Şok Market - Altus 12000 btu Klima 3499 TL - Dolce Vita 18000 btu Klima 5399 TL

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Bim'den niye klima aldınız ki? :alala
Piyasaya göre çok uygundu fiyatı hocam ( 3299 tl ) tam modeli Key 1200 klm A++ R32

Arçelik ürünü olduğunu ve montajında ücretsiz olduğunu öğrenince aldım ? evde klima var zaten bu evin diğer ucundaki oda için alındı, karşılıklı açıp kombo yaparım diye düşündüm ?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Piyasaya göre çok uygundu fiyatı hocam ( 3299 tl ) tam modeli Key 1200 klm A++ R32

Arçelik ürünü olduğunu ve montajında ücretsiz olduğunu öğrenince aldım ? evde klima var zaten bu evin diğer ucundaki oda için alındı, karşılıklı açıp kombo yaparım diye düşündüm ?
R32 avantajı var en azından.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
R32 avantajı var en azından.
Almadan Arçelik servisle görüşmüştüm, dedim nedir bu klimayla olayınız, bu klima Arçeliğin Bim market için ürettiği bir klimaymış, hatta bana Arçeliğin bir modelini söyledi ( unuttum şimdi hangisiydi ) bire bir aynısı dedi girip fiyatına bakmıştım 4600 tl di, ikisi arasında tek fark iç ünite üzerinde led derece göstergesi yokmuş Keysmart'ta, kumanda led miş kumandadan takip ediliyormuş derece.

Yani şuan 12000 btu uygun fiyatlı bir klima arayan için bence çok iyi bir fırsat bu klima. Montaj ekibi gelsin eğer evde olursam fotoğraflicam bütün süreci, kutusu açıldıktan sonra da detaylı özelliklerini yazacağım foruma. Çünkü pek fazla bilgi yok bu klima hakkında, BİM aktüellere bile basmamış, reklamı bile yapılmamış hiç enteresan ?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Yaa hocam dur korkutma ? klima 1 haftadır yatıyor evde kutusunda, ne çıkacak içinden acaba diyorum ? zaten montajada 15 temmuzda gelecekler hayırdır siz yaa ???
Bir şey olmaz kolay kolay rahat olun. :hihi
Kutudan sağlam çıksın, servis işini doğru yapsın yeter.
Bir de montaj olması gereken yere olsun. :kas

H Çevrimdışı

hardcrss

Aktif Üye
26 May 2021
120
33
Almadan Arçelik servisle görüşmüştüm, dedim nedir bu klimayla olayınız, bu klima Arçeliğin Bim market için ürettiği bir klimaymış, hatta bana Arçeliğin bir modelini söyledi ( unuttum şimdi hangisiydi ) bire bir aynısı dedi girip fiyatına bakmıştım 4600 tl di, ikisi arasında tek fark iç ünite üzerinde led derece göstergesi yokmuş Keysmart'ta, kumanda led miş kumandadan takip ediliyormuş derece.

Yani şuan 12000 btu uygun fiyatlı bir klima arayan için bence çok iyi bir fırsat bu klima. Montaj ekibi gelsin eğer evde olursam fotoğraflicam bütün süreci, kutusu açıldıktan sonra da detaylı özelliklerini yazacağım foruma. Çünkü pek fazla bilgi yok bu klima hakkında, BİM aktüellere bile basmamış, reklamı bile yapılmamış hiç enteresan ?
Bu klima ustundeki led gostergeyi kaldirmak kimin aklina gelmiş merak ettim. Bikac dolar bile olmayan birşeyi kaldirinca kar mi ettiler yani? Her klimada olan derece gostergesini bile koymamak insanlara klimanin cok kalitesiz ve ozensiz oldugu intibasini uyandirir. İnsanlar icindeki malzemenin kalitesini, teknik verilerini, verimliliğini bilmez ama bakar üstünde derecesi bile yok cok dandik bu der. Koca koca sirketler su hataları nasıl yapıyor enteresan.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Bir şey olmaz kolay kolay rahat olun. :hihi
Kutudan sağlam çıksın, servis işini doğru yapsın yeter.
Bir de montaj olması gereken yere olsun. :kas
Klimanın yeri hazır inşallah istediğim yere yaparlar montajı ?

Bu klima ustundeki led gostergeyi kaldirmak kimin aklina gelmiş merak ettim. Bikac dolar bile olmayan birşeyi kaldirinca kar mi ettiler yani? Her klimada olan derece gostergesini bile koymamak insanlara klimanin cok kalitesiz ve ozensiz oldugu intibasini uyandirir. İnsanlar icindeki malzemenin kalitesini, teknik verilerini, verimliliğini bilmez ama bakar üstünde derecesi bile yok cok dandik bu der. Koca koca sirketler su hataları nasıl yapıyor enteresan.
Aynen katılıyorum bir kaç dolar kısmak için iç üniteye led gösterme koymamışlar. Şu başlığa koyduğum Şok marketteki Altus klimada da iç ünitede led göstergesi yokmuş, oda Arçelik ürünü.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bu hata değil, müşteri ne istiyorsa onu yapıyor firma.
3000 liralık klima üret diyorsa, aha ürün bu diyor.

Ayrıca meselenin 8 segment display olup olmadığı da belli değil.
Denetleyici, kart vs bire bir aynı mı? Yazılım bire bir aynı mı?

Test etmeden veya sökmeden bilemeyiz.
Ki aynı olmama ihtimali mevcut. Çünkü o ekrana o yazıyı yazdıran şey yazılımın kendisi.
Yazılım aynı olsa bile içerdeki tasarım nasıl bilmiyorum, gösterge ile iç ünitenin kartı tek yapıda mı yoksa ayrı ayrı mı bilmiyorum.
Ayrı ayrı olsa, o zaman sadece tek konulmayan şey bu denilebilir.

Ortada bir hata yok bence, hata diyeceksek buna eğer bunu daha pahalı olan modelle kıyaslayıp söylemek lazım.
İçi aynı olan ama daha güzel olan model bakalım o kadar ediyor mu? :kas

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Bu hata değil, müşteri ne istiyorsa onu yapıyor firma.
3000 liralık klima üret diyorsa, aha ürün bu diyor.

Ayrıca meselenin 8 segment display olup olmadığı da belli değil.
Denetleyici, kart vs bire bir aynı mı? Yazılım bire bir aynı mı?

Test etmeden veya sökmeden bilemeyiz.
Ki aynı olmama ihtimali mevcut. Çünkü o ekrana o yazıyı yazdıran şey yazılımın kendisi.
Yazılım aynı olsa bile içerdeki tasarım nasıl bilmiyorum, gösterge ile iç ünitenin kartı tek yapıda mı yoksa ayrı ayrı mı bilmiyorum.
Ayrı ayrı olsa, o zaman sadece tek konulmayan şey bu denilebilir.

Ortada bir hata yok bence, hata diyeceksek buna eğer bunu daha pahalı olan modelle kıyaslayıp söylemek lazım.
İçi aynı olan ama daha güzel olan model bakalım o kadar ediyor mu? :kas
Söylediklerine katılmakla beraber şunuda söylemek istiyorum markanında bir marka değeri var aslında, mesela şu klima Bim'de 3299 tl dimi, Arçelik üretimi bir klima.

Bu klimada hiç bir değişiklik yapma, geçtim yazılımını, kartını felan hani hepsi aynı kalsın, sadece ve sadece önündeki Keysmart yazısını Arçelik yada Beko yap fiyat artacaktır ?

Bunu çoğu beyaz eşya ürünlerinde de görüyoruz aslında, Arçelik-Beko-Altus-Keysmart , Vestel-Regal-Seg v.s ? ürün bire bir aynı olsa bile marka fiyatı çok etkiliyor.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Söylediklerine katılmakla beraber şunuda söylemek istiyorum markanında bir marka değeri var aslında, mesela şu klima Bim'de 3299 tl dimi, Arçelik üretimi bir klima.

Bu klimada hiç bir değişiklik yapma, geçtim yazılımını, kartını felan hani hepsi aynı kalsın, sadece ve sadece önündeki Keysmart yazısını Arçelik yada Beko yap fiyat artacaktır ?

Bunu çoğu beyaz eşya ürünlerinde de görüyoruz aslında, Arçelik-Beko-Altus-Keysmart , Vestel-Regal-Seg v.s ? ürün bire bir aynı olsa bile marka fiyatı çok etkiliyor.
Tabi ama değişen şey sadece marka olmuyor.
Maliyet adına düşülebilecek her kalemden düşülebiliyor.
Boya, kasa malzemesi, kaplama, süsleme, yazılım, donanım vs.
Para edebilecek her şey kısacası.
Adama maliyeti çok düşük olsun olmasın, olay daha fazla kazanabilmekte. :kiskis

hareketliperde Çevrimdışı

hareketliperde 

Süper Üye
17 Ara 2019
459
35

Bu genel bir kanı doğru yanları vardır elbette ama ürünler hiçbir zaman aynı olmuyor. illa eksiği var. umut beyde belirtmiş dışarıdan bakınca aynı gibi duruyorlar ama birde içine bak :) ucuz yapmak için her türlü maliyetten kısılıyor yeri geliyor. kullanma kılavuzlarına bakınca bile az çok anlaşılıyor. arçelik grundig altus keysmart aynı kasada 4 çamaşır makinesi üretsin koç ki üretiyor. ek özelliklerine bakın mesela yukarıdan aşağı azalıyor. hep maliyetten kısma çabaları. birde en büyük algı hepsine aynı servis bakıyor. hepsine aynı servis bakıyorda üreten aynı üretiyor mu :)

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Bu genel bir kanı doğru yanları vardır elbette ama ürünler hiçbir zaman aynı olmuyor. illa eksiği var. umut beyde belirtmiş dışarıdan bakınca aynı gibi duruyorlar ama birde içine bak :) ucuz yapmak için her türlü maliyetten kısılıyor yeri geliyor. kullanma kılavuzlarına bakınca bile az çok anlaşılıyor. arçelik grundig altus keysmart aynı kasada 4 çamaşır makinesi üretsin koç ki üretiyor. ek özelliklerine bakın mesela yukarıdan aşağı azalıyor. hep maliyetten kısma çabaları. birde en büyük algı hepsine aynı servis bakıyor. hepsine aynı servis bakıyorda üreten aynı üretiyor mu :)
Dışı seni içi beni yakar diyosun yani ?

Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
556
bilen varsa bilgi verirse iyi olur bu konularda düzeltsin yanlışım varsa.

Şimdi yazacaklarım tamamen kendi varsayımlarımdır;

Bim bizim burda kozandaki bal kooperatifine bal yaptırıyor. Diyor ki bana bilmem kaç ton bal ver. Al sana trink para. Örn: Fabrika 25 liralık balı atıyorum veriyor bime 15 liraya. Nakit gümüştür altındır bu devirde mantığı. Atıyorum üstüne de dedi ki mal hazır olunca ben tırlarımı yollicam sana vs vs. bilmiyorum mevzuyu.

Eğer bim arçeliğe diyorsa bana özel bir marka ile klima üret. Ben senden trink 5bin tane alacam her bir şubeme kendim gönderecem müşteri gelip mağazadan alır sen de bana servis desteği ve satış sonrası destek verirsin. O zaman bizim perakendede aldığımız 4.500 liralık ürün bime gider 3bine belki daha azına.

Eğer böyle bir durum varsa burada kalite düşük diye düşünmek yerine bim'in nakit gücüne odaklanmak gerekir diye düşünüyorum.

Sonuçta öyle veya böyle 2 yıl garanti ile ürün satılıyor. Vatandaş sorun yaşadığında illaki haklarını arayacak ve bu da bir maliyet.

Piyasa değeri milyonlarca lira olan iki büyük şirketten bahsettiğimizi unutmamak gerek.

Bu arada LG Dual Eco 12bin btu 3800 civarı hepsiburadada son dakikalar :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt