videolarını izlediyseniz sorduğunuz soruda birçok değişkene göre değerlendirilebileceğini biliyor olmanız lazım.
2 televizyonun bir kere ebatları farklı (izleme mesafeniz nedir), nasıl bir izleyicisiniz neler izlersiniz, oturma düzeniniz nasıl, bütçe nedir, televizyonda ne sizi onu iade etmeye götürür...vsvs. Ayrıca sanıyorum konu taşınacaktır, Televizyon tavsiyesi kısmından bu işe gönül vermiş arkadaşlara sorarsanız uygun olduklarında kendi fikirlerini paylaşacaklardır.

A Çevrimdışı

Alisancak

Yeni Üye
11 May 2021
4
36
Adem Helvacı hocamın tüm videolarını izlediyseniz sorduğunuz soruda birçok değişkene göre değerlendirilebileceğini biliyor olmanız lazım.
2 televizyonun bir kere ebatları farklı (izleme mesafeniz nedir), nasıl bir izleyicisiniz neler izlersiniz, oturma düzeniniz nasıl, bütçe nedir, televizyonda ne sizi onu iade etmeye götürür...vsvs. Ayrıca sanıyorum konu taşınacaktır, Televizyon tavsiyesi kısmından bu işe gönül vermiş arkadaşlara sorarsanız uygun olduklarında kendi fikirlerini paylaşacaklardır.
Evet bunların hepsini dikkate aldım zaten Philips TV ye gönlüm o teknik servis vs sebeblerinden dolayı bir türlü isinamadim panel açıklıkları falan ama fiyat performans anlamında ona yakın tam olarak bir cihaz da goremedigim için aklıma takıldı ? Bilmemek ayıp değil öğrenmek için siz değerli arkadaşlara yinede sormak istedim.. izleme açısı vs hepsi dikaktimde benim evimin salon metre oranı her ikisi içinde uygun..izleyici kısmına gelince büyük cogunluk sinema futbol ve belgesel ..TV from kisimini bağışlayın ben oraya hala yazdığımı zannediyordum daha öncede paylaştırmda arkadaşlar beni uyardılar lakin galiba zeka anlamında sorun yaşıyorum bir turlu bu sitenin o sayfasından yazmak nasıl oluyor çözemedim biraz karışık geldi yönetici arkadaşlar bizim gibi ? insanlar için biraz daha anlaşılır yaparlarsa çok mutlu oluruz

Son düzenleme:
Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Evet bunların hepsini dikkate aldım zaten Philips TV ye gönlüm o teknik servis vs sebeblerinden dolayı bir türlü isinamadim panel açıklıkları falan ama fiyat performans anlamında ona yakın tam olarak bir cihaz da goremedigim için aklıma takıldı ? Bilmemek ayıp değil öğrenmek için siz değerli arkadaşlara yinede sormak istedim.. izleme açısı vs hepsi dikaktimde benim evimin salon metre oranı her ikisi içinde uygun..izleyici kısmına gelince büyük cogunluk sinema futbol ve belgesel ..TV from kisimini bağışlayın ben oraya hala yazdığımı zannediyordum daha öncede paylaştırmda arkadaşlar beni uyardılar lakin galiba zeka anlamında sorun yaşıyorum bir turlu bu sitenin o sayfasından yazmak nasıl oluyor çözemedim biraz karışık geldi yönetici arkadaşlar bizim gibi ? insanlar için biraz daha anlaşılır yaparlarsa çok mutlu oluruz
Sony görüntü kalitesi olarak Philipsten daha iyi, servis işi biraz şans, ekran açıklığı konusunda Sony’de şikayet rastlamadım. Gece ışık kapalı sinema severseniz Sony modeli gibi full array led bir tv seçin. Sony’bi tek dezavantajı ebatı yazdığınız diğer Philipse göre. Fiyatlarınıda siz değerlendirin tabiki. Yazdığınız Sony tv aylardır sorunsuz çokta mutlu mesut kullanıyorum. Duvara asmayacaksanız ayaklarının derinliği size biraz farklı bir tv ünitesine yönelmenize sebep olabilir. Ben Euro paletten sehpa yaptım onun üstünde kullanıyorum :)

Ek olarak Philips IPS panel Sony VA panel. Adem Hocamın videolarında bu ayrımlar çok güzel anlatılmış. Bambaşka tvleri seçmişsiniz aslında almak için :)

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Sony mühendislikte Philips'ten daha iyi diyorlar bu konularda.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44

Daha büyük ekran isterseniz Philips. Yada keşke Sony 65 inç olsaydı. Led tvler çoğu sorunlu zaten. Gönlünüz hangisinden yanaysa alın gitsin. Genel olarak ikiside kendini kanıtlamış marka ama bizim hacının yeri servisleri yüzünden insan soğuyor bazı şeylerden.....

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt