Sony 5.1 ses sistemi hakkında

H Çevrimdışı

hasan35 

Aktif Üye
28 Ağu 2017
157
merh ark. bende sony bdv e 4100 ses sistemi var uzun olanlar kolonlar hopörler diğer kısalarda surrond hop. surrond hop. duvara asmak görüntüyü bozuyor görüntü kirliiği önleme acısısından uzun hoperleri surrrond olarak kullansam kucukleride tv sehpasında hoperler olarak kullansam sıkıntı olurmu tesekkürler

indir2.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Watt ve yol konusunda fark yoksa olabilir elbette.

Mesela bazı sistemlerde ön hoparlörlerde tiz sürücü (tweeter) varken, arka hoparlörlerde saeefe midrange sürücü olmakta.

Öyle bir fark yoksa ve watt değerleri aynıysa takabilirsiniz.

Hoparlöt üstündeki koruma kapağı elle çıkartılabiliyorsa tiz sürücü olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

H Çevrimdışı

hasan35 

Aktif Üye
28 Ağu 2017
157
teşekürler hocam kul.kılavuzunda şu şekilde bilgiler var
Amplifikatör Bölümü BDV-E6100/BDV-E4100/BDV-E3100 BDV-E2100 (İngiltere ve İrlanda modelleri hariç)
GÜÇ ÇIKIŞI (ölçülen) Ön Sol/Ön Sağ: 75 W + 75 W (3 ohm, 1 kHz, %1 THD'de)
GÜÇ ÇIKIŞI (referans) Ön Sol/Ön Sağ/Surround Sol/Surround Sağ: 125 W (kanal başına 3 ohm, 1 kHz ile)
Orta: 250 W (6 ohm, 1 kHz'de)
Subwoofer: 250 W (6 ohm, 80 Hz'de) Girişler (Analog) AUDIO IN Hassasiyet: 1 V/400 mV Girişler (Dijital) TV (Ses Dönüş Kanalı)/OPTİK)
Desteklenen biçimler: LPCM 2CH (48 kHz'e kadar), Dolby Digital, DTS

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
teşekürler hocam kul.kılavuzunda şu şekilde bilgiler var
Amplifikatör Bölümü BDV-E6100/BDV-E4100/BDV-E3100 BDV-E2100 (İngiltere ve İrlanda modelleri hariç)
GÜÇ ÇIKIŞI (ölçülen) Ön Sol/Ön Sağ: 75 W + 75 W (3 ohm, 1 kHz, %1 THD'de)
GÜÇ ÇIKIŞI (referans) Ön Sol/Ön Sağ/Surround Sol/Surround Sağ: 125 W (kanal başına 3 ohm, 1 kHz ile)
Orta: 250 W (6 ohm, 1 kHz'de)
Subwoofer: 250 W (6 ohm, 80 Hz'de) Girişler (Analog) AUDIO IN Hassasiyet: 1 V/400 mV Girişler (Dijital) TV (Ses Dönüş Kanalı)/OPTİK)
Desteklenen biçimler: LPCM 2CH (48 kHz'e kadar), Dolby Digital, DTS

Aynı diye düşünüyorum.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Watt lar uymuyor. Sonorous un hoparlör ayakları vardı. Araştırıp değerlendirebilirsin..

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Watt lar uymuyor. Sonorous un hoparlör ayakları vardı. Araştırıp değerlendirebilirsin..

Ölçülen ve referans diye belirtmiş yazılana göre.
Sony'nin referanstan kastı ne bilmiyorum.

Ön Sol/Ön Sağ için de 125 demiş.

Ya arkadaş yanlış yazdı ya da Sony'nin bahsettiği şey farklı.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Uzunlar 75 watt küçükler 125 sıkıntı olmazmi

Hem 75 demiş hem 125 demiş, anlamadım açıkçası.
Referans derken neyi kastediyor onu bilmiyorum zaten.

Ama denemenizden yana bir sorun olmaz çünkü empedanslar (ohm) aynı.
Amfi çıkışına yüklenmeniz gibi bir durum söz konusu olmaz.
Ama arada 50 Watt gibi bir fark varsa gerçekten, surround etkisini alamayabilirsiniz.
Ses sisteminde ön ve arka hoparlörlerin ses seviyesini (volume veya desibel (dB)) ayrı ayarlayabiliyorsanız, o zaman farkı kapatabilirsiniz.
Arkaların ses seviyesini daha düşükte tutar, ön kolonlarınkini daha yükseğe alırsınız. (Arka ve önü yer değiştirdinizde tabi.)

H Çevrimdışı

hasan35 

Aktif Üye
28 Ağu 2017
157
Teskl.ustad Hoparlör ayakları ile bir deneyeyim olamasa yer değiştirme yapabilirim dediniz gibi tüm hoperler uzaklık ve ses ayarı ayrı ayrı yapılıyor
Hem 75 demiş hem 125 demiş, anlamadım açıkçası.
Referans derken neyi kastediyor onu bilmiyorum zaten.

Ama denemenizden yana bir sorun olmaz çünkü empedanslar (ohm) aynı.
Amfi çıkışına yüklenmeniz gibi bir durum söz konusu olmaz.
Ama arada 50 Watt gibi bir fark varsa gerçekten, surround etkisini alamayabilirsiniz.
Ses sisteminde ön ve arka hoparlörlerin ses seviyesini (volume veya desibel (dB)) ayrı ayarlayabiliyorsanız, o zaman farkı kapatabilirsiniz.
Arkaların ses seviyesini daha düşükte tutar, ön kolonlarınkini daha yükseğe alırsınız. (Arka ve önü yer değiştirdinizde tabi.)
Teskl.ustad Hoparlör ayakları ile bir deneyeyim olamasa yer değiştirme yapabilirim dediniz gibi tüm hoperler uzaklık ve ses ayarı ayrı ayrı yapılıyor

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt