SONY 55XH9077 MediaMarkt'ta 8.499 TL

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,211
Biz de malum bazı mağazalar ile özellikle internet den iş tutan malum hemen tüm
yerler örneğin bugün 2019/2021 model TV leri gazlıyorlar "sıfır" diye;ancak gerçek de
sıfır olanda var teşhir veya bir şekilde müşteri den olanlar da var,fiyatlar çok oynak
bugün 9.5 kağıda alıp da yarın aynı TV yi 8,5 dan da görebilirsiniz!

örneğin benim "sıfır" takıntım hiç olmadı;tam tersine örneğin 1 veya 2 yıllık bir TV yi
teşhir(veya sıfır)hemen kapabilirim ama bir şartla tabi ki o da fiyatının çok çok uygun
olması durumunda!

yok Sony den bilmem ne serisi çok iyi TV imiş veya Samy den şu model adeta uçuyormuş
falan filan.... ülen iyi de modeli kaç?? sıfır olması da ne kadar garanti??(benim için önemli değil
ama sizler için önemli dir)herif sıfır diye yok Sony 9x serisi çok iyiymiş de fiyatı da onun
için yok çok "normal"miş"!!

yaw geçin bu işleri forumlar zaten bütün bu çakallıkların adeta pazarı olmuş o bu şu v.s gelip
burada bazı markaları v.s gazlıyor bir şekilde,iyi de bu işler adam gibi pazarlar da(dışarı dan bahsediyorum)
hiç böyle çakallık lar le gitmiyor,zaten şu anda isteseniz de bazı ülkeler de 2020 model bulmak bile
zor ama biz de 2018/19 lar hala bolca var(Sony/Samsung hatta LGE)!!

çoğu insanın bu tür "gazlama lafları" yine çoğu insanı gaza getirip çok daha pahalı TV almasına
vesile oluyor yaw,kimse onun bunun gazına gelmesin ltf,MM mağazası da bu arada acaip geçirmece işler
yapıyor! uyanık olun sonra başınız ağrımasın

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,286
yerler örneğin bugün 2019/2021 model TV leri gazlıyorlar "sıfır" diye;ancak gerçek de
sıfır olanda var teşhir veya bir şekilde müşteri den olanlar da var,fiyatlar çok oynak

örneğin benim "sıfır" takıntım hiç olmadı;tam tersine örneğin 1 veya 2 yıllık bir TV yi
teşhir(veya sıfır)hemen kapabilirim ama bir şartla tabi ki o da fiyatının çok çok uygun
olması durumunda!

yok Sony den bilmem ne serisi çok iyi TV imiş veya Samy den şu model adeta uçuyormuş
falan filan.... ülen iyi de modeli kaç?? sıfır olması da ne kadar garanti??(benim için önemli değil
ama sizler için önemli dir)herif sıfır diye yok Sony 9x serisi çok iyiymiş de fiyatı da onun

yaw geçin bu işleri forumlar zaten bütün bu çakallıkların adeta pazarı olmuş o bu şu v.s gelip
burada bazı markaları v.s gazlıyor bir şekilde,iyi de bu işler adam gibi pazarlar da(dışarı dan bahsediyorum)
hiç böyle çakallık lar le gitmiyor,zaten şu anda isteseniz de bazı ülkeler de 2020 model bulmak bile

çoğu insanın bu tür "gazlama lafları" yine çoğu insanı gaza getirip çok daha pahalı TV almasına
vesile oluyor yaw,kimse onun bunun gazına gelmesin ltf,MM mağazası da bu arada acaip geçirmece işler
Yukarıda fiyatı çok iyi dedim çünkü bu tv’nin fiyatını çok araştırmış takip etmiştim. Sony ile hiçbir bağım yok, sadece beğenerek kullanıyorum. Ben burada insanların markanın adamı olup insanları gazlayacağınıda düşünmüyorum (varsa da eski mesajlarından bu apaçık belli olur). Konuyu açan arkadaşın niyetini bilemem ama kendi adıma söylediklerinizin çoğuna katılmıyorum. Tercih meselesi ikinci el yada teşhir tv almak, ben çok elektronik alabilirim ama tv asla almam,ben gibi düşünenlerinde sayısının fazla olduğunu düşünüyorum. Adam gibi pazarlarda dediğiniz ülkelerde paranın alım gücü bizden yüksek olduğu için bu tvler bizde astronomik fiyatmış gibi gelebelir. Bu tv yaklaşık 840 Euroya inmiş. Bizdeki vergi vs düşünce Avrupa’da belkide 700 Eurolara alınabilir. Buda öyle büyük astronomik bir ücret değil diye düşünüyorum.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,290
39

olması durumunda!

albanez albanez, Başkan bu sefer olmamış, günahımı almışsın. Bu tv'nin fiyatını birkaç aydır takip ediyorum, fiyat düşünce arayışta olanlar faydalansın diye paylaştım. Yoksa Sony ile hiçbir ticari ilişkim yok.
Fiyat_Grafigi.jpg

Kaldıki bana göre şu anda bu tv'nin bu fiyat bandında alternatifi veya rakibi yok. Muadili olan Samsung (Q80T hatta Q95T), LG (916 serisi) 8 bit + FRC panel üstelik LG IPS, VA değil. Philips'i konuşmaya dahi gerek yok. Bu tv'den üstün olarak bir tek Samsung Neo Qled serisi var, o da 15-20 kağıt arası.

9.000 TL civarı, gerçek 10 bit panel, VA FALD ve local dimming özelliği olan, 100-120 hz; bu özelliklerin hepsini kapsayan bir tv varsa öner onu tavsiye edelim. Var mı ? Bana aynı hikayeyi anlatma yok 10 yıl önceki Toshiba'lar, Sharp'lar, Pioneer'ler, Hitachi'ler sonuca gel, bu fiyata yukarıdaki teknik özelliklerin hepsine sahip olan başka bir tv modeli var mı ?

Benim tv'nin 2. el veya teşhir ürünü olmasından hiç şüphelenmedim açıkçası. Çünkü kutusu ve paketlemesi çok sağlamdı. Kutudan çıkan üründe tozlanma yoktu, jiletinler üstünde fabrika çıkışı olarak duruyordu. Şüphelenmediğim için servis menüsüne girip kontrol de etmedim. Sony servisi çok iyi anlatılmadığı için biraz tedirgindim. Servisin yolladığı eleman ile birlikte ölü piksel, ışık sızması vb. testler yaptık, sağlam çıktı çok şükür.

Media Markt nasıl bir hizmet verecek diye de merak ediyordum. Akşam sipariş verdim, ertesi gün öğleden önce ürünü kendi elemanı ve kendi aracı ile getirdiler. Forumlar okuyoruz bazı kargolar yukarı çıkarmak istemiyor. Ben 1. katta oturuyorum fakat yine de eleman asansörle çıkıp tv'yi odama kadar getirdi sağolsun.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Fiyat çok iyi yazımım altında görünce direkt bana yada Samurai Unforgotten ’a diye düşündüm. O siteye üye değilim bilgim yok böyle fanatiklerin olduğundan ki burada öyle insanların olmadığını düşündüm :)
Mesele sadece fanatizm olsa keşke.
Asıl olay promotörlerin üye gibi gözükmesi ve insanları yanıltması.
Yoksa bu devirde eskinin mühendisliği yok anladığım kadarıyla.
En babasını da alsak seviye belirli yerde kalıyor.
Satış sonrası destek zaten malum.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,290
39
Mesele sadece fanatizm olsa keşke.
Asıl olay promotörlerin üye gibi gözükmesi ve insanları yanıltması.
Yoksa bu devirde eskinin mühendisliği yok anladığım kadarıyla.
En babasını da alsak seviye belirli yerde kalıyor.
Satış sonrası destek zaten malum.
Haklısınız. Az önce donanımhaber'de bir başka arkadaşım için forumdan biri promotör muamelesi yaptı mesela. Kendisini reelde tanımasam neyse. Adam bir de tehdit ediyor, savcı gönderip kapıdan aldıracakmış :) Savcının hiç işi yok bir yarım akıllıyı dikkate alacak sonra adam da göndermeyecek, kendisi bizzat kapıya gelecek :)

Gördüğüm kadarıyla forum ahalisinin bir kısmı reelden de tanışıyor. Biz de Bursa'dayız, bu tarafa işi düşen olursa çayımızı içebilir, yardımcı olabileceğimiz bir konu olursa yardımcı olmaya çalışırız. Biz de sanal değiliz :)

Dediğiniz gibi, teknoloji bir taraftan gelişmesine rağmen diğer yandan hem hile çeşitleri çoğalıyor hem de firmalar daha fazla karlılık yapmak adına kaliteyi düşürüyorlar. Albanez halen 10-15 yıl önceki tv'lerden bahsediyor mesela.

Alakasız bir örnek olacak ama 0,5'lik pet şişelerin kapaklarını bile günden güne incelttiler. Sorsan çevre için derler ama alakası yok. Sürekli bir maliyet düşürme ve karlılığı arttırma adına bitmek bilmeyen bir aç gözlülük var. Kimileri planlı eskitme falan diyor. O da doğru olabilir.

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Haklısınız. Az önce donanımhaber'de bir başka arkadaşım için forumdan biri promotör muamelesi yaptı mesela. Kendisini reelde tanımasam neyse. Adam bir de tehdit ediyor, savcı gönderip kapıdan aldıracakmış :) Savcının hiç işi yok bir yarım akıllıyı dikkate alacak sonra adam da göndermeyecek, kendisi bizzat kapıya gelecek :)

Gördüğüm kadarıyla forum ahalisinin bir kısmı reelden de tanışıyor. Biz de Bursa'dayız, bu tarafa işi düşen olursa çayımızı içebilir, yardımcı olabileceğimiz bir konu olursa yardımcı olmaya çalışırız. Biz de sanal değiliz :)

Dediğiniz gibi, teknoloji bir taraftan gelişmesine rağmen diğer yandan hem hile çeşitleri çoğalıyor hem de firmalar daha fazla karlılık yapmak adına kaliteyi düşürüyorlar. Albanez halen 10-15 yıl önceki tv'lerden bahsediyor mesela.

Alakasız bir örnek olacak ama 0,5'lik pet şişelerin kapaklarını bile günden güne incelttiler. Sorsan çevre için derler ama alakası yok. Sürekli bir maliyet düşürme ve karlılığı arttırma adına bitmek bilmeyen bir aç gözlülük var. Kimileri planlı eskitme falan diyor. O da doğru olabilir.

Ben savcı olsam, savcı gönderip kapından aldıracağım diyen adamı bizzat gider kapısından alırım. Sen kimsin de devletin savcısını kendine emir eri yaptın, gel buraya diye.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,290
39
Ben savcı olsam, savcı gönderip kapından aldıracağım diyen adamı bizzat gider kapısından alırım. Sen kimsin de devletin savcısını kendine emir eri yaptın, gel buraya diye.
İnternet ortamı böyle bir şey işte, anonim olduğu için yüzyüze geldiğinde söylemeyecekleri şeyleri karşıdan çok rahat söyleyebiliyorlar. Nerde olduğunu bulabilsem keşke ama o kadar teknik bilgim yok.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri