Sonsuza Dek Var Olsun BAŞKOMUTAN ATATÜRK'ün Cumhuriyeti

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Harbiye Marşını Paylaşmazsak olmaz.

Yeniden açılacağı günü sabırsızlıkla bekliyoruz ?

Yıldırımlar yaratan bir ırkın ahfadıyız,
Tufanları gösteren, tarihlerin yâdıyız,
Kanla, irfanla kurduk biz bu Cumhuriyeti,
Cehennemler kudursa, ölmez nigâhbanıyız.

Yaşa varol Harbiye, yıkılmaz satvetinle
Göklerden gelen bir ses sana ne diyor, dinle:
Türk vatanı üstünde sönmez güneşsin sen,
Kartal yuvalarında, hürdür millet seninle.

Yüz senedir Harbiye bu orduya şan verir,
Çıkardığı dehalar semalara yükselir,
Baştan başa tarihtir mektebin her zerresi,
Sarsılmayan azminle çelik kalalar erir.

Şahikalar üstünde meydan okur bu erler,
Yaklaşacak düşmana mezar olur bu yerler,
Bağlayamaz bir kuvvet bu kasırga milleti,
Tarihlere sorun ki bize “Ölmez Türk” derler.

Harp Okulu Marşı'nın güfte ve bestesi 1928 yılında, Harp Okulu Birinci Sınıf Öğrencisi olan Cevdet Şakir ÇETİNEL (1929-B.29) tarafından yapılmıştır.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
İng reklamı benim hoşuma gitmişti, ilk başta gördüğümde şaşırmıştım çünkü başını yakalamıştım, dediği gibi 29 Ekim hangi güne denk geliyor ?, tatilmi? Tatilden dolayı cumartesi bağlar mi gibi internette bir sürü arama yapılmış. Günün anlam ve önemi dışında kalarak tatili hesaplar olmuşuz.
Halbuki öyle bir gün ki hesap kitap değil minnet günümüz olması lazım!

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
İng reklamı benim hoşuma gitmişti, ilk başta gördüğümde şaşırmıştım çünkü başını yakalamıştım, dediği gibi 29 Ekim hangi güne denk geliyor ?, tatilmi? Tatilden dolayı cumartesi bağlar mi gibi internette bir sürü arama yapılmış. Günün anlam ve önemi dışında kalarak tatili hesaplar olmuşuz.
Halbuki öyle bir gün ki hesap kitap değil minnet günümüz olması lazım!
Hakikaten bu amaçla mı aratılmış yahu? ?

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,290
39
Yazık vallahi billahi yazık, ben gün kaç kere ağladığımı, kaç kere şehitlere dua ettiğimi bilmiyorum, millet tatil modunda.
Sorsan Din İman Allah Kitap.

Ulan yine ne varsa biz gomonistlerde var.. (Kendi namıma)
Abi valla ben kendi çapımda dindar adamımdır ama ben bile umudu kestim ya. Laf aramızda ev sahibi dindar geçiniyor ama kirayı banka hesabına atma elden ver diyor bana. Sorsan bende hocalık da var diyor, vallahi yıldım.

Son 3 yılda 4 kere kombi arızalandı, sadece 1 defa kiradan düştüm. Haftasonu kombi anakart değişti, 450 TL masraf var. Ev sahibine whatsapp'tan yazıyorum adam gördüğü halde kayıtsız kalıyor.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
Aslında tatile gidecek paradan tutunda ev araba arsa yazlık vs bunların hepsine Cumhuriyet sayesinde sahip olduklarının farkında değiller.Kula kulluk edenin mal mülk neyine diyenlerin zamanlarında yaşamadıkları için bugünün kıymetini bilmiyorlar

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Abi valla ben kendi çapımda dindar adamımdır ama ben bile umudu kestim ya. Laf aramızda ev sahibi dindar geçiniyor ama kirayı banka hesabına atma elden ver diyor bana. Sorsan bende hocalık da var diyor, vallahi yıldım.

Son 3 yılda 4 kere kombi arızalandı, sadece 1 defa kiradan düştüm. Haftasonu kombi anakart değişti, 450 TL masraf var. Ev sahibine whatsapp'tan yazıyorum adam gördüğü halde kayıtsız kalıyor.
Herkesin affına sığınarak Dindar kardeşlerimiz ile Dinci ..refsizleri birbirinden ayırmak gerektiğini düşünüyorum.
Dinci demek adı üstünden Din üzerinden iş gören demektir.
Bakın tanıdığım görüştüğüm zibilyon tane beyaz eşyacı var bilirsiniz. Bu kardeşlerimizden birisi oldukça hızlı yaşar. Sigara Alkol Kadın Gece Hayatı aklınıza ne geliyorsa. Yaşadığım ilçe muhafazakar kesim. Bu çocuk her Cuma mutlak camidedir, malum partinin yandaşıdır, Ağzından Allah Kitap düşürmez. Kendisi ile aram çok iyi olduğu için derin konuşuruz. Bir gün dedim ki ''yahu kardeşim seni anlamıyorum, yaşadığın hayat ile günlük sergilediğin tavır birbirini tutmuyor, neden böyle yapıyorsun?''

Cevabı zaten biliyor olsam da kendisinden de duydum bizzat. ''Adem abi bizim buranın insanı beni o camide görmezse ben satış yapamam''

Yahu kardeşim gece grup sex partisinden ayyaş çıkıp eve gidip duş alıp kıyafet değiştirip gündüz gelip iş yerinde Allah Kitap cümleleri ile mal satıyorsun, ahlak bunun neresinde şimdi ?

Son dönem ortaya çıkan her şey ortaya koyuyor ki (Mesela Karşıyaka'da yaşayan TÜGVA yöneticisi gibi) Bu ..refsizler önüne gelene Din İman Allah Kitap ve Vatan Elden gidiyeeeaahh'' diye diye vatanın satılmadık yerini bırakmadılar. Allah topunun belasını versin.

Sorsan onlar dindar milliyetçi, biz gomonist teröristiz.

Millet yiyecek ekmek bulamaz , bunlar 3-5-10 yerden Huzur hakkı adı altında çalışmadan maaş alır ama sorsan onlar dindarlar.

O yüzden kardeşim beni isteyen dinsiz, isteyen putperest, isteyen ineğe tapan görsün (Gerçi İneğe Tapıldığı bilgisi de yanlış onu da ayrıca konuşuruz zira ineğe tapmıyor Hindular) ne görürse görsün ama beni Dinci görmesin. Allah'ıma şükürler olsun ki hayatım boyunca Dinci olmadım ben. İNSAN olmayı başarmak için mücadele ediyorum.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri